Realitni makler? Rady a zkusenosti...

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod viktorr 26. 3. 2008 20:30

Ted jsem hledal po netu v realitkach uplatneni a jsem docela prekvapen kolik vetsich realitnich kancelari hleda realitni maklere. Jednak si myslim,ze nemovisti a vsechno co se kolem nich toci ma budoucnost, docela me to zajima a hlavne si myslim,ze by me tato prace mohla bavit. Z nejruznejsich zdroju se dozvidam, ze jsem prijemne vystupujici mlady muz s kterym si kazdy rad popovida a ze vypadam a chovam se seriozne. Mam pry fajn a prijemny vystupovani a kdesi cosi no. Coz si myslim, ze by pro tento post nebylo az tak odveci.
Proto by me zajimalo co se ode me tak muze chtit na takovem prijmacim pohovoru. V nabidkach kariery realitniho maklere nachazim pozadavky: komunikativnost,prijemne vystupovani,RP sk.B,AJ,spolehlivost. Toto jsou pro me celkem nic nerikajici pozadavky. Spolehlivy si myslim jsme a to si samozrejme muze dotycna kancelar overit u mych byvalych zamestnavatelu,protoze ze vsemi jsem vychazel dobre a byli se mnou spokojeni. Docela by me taky zajimalo zda se muze uplatnit i mladoch jako jsme ja (21) po maturite bez zkusenosti v tomto odvetvi. Popripade zda se to da delat i pri VS? A v neposledni rade jak je to s penezi. Vim,ze se to bude lisit podle mista pusobeni neco jinyho je Praha,Brno a neco uplne jinyho Horni Dolni apod. TAdy mi jde o to zda je takovy makler ziv jen z provizi nebo zda ma i nejaky mesicni garantovany prijem. Bude toho vic co bych chtel vedet,ale momentalne me napada jen toto...Diky
viktorr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bungo 26. 3. 2008 21:28

Poradim ti tohle. Bez na nejaky pohovor a na vsechno se zeptej. Osobni zkusenost je v tomhletom k nezaplaceni...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod branda 27. 3. 2008 22:02

Jak píše bungo, na podmínkách se dohodnete při osobním jednání, ale v tomto oboru spíše půjde o formu provize jak o fixní plat, stejně jako u služeb pojištění atd. Co se týká tvého věku, to není až tak podstatné. Hlavní je naučit se jednat s jednotlivými lidmi a přístup k nim. Trošku jinak budeš prodávat činžák na václaváku a řeznictví v Sedlčanech. Ale obojí je o jednom: najít si cestu k prodávajícímu a kupujícímu. S roky praxe se dá částečně naučit, ale nejdůležitější je mít od přírody talent :D
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JozefV 27. 3. 2008 22:17

Ak clvoek vie co robi tak% su mnohokrat lepsi ako fixny plat myslim :)

Inac v CR je tiez tak brutalne vela realitiek ako na SR?

U nas je tusim 1000 dokopy, ak nie viac.
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Deli 15. 4. 2008 15:52

jj, u nás je to podobné, jedna vedle druhé :) myslim, že v tomhle byznusu je hodně velkej nátřesk :-D
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli

Odeslat příspěvekod lu.kas 15. 4. 2008 20:49

... a asi taky pořádný peníze... Proto ten nátřesk :)
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník