máte studnu nebo vrt u domu?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod milfat 29. 5. 2008 08:10

Máme u rodinného domu vrt tudíž vlastní vodu a zajímalo by mě, jak lze tuto vodu využít v domě. Mám tím na mysli, kam všude se dá rozvést, jestli se dá používat na pračku a myčku, jesli je možné ji ohřívat přes kotel a využívat ji tak na koupání, sprchování atd...
Vím, že takové rozvody jsou možné, spíš by mě zajímalo, jestli máte někdo nějakou zkušenost...
milfat
Čtenář

Odeslat příspěvekod Anonymous 29. 5. 2008 08:57

Ano, proč by to nebylo možné? Je-li ta voda opravdu dobrá (nutný rozbor), je možné ji i konzumovat. Stačí, pokud jde o novostavbu, udělat dvoje rozvody a je to. :wink: To se ale poraď s nějakým "H2O mistrem"

//Aha, špatně jsem to pochopil, myslel jsem, že jde o plánovanou stavbu. Je to relativně běžná záležitost, ale většinou jsou studny napojeny na užitkové potřeby. Nevím, co bys chtěl konkrétně slyšet.
Anonymous

Odeslat příspěvekod Deleted user 29. 5. 2008 17:05

Máme studánku a vodu z ní používáme úplně na všechno, takže zkušenost veskrze kladná. Je libo foto? :-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod Noovo 29. 5. 2008 17:26

moje segra ma studnu u baraku, ktery letos budou stavet :)...ja studnu u domu nemam :(
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 29. 5. 2008 17:30

My máme studnu starou už několik desítek let a vodu normálně používáme všude v domě a na zalévání na zahradě.

U pračky a myčky.. tam asi záleží na tvrdosti vody, podle toho se musí používat další sajrajt :D
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 29. 5. 2008 17:43

christian: hehe ze sudu bereme vodu taky na zalevani, minuly vikend jsme ji brali s pritelem ze sudu na myti auta a auto je ted jak ze skatulky :-D
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 29. 5. 2008 18:03

Máme vlastní studnu - vodu pijeme, vaříme s ní, pereme, koupeme, zalíváme zahrádku atd :-) Prostě všechno.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 29. 5. 2008 21:40

Pokud je voda zravotně nezávadná (musí se udělat rozbor a tuším pak každý nějaký rok testy) a můžeš ju používat na všechno.. Třeba slečna to tak má doma, zvayklá na čistou vodu ze studny a když se koupe přes tyden na kolejích tak si stěžuje na tu chlorovanou městskou vodu... :-|

My máme doma 2 studny, jednu na dvoře hlubokou a ta by možná i prošla testy ale prostě ju nepoužíváme a druhou na zahradě, ta má tak 4 metry, tu používáme na zalívání a musím se pochlubit jak ju stavím z obyčejné betonové zkruže do okrasné kamenné podoby... :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

to jsou ještě fotky z první fáze z podzimu, ted ještě pokračuju, pak dokončovací práce a někdy finální fotku
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 30. 5. 2008 10:53

Na chate mame vyvrtanu studnu s hlbkou okolo 25 metrov. Vrtalo sa aj cez poriadny kus kamena, cize voda je perfektne cista, pitna - takze pouzivana na vsetko.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 30. 5. 2008 11:04

Tak když se tu Mark může frajeřit studánkou, já budu teda taky: toto je půdorysný pohled z okna. :-)

Obrázek
Deleted user

Odeslat příspěvekod eRiper 30. 5. 2008 15:16

KDyž jsme u těch testů. Nikdy sem neviděl že by naši někam dávali vzorky :-[ Jo taky máme 2 studny. U jedné je pokažený píst (taková ta ruční), tak je z ní dekorace. Druhá je přímo pod sklepem. Tuším 8 m. Jo holt máme naštěstí nízko spodní vodu.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MgX 30. 5. 2008 15:29

Mezi známýma je pár lidí co má studnu. Ve dvou případech se ale kvalita vody za poslední roky tak výrazně zhoršila, že ji (údajně) nesmějí využívat ani na sprchování. Obsahuje nějaké bakterie - koky apod.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 30. 5. 2008 15:32

No určitě někdy museli aspon jeden test udělat.. Většinou hned po vybudování... To by si nikdo neriskl začít brat vodu na všechno jen tak že tam ta voda ve studni je.. :eh
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 30. 5. 2008 15:35

Tak studna je z roku 198x takže tahdy určitě ale že by každý rok? Asi by se to mělo ale známe... :mrgreen:
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 30. 5. 2008 15:47

my mame taky tu hlubokou někdy z té doby... Ještě dokonce fotku jak to tata zamlada stavěl :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků