Vymalování po rekonstrukci

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod goob 29. 10. 2008 20:33

Zdravím, přítelkyni dělal majitel nájemního bytu rekonstrukci celého bytu a bude potřeba vymalovat. Děláme oba do večera a tak není možné pozvat profesionály. Jak postupovat, aby barva kryla i místa, která byla rozkopána a pouze zaházena maltou? Maminka tvrdí, že se nejdřív musí použít vápno, aby pak barva kryla a neolupovala se, což je asi starší způsob, na který jsou dnes jiné materiály.
Jak jsem se dočetl, používá se před nátěrem penetrace. Bylo by tedy dobré (místo vápna) hlavně v místech, kde je nyní pouze nahozená malta od zedníků či v místech, která bysme vyspravili sádrou nebo tmelem, použít nějakou penetraci, aby pak následný (bílý) nátěr neopadával a krásně kryl natřenou plochu? Děkuji.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 29. 10. 2008 20:44

nejsem malíř, ale penetrace a 2x nátěr. asi by to šlo i bez penetrace, ale známý si ji tam dal kvuli tomu odlupování staré barvy, nechtělo se mu škrabat. Tohle každý třetí ví, ale já mezi ně nepatřím. :-) v každém normálním obchodě a při troše štěstí i v obi dobře poradí.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 30. 10. 2008 00:23

Asi ano. Napadlo mě pak, že když si skočíme do Hornbachu, že tam kromě materiálu i vhodně poradí. Dnes už se asi vápno nepoužívá, supluje to penetrace. Potvrdili mi to teď na jednom webu, který barvy prodává.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 30. 10. 2008 00:28

Ne "Děláme oba do večera a tak není možné", ale "Děláme oba do večera, a tak není možné".

Ne "která bysme vyspravili sádrou nebo tmelem", ale "která bychom vyspravili sádrou nebo tmelem".

Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel?
Anonymous

Odeslat příspěvekod goob 30. 10. 2008 09:35

Hmm, čárka tam měla být, to jsem v rychlosti zapomněl... Jinak bysme není úplně korektní, ale dle Ústavu pro jazyk český je tento výraz v neformálním projevu přípustný.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukino 30. 10. 2008 11:37

Jersey: prijd na Autorevue, tam je gramatickych skvostu podstatne vic, toto je jen carka a bezna hovorova cestina, to jsou drobnosti.

k tematu: tak jak rikali spolurecnici, penetrace a nasledne barva, pocet vrstev zalezi na kvalite kryti te ktere barvy, nekde staci dva, nekde jsou tri malo...
Lukino
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 30. 10. 2008 11:50

Lukino: O to tu vůbec nejde.

Náražel jsem na podpis pana kolegy.
ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?


Když sám dělá chyby, nerozumím tomu opravování ostatních. Pak je ten člověk jen pro smích. Tedy alespoň mně ano.

Ale jsme OT, omlouvám se. Jen jsem si to neodpustil. :wink:
Anonymous

Odeslat příspěvekod Jack111 30. 10. 2008 11:57

Jersey II.: Máš špatně uvozovky. Když kritizuješ jiný za češtinu, měl bys používat české znaky. Každopádně upozorňovat veřejně jiného na gramatickou chybu a ještě mu při tom pomalu nadávat do debilů (asi ve snaze ho ztrapnit, znemožnit, jiný důvod nevidím) a to bez sebemenšího důvodu, je skutečně známka schopného člověka, který zná těch pár jednoduchých pravidel slušného chování.

EDIT: Aha, podpisy nečtu, tím se to vysvětluje.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 30. 10. 2008 12:39

normalne vapnem, to je nej i z hygienickeho hlediska, kazdy ti sice rika at pouzijes neco jineho, ale to jen proto, ze se mu s vapnem blbe dela
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 30. 10. 2008 12:52

Jack111 píše:Jersey II.: Máš špatně uvozovky. Když kritizuješ jiný za češtinu, měl bys používat české znaky. Každopádně upozorňovat veřejně jiného na gramatickou chybu a ještě mu při tom pomalu nadávat do debilů (asi ve snaze ho ztrapnit, znemožnit, jiný důvod nevidím) a to bez sebemenšího důvodu, je skutečně známka schopného člověka, který zná těch pár jednoduchých pravidel slušného chování.

EDIT: Aha, podpisy nečtu, tím se to vysvětluje.

Ty uvozovky jsem dal dle vzoru podpisu. Ale jsem rád, že se to vysvětluje. ;-)
Anonymous

Odeslat příspěvekod Lukino 30. 10. 2008 16:28

Jersey II. píše:Lukino: O to tu vůbec nejde.

Náražel jsem na podpis pana kolegy.
ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?


Když sám dělá chyby, nerozumím tomu opravování ostatních. Pak je ten člověk jen pro smích. Tedy alespoň mně ano.

Ale jsme OT, omlouvám se. Jen jsem si to neodpustil. :wink:

Aha, toho jsem si nevsiml :wink:
Lukino
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 10. 2008 20:01

ES0 píše:normalne vapnem, to je nej i z hygienickeho hlediska, kazdy ti sice rika at pouzijes neco jineho, ale to jen proto, ze se mu s vapnem blbe dela


Když dovolíte, vrátil bych se po pravopisné vsuvce, k původnímu tématu ;-)

Musím souhlasit s výše uvedeným - mám zkušenost, že po rekonstrukci atp. je ideální použít vápno. Vylíčí se tím, pak se to může nechat tak, avšak někomu může vadit, že se vápno otírá. Takže ideálem (dle mého velmi skromného laického názoru) je ... vylíčit vápnem, pak několik dnů/týdnů počkat a vymalovat nějakou barvou. Z barev nepoužívejte tradiční s obsahem hlinky (jestli se ještě vůbec dělají). Pro běžné použití je Primalex, či něco v tomto duchu. Já jsem byl velmi spokojený s barvou HET. Pracuje se s ní velmi dobře a je, na rozdíl od Primalexu, matnější - tím se zdá i bělejší.

Co se týká penetrace.
Po vylíčení vápnem, bych penetraci zřejmě nepoužil, resp. penetroval bych více zředěnou barvou. Po jejím zaschnutí v řádu hodin - je možné udělat první nátěr. Druhý nátěr se dělá až barva skutečně úplně zaschne ... a na to většinou pár hodin nestačí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 30. 10. 2008 22:33

tam kde je po zednících jenom hrubá omítka byste měli ještě nahodit fajnovou... Minulý tyden nám měnili okna, tak sem ted cely podzimní prázdniny zedničil, a v sobotu zas a příští taky jelikož přes tyden nebyvám doma.. :-|

Když něco stavíme, nebo aspon omítku tak první vrstva nastříkaný špric, na to hrubá omítka, pak fajnová, ta se pěkně vyhladí a na to už rovnou natíráme barvou, teda aspon první nátěr by asi měl byt bílým Primalexem nebo tak... :-)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 10. 2008 22:36

Jersey II. :roll: :oboze

Já to dělám tak, že menší nerovnosti natřu několikrát hustším primalexem. Pak je to fajn hladké a neloupe se to vůbec.
Ale pokud je to hrubé tak jen upozorňuji, že nahození hladké omítky není žádná sranda. Když to člověk nikdy nedělal, tak se mu to nikdy dobře nepodaří vyrovnat dohladka. A pak se na to ještě celý život člověk musí dívat :-l
Naposledy upravil S-Tony dne 30. 10. 2008 22:41, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 30. 10. 2008 22:41

S-Tony
:shock: :roll: :roll: :roll: :oboze :hm
Anonymous

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků