Jak a na čem šetříte?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod roxor 8. 12. 2009 21:49

Slonik píše:Totálně šetřím na cigaretách, protože jsem úplně přestal.

Taky tak.
Jak som prestal vypaľovať dzobák,tak mám 700-800 €/rok v kešeni :-]
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod michee 8. 12. 2009 21:56

Jak to tak tady čtu, tak si uvědomuju, že v současnosti skoro na ničem nešetřím. A asi bych měla.......No, jediné, kde se s přítelem snažíme šetřit, je topení (přes den prakticky vypínáme a když jedeme pryč, tak to samé....ale to je z důvodu, aby v bytě nebylo na chcípnutí). Jinak telefon, internet, oblečení, jídlo...nešetříme. Výprodeje oblečení většinou míjím, protože mám panickou hrůzu z davů a akční ceny v prodejnách nesledujeme, prostě nakupujeme tak, že máme rádi své oblíbené kvalitní věci a neřešíme, co kdy je levné, když je sleva, dobré, ale nebazíruju na tom . A abych běhala po marketech a hledala co je kde lacinější, tak tam jsem ještě nedospěla. Maximálně, když něco kupuji přes net, tak projedu pár shopů a pak koupím, lae stejně většinou nekoupím nejlevnější věc, pže kupuji v ověřených shopech. Takže asi tak.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 12. 2009 22:05

Jo jasně, topení a energie vůbec, tam taky šetřím.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod suk 8. 12. 2009 22:17

Slonik píše:Tam a zpět. Jedna cesta tedy vyjde na nějakých 123,-. Mě to nepřijde moc.
Tak vzhledem k tomu, ze ted jezdim za min, jak 0.5czk/km, tak mi to prijde drahy :D
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod roxor 9. 12. 2009 03:54

michee píše: A abych běhala po marketech a hledala co je kde lacinější, tak tam jsem ještě nedospěla.

Tak to ani náhodou ... to je typické pre dôchodcov.Majú hodne času,tak ho musia niejak zabyť.
Ja ak idem niečo kupovať,tiež najprv prebrúsim po nete a potom kúpim buď v kamennom obchode,alebo to objednám.Podľa efektívnosti. :hm
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 9. 12. 2009 04:34

Ja ROXORe, prečo nespíš?! Nebo máš již našlápnuto mezi nás duochodce?! Vono jim totiž nezbýva nic jiného než lozit a sháňat ten naj lacnější TOVAR!!, že! Času majú Hafo, len tech peňazí jaksi pominuli, vono jim na nákupy moc nezbylo a nezbyde! Hej, a nezlob, Laku Noč...58 + 1den...STarec Marcel od Zvonu,...těším se na Pokecík é majlík, hej. ..vďaka.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod roxor 9. 12. 2009 17:43

Našlápnuto medzi důchodce :tleskani :lol: ... ha-ha-ha ... no Tys ma pobavil.
Dnes sa hovorí,že môj silný ročník ´60 pôjde do dôchodku v 65 roku života.Takže to ešte určite upravia na 70-tku.
Z toho mi vychádza,že ja asi v robote zdechnem 8-P ....tak aký důchod?
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 9. 12. 2009 18:47

roxor: jen se nevytahuj...ty se duchodu doziješ, ale já už ne. To už důchod uplně zruší a budou to nazývat důchodovou reformou. Zase to bude mít pozitivum...Nebude se nadávat na důchodce :-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Jack111 9. 12. 2009 19:11

roxor: Jestli jsi 1965 a starší, tak ti to už nezmění.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod roxor 9. 12. 2009 19:22

Ale zmenia ... v Čechách bude do 10 rokov legalizovaná eutanázia.
Tuto na Slovensku nie,lebo je tu silný náboženský vplyv.Takže ja si eutanáziu vybavím niekde v Hodoníne.A nemusia ma potom ani terigať na Slovač,môžu ma hodiť rovno do kafilérky niekde na Morave :mrgreen:
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Sattero 9. 12. 2009 19:23

Šetřím na rodině :)
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod roxor 19. 12. 2009 07:58

Jack111 píše:roxor: Jestli jsi 1965 a starší, tak ti to už nezmění.

Myslíš ?!?
Náš najvyšší menežment dokáže zmeniť vecí ... ja už sa nedivím ničomu,čo odklepnú naši "odborníci" na najzodpovenejších miestach.
Napríklad dôchodkový systém.Ja som v II.piliery,čo v mojom veku je lotéria.Vabank.No a riaditeľ soc.poisťovne (v podstate 1.pilier),akýsi idiot p.Muňko,vyhlásil pred rokom,že sporitelia v II.piliery už prišli o doposiaľ nasporené peniaze.Vyhlásil to preto,lebo od 01/09 do 07/09 sa dalo prestúpiť z II.piliera do I. Aj s nasporenými peniazmi samozrejme.
Za túto hlášku pre masmédia,by som ho z fleku odvolal z funkcie a zažaloval ho za šírenie poplašnej správy.Ale pán idiot Muňko naďalej prdí do kresla generálneho riaditeľa.
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod roxor 2. 4. 2010 05:19

roxor píše:- budúci rok sa chystáme kúpiť plastové okná

Tak okná už máme osadené ... úloha splnená.Odfajknuto :tleskani
Môžme pokročiť ďalej.
8-)
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cassies 3. 4. 2010 10:56

Vlastně neušetřím ani na tom oblečení....když něco nutně potřebuju, tak jdu a koupim si to (nebudu s teniskama cekat na slevu a podobně), když jsou slevy, tak si sem tam taky nějaký pěkný kousek koupim, ale koupím si ho, i když ho nepotřebuju...a nejvíc mě nasere, když v te slevě najdu něco, co jsem cca před měsícem nutně potřebovala a koupila to o 700 dráž. A uplně největší paráda je nakupování šatů, kupuju velikost 32/34, těch XS čísel je málo, tak nemůžu čekat, jestli cena padne dolů. Do měsíce obvykle vidím kupy stejných šatů L, XL za směšné ceny :(

Jediné, co se mi opravdu oplatí je paušál. Cena je 99,- , platím měsíčně cca 200-300. Sms na 5 čísel zdarma, volání za necelé 4kč na ta čísla, jinak sms za korunu. Když se po zúčtování podívam na počet odeslaných, mám tam obvykle něco kolem 1600 sms. Takže si nestěžuju.
cassies
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 3. 4. 2010 16:13

správě se vracím z nákupu v Německu. Kromě pěkného výletu jsem si nakoupil jednak u nás nedostupné potraviny a zásobu drogerie na půl roku. Napříkad ústní voda, kterou musím používat hodně často a která stojí v české DM drogerii 140,-, se dá v tom samém obchodě za hranicemi pořídit za 2,5 Eur, což je zhruba polovička.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka