Chleba s máslem

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod webpsy 15. 5. 2008 18:47

Kde jsou ty staré časy, kdy jsem si mohla namazat jen chleba s máslem, nebo udělat instantni polévku !? Přišla má chvíle... musím plnohodnotně vařit - dost děsivá představa (když uvážím, že jsem snad nikdy nedržela vařečku v ruce...).
Nejde ani tak o mě, já si mohu mazat chleba dál, ale je dost hrůzný, když ženská ve společně domácnosti s partnerem zavítá do kuchyně jen, když si jde něco ohřát do mikrovlnky. Lenost tu nehraje žádnou roly, jako spíše to, že fakt neumím vůbec vařit a nerada se o to už pokouším, díky předchozím nezdarům ( chuť by byla).

Láska prochází žaludkem - hm...ano ano, tak nějak ! No nic, nebudu se nějak rozepisovat a brečet sama nad sebou. Docela mne zajímá, jak bojujete v kuchyni vy, jaké byly vaše začátky a je tu někdo, kdo je stejný dřevo jako já? Nějaké drsné zážitky z kuchyně? A hlavně nikomu nebráním o sepsání příručky pro úplně totálního začátečníka ;-)
webpsy
Čtenář

Odeslat příspěvekod chameleon 15. 5. 2008 19:31

Pokud se dostanu do Brna do školy, tak mě od podzimu čeká zhruba to samé. Nějaké základy už mám, zvládnu i něco upéct, ale jinak to žádná sláva není
chameleon
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 5. 2008 20:24

Já jsem věděl že moderní ženy na vaření kašlou, tak jsem si nejdříve udělal kuchařský učňák a až potom jsem šel na vysokou .-)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod bombul 15. 5. 2008 20:43

So mnou to nie je az take tragicke, co to zvladnem neotravim seba ani ostatnych. Ale u mna plati heslo ked nemusim nevarim. 8-)
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod mareq0 15. 5. 2008 20:45

Jako chlap umím uvařit docela dost druhů jídel. Vařím i docela rád, i když ne moc často (naštěstí :D ). Takže pokud tě to nebaví tak hledej někoho, kdo to umí ;-) Pokud chceš začít sama, tak začni něčím jednoduchým.

Mně se třeba podařilo obalit rybí filé v cukru (místo mouky) :mrgreen: Pěkně to karamelizovalo :shock:
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod bombul 15. 5. 2008 20:51

mareq0

Aj si to potom zjedol? ;-]
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 15. 5. 2008 21:04

O tomhle jsme dneska vedli debatu v práci. Já jsem pravil, že správná ženská by měla kuchyni opustit jen když přivezou uhlí, a málem mě tam ukamenovaly... neměly holky moc smysl pro humor :D
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 5. 2008 21:44

Ale když máte manželku co neumí dobře uvařit ta je to opruz. Chápu že moderní žena má umět jiné věci, ale vaření by žádná žena neměla opomenout. Je to fajn když vaří oba a střídají se.

Oprava: Vaření by žádný člověk neměl opomenout. Je to fajn umět uvařit 8-)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 15. 5. 2008 22:20

bombul: Ne. Nejsem vybíravý, ale tohle se nedalo :D

S-Tony: Je to fajn když umí, ale jsou i důležitější věci. Třeba aby měla dlouhé nohy ;-)
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 5. 2008 22:29

mareq0 píše:S-Tony: Je to fajn když umí, ale jsou i důležitější věci. Třeba aby měla dlouhé nohy ;-)

No to je možné. Ale na ty není potřeba mít školy. Vaření je ve vztahu nejdůležitější věc, kterou je potřeba trochu studovat.
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 16. 5. 2008 09:31

už od mala by se měly holky plést maminám v kuchyni a odkoukávat jak se to dělá, aby pak nenastala tahle situace... :)

S-Tony to vychytal s učnákem 8) už tehdy myslel na budoucnost a to se cení :))
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod cumel30 16. 5. 2008 13:26

Radšej namažem seba,ako chlieb s maslom.Ale je to celkom chutné,len to musí byť klasické maslo,margarín nou.Variť moc neviem,mám šťastie že mati býva 100 metrov odo mňa.Ešteže máme rodičov,sú na nezaplatenie. :love: :tleskani
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování

Odeslat příspěvekod suk 16. 5. 2008 14:30

dneska tu maminka neni a proto k veceri uvarim neco mooc dobreho, treba chleba se salamem...(pripadne si umim jeste ohrat parek)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod michee 16. 5. 2008 14:34

Vaření mi nedělá problémy - ráda vařím netradiční věci (doteď ale mám problém s dochucováním, během vaření neochutnávám a pak to dopadá všelijak), ale když jsem sama v Brně, tak se odbývám a nic nevařím.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 16. 5. 2008 14:46

tak to já mam opačný problém, to dochucení je nejjednodušší a nejzábavnější na celém vaření :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Další stránka