Jak a na čem šetříte?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod aquarkko 24. 6. 2008 22:31

ale jako osum litrů za vodu, ty bys dal?
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod lu.kas 24. 6. 2008 22:40

S-Tony, připomněl jsi mi jedny moje známý. Celá rodina takhle už dlouhodobě funguje. Je pravda, že žijí ze skromných platů a mají tři děti, ale nechtěl bych takhle dopadnout.
Nemám rád období, kdy se musím kvůli financím výrazně omezovat. Je mi to nepříjemný, prostě se při tom necítím dobře. Spoustu akcí radši vynechám, než abych při nich furt koukal do peněženky a řešil každou korunu.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 6. 2008 22:48

lu.kas: No když se to napíše tahle jak jsem to napsal tak to zní fakt blbě :-)
Ale pořád někde lítám (když mám konečně auto je to krása), něco zažívám a moc se neomezuju. Prostě jen když to jde levně, tak je to lepší. To co jsem psal je spíš o způsobu života a o zvyku.
Třeba nevím jak mně může omezit ředění mýdla, nebo výborná krupicová kaše s čokoládou na oběd.
Za sport jsem nebyl nikdy ochotný utrácet větší peníze. Je to pro mně o relaxaci a zábavě a ne o utrácení prachů. Provozuji asi deset různých sportů. Jsou milionáři, kteří neprovozují ani jeden sport (golf není sport). Takže to o penězích fakt nemusí být. Každý víkend někam vyrazíme a pohoda.
Utrácení peněz pro mně není zábava. Já se nejvíc bavím když si užiju a ještě ušetřím. ;-]

Já si třeba myslím, že jsem dosáhl ideální kombinace financí a volného času. Dělám vše co jsem kdy chtěl dělat a mám na to dostatek peněz (potřebuji na to opravdu hodně málo peněz) a času.

"Šetříme!" je moje životní krédo.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod KubaPa 24. 6. 2008 23:02

S-Tony: tak než na dovolenou v tvým stylu, to radši pojedu až za rok a letos na to budu vydělávat (jsem OSVČ, takže placený dovolený mám 0). Odnášet si něco ze snídaní formou švédskýho stolu je pro mě krádež, byť v malým. Je fakt, že pití na pokoj bych si klidně koupil v supermarketu a nedělal si vrásky s tím, že nenechám hotelu na to vydělat X násobek, k večeři bych si ale dal něco k pití v tý hotelový restauraci.
Extrémní šetření jsem prováděl při studijním pobytu ve Francii, kdy jsem měl peněz opravdu málo, to jsem půl roku nepil jinou vodu, než z kohoutku (a ještě častěji čaj), živil se levnejma bagetama z Carrefouru s minimem sýra nebo salámu k tomu, atd. ale i tehdy jsem za některý věci utratil celkem dost - zejména za knížky.
KubaPa
Čtenář

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 6. 2008 23:07

KubaPa: No ale nejde o to, že bych nemohl dát za dovolenou víc. Jen nejsem ochotný za jednu dovolenou dát více jak 13 tisíc kč. I kdybych jel jednou za tři roky, tak nedám více jak 13 tisíc. Mám nastavené určité finanční mantinely, které nejsem ochotný překročit.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 25. 6. 2008 00:10

mazeeeeec :mrgreen:
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Anonymni 25. 6. 2008 05:56

S-tony: poradim ti jak usetrit na ty dovoleny... jed autem... a ubytovani si dohodni na miste... my ted jedeme za 15 euro na osobu s pritelkyni... to mas dejme tomu 10 dni pobytu je 150 euro coz je cca 3800,- ceskych plus cesta 1000 Km tam i zpet na makarskou to mas 5 000,- za benal takze na osobu 2500,- tj 6 300,- ... stravovani si vezmi svoje treba nakup levne testoviny a ryzi treba, ostatni veci se daj koupit primo na miste dalev centru mestecka v supermarketu za ceny blizici se ceskym cenam... max utratis 3-4 tisice ale to prehanim, spise mene. to mas v extremu 10 300,- za osobu tzn nejaky 3 tisice usetris...

S kradenim u svedskych stolu... matka to taky dela, to je proste to typical czechs natura... usetrit a **** je ze jo za kazdou cenu... musim se tomu smat... ja nez kradena houska na plazi si zajdu na nejakou levnou pizzu... v prepoctu vychazela kolem 100,- ceskych tak proc se omezovat a jeste na dovolene???!!! fakt nechapu nektere cechacky
Anonymni

Odeslat příspěvekod KubaPa 25. 6. 2008 07:19

S-Tony píše:KubaPa: No ale nejde o to, že bych nemohl dát za dovolenou víc. Jen nejsem ochotný za jednu dovolenou dát více jak 13 tisíc kč. I kdybych jel jednou za tři roky, tak nedám více jak 13 tisíc. Mám nastavené určité finanční mantinely, které nejsem ochotný překročit.

Potom ovšem proč se cpeš do Tuniska a do hotelu. Taky mám finanční limit, kolik jsem ochotnej dát za dovolenou (pravda není pevnej, záleží na tom, kolik zrovna mám peněz) a vybírám si destinaci a typ ubytování tak, abych se do toho limitu v pohodě vešel a nemusel na dovolený extrémně šetřit. Plýtvat tam tak jako tak nebudu, to mě taky nebaví, ale abych přemýšlel, jestli si mám koupit chleba, nebo jestli bude lepší nějaký pečivo prostě šlohnout, to není dovolená pro mě.
KubaPa
Čtenář

Odeslat příspěvekod Noovo 25. 6. 2008 07:28

ja setrim na obleceni, vetsinou si kupuju veci ve slevach a jezdim si je kupovat do Nemcka, kdyz maji slevy jo a kdyz mam chut, tak si zajedu do Sterbohol :-P ...na obleceni se da usetrit hodne...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fido+ 25. 6. 2008 22:10

Co muzu to koupim pres net v zahranici. I s postovnym to mam obvykle levnejsi nez u nas. Na vetsi nakupy se vypravim jednou za cas do Nemecka. Dneska uz se tam vyplati i jidlo. O ostanim ani nemluve.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod michee 25. 6. 2008 22:53

Já nešetřím na ničem......všechno kupuji tady v ČR v drahých odchodech za nadsazený ceny! Nepotřebuji toho tolik, abych si to nekoupila tam 8-S . Kdybych měla možnosti kupovat někde jinde levněji, tak bych toho využila....alo co už :hm ....nějak mi to vyhovuje i takto.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suk 5. 7. 2008 20:52

ja setrim na doktorech - kdyz me neco boli, vetsinou pockam nez to prestane...
zatim to byly zlamany(no co ja vim co s tim bylo, napuchly, bolelo pri ohejbani, trosku modrofialovy) prsty na noze, na ruce,
asi pul roku jsem nemohl na koleno...
vsechno tohle se spravilo samo - jednou jsem ale k doktoru sel, nakonec jsem ty leky ani nepouzil, bolest spravil joint, na ucho jsem po mesici zacal zase normalne slyset jako driv....

v pripade, ze se blizi koncert nejaky oblibeny skupiny a potrebuju nasetrit, jim jenom doma (tzn jednou denne vecere kdyz prijdu ze skoly) a ve skole nejim...

no, jeste setrim na hadrech, mimo trenek a ponozek (pokud vubec vezmu na sebe) jsem schopen tejden chodit v tom samym :D
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod jannnn 5. 7. 2008 21:57

suk píše:ja setrim na doktorech - kdyz me neco boli, vetsinou pockam nez to prestane...
zatim to byly zlamany(no co ja vim co s tim bylo, napuchly, bolelo pri ohejbani, trosku modrofialovy) prsty na noze, na ruce,
asi pul roku jsem nemohl na koleno...

šetříš? :shock: a treba takle penize z pojistky, ktery bys za to mohl dostat jsou nic? ;-) nekdy to sice moc neni, jindy je to ale slusny - kamos tedka za natrzeny (nebo zpretrhany, ted nevim) vazy v koleni dostal krasnou desitku :twisted:

edit: sem idiot a už ani nedokážu reagovat tak, aby to mělo smysl. opraveno první slovo, takle sem to myslel..
Naposledy upravil jannnn dne 5. 7. 2008 22:30, celkově upraveno 1
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 5. 7. 2008 22:20

jannn: ne, nevydelavam, jenze za ty moje pseudozraneni bych po doktorech nabehal tolik co bych pak dostal => prilis moc se mi to nevyplati si myslim...

ale mel jsem 5 stehu na cele, mam napsanejch 14 dni leceni, tak mozna z toho padesatku vytriskam :D
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Lukasoj 6. 7. 2008 07:23

Kirkwood píše: Benzín tankuji jednou za měsíc za Kč 500,-- a pokud jedu dál tak požaduji peníze po spolujezdcích :-)
Jo to se vyplatí mít auto, kvůli 500kč měsíčně to je pokud dobře počítám cca 250km :D To dělá ročně brutálních 3000 :mrgreen: To já kolikrát ujedu i za měsíc a svoje vlastní auto nemám ;-)

Jinak já v současné době nešetřím na ničem ;-) Řídím se heslem, peníze jsou od toho aby se utráceli a ne šetřily. Pokud máš málo, víc makej nebo víc šmel ;-)

Ale vidímto, že od příští výplaty začnu šetřit :D
Lukasoj
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka