AFTA - ako na nu

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod brabus 12. 12. 2008 17:57

Mate nejaky dobry tip, ako sa co najskor zbavit afty (tzv.zaba v ustach, opar... ine nazvy ma nenapadaju)? Zaujima ma cokolvek, ci uz lieky, alebo nejake prirodne preparaty, len aby to zmizlo, lebo od bolesti idem skapat! Dakujem.
brabus
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 12. 12. 2008 20:41

zvyknout si na bolest, trosku to vypalit alkoholem... jo - a jeste jedna vec - cistit si zuby :D
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Kirkwood 13. 12. 2008 10:17

Mně pomohl Herbadent. Je to na bázi bylinek a lihu, pálí to jak čert, ale pomáhá to ;-) Někomu ale pomáhá propolis, ale z toho jsem se vždycky málem pozvracela :-!
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod MgX 13. 12. 2008 14:26

brabus chce to vitamín ,,B" - ideální je třeba Pangamin - dodržuj doporučené dávkování ;-)
A aftu jako takovou potírat několikrát denně Slivovicí. Ze začátku to pálí, bolí, ale to přejde.

// na ten propolis pozor - někdy může dojít i k ,,popálení" dásní :!:
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lukino 13. 12. 2008 15:37

suk píše:zvyknout si na bolest, trosku to vypalit alkoholem... jo - a jeste jedna vec - cistit si zuby :D

To nemusi byt o necisteni si zubu, afty a opary byvaji priznakem nejake nerovnovahy v organismu... Jinak souhlas, vypalovat a cekat, az zmizi...
Lukino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 13. 12. 2008 15:39

Lukino: ja vim ze to neni o cisteni zubu ;) protoze cisteni zubu je vec spis skodliva...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod aquarkko 13. 12. 2008 16:11

jak se jmenuje ta fialová vodička...? myslím, že je to fialová vodička, bo já to nikdy nepoužívala :D
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 13. 12. 2008 19:26

segra, to je teda rada za všechny prachy :D
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 13. 12. 2008 20:08

já vím :D ale já si jen pamatuju, že se na to používá fialová vodička, třeba si někdo vzpomene... :D
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Slonik 13. 12. 2008 20:27

Metylénová violeť (též Metylénová modř, Genciánová violeť) se to jmenuje. Jako dítě jsem to rozbil doma v kuchyni. Nedávno jsem byl u rodičů na návštěvě a všimnul jsem si, že na linu je pořád ještě vidět flek. Po více než dvaceti letech ... :-D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod suk 13. 12. 2008 21:49

slon: no, jestli flek tak v pohode, kdyby dira tak to ihned doporucim protoze by to aft odstranilo 100%ne :D
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod aquarkko 14. 12. 2008 00:35

a budeš chodit s dírou v hubě :D
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod atizi 14. 12. 2008 00:47

Já používám na opary ty náplasti compeed, jsou super, je to sice dražší záležitost, ale přelepím to a nevím o něm, nesvrbí to, nic...
atizi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 12. 2008 07:42

Dřív jsem taky používal "genciánku", ale pak mi maminka (zdravotní sestra) přinesla "Oralmedic". Na rozdíl od genciánky stačilo potřít jen jednou a bolest úplně zmizela, za pár dní byla i afta pryč.

Je to tedy nechutně drahé - dvě tyčky stály 176,50, ale vyplatí se to.
Vypadá to jako klasická štětička na čištění uší s tím rozdílem, že ta trubička je dutá a uvnitř je červená tekutina. Odlomí je jeden konec, tím tekutina vyteče do toho druhého konce a ten se zbarví do červena. Tím se potom afta "vypálí".

Tady to mají (je to levnější, než to "moje") http://www.lekarna.cz/oralmedic-2-aplikatory-2x0-2ml/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 12. 2008 07:43

atizi píše:Já používám na opary ty náplasti compeed, jsou super, je to sice dražší záležitost, ale přelepím to a nevím o něm, nesvrbí to, nic...

Afty a opary jsou úplně jiná věc. Např. ten zmíněný Oralmedic se na opary používat nesmí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Další stránka