Prace revizora

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod JozefV 11. 10. 2008 22:24

ja neznasam takych deme*tnych revizorov co chcu za kazdu ceny nablokovat pokutu, i ked pravom ale nemoralne. uz sa mi to stalo napriklad ked som isiel s kamosom zo skoly domov, no jemu sa nieco neprijemne prihodilo a tak sme v polke nasej cesty vystupili, ale tesne pred tym nam revizor1 odcvakol listok.
(stred odskenem pre zbytocnu dlzku)
po vyrieseni problemu sme nastupili z tej istej polky cize som nesiel ani o meter viac ako som mal zaplatene, ale ked revizor2 videl ze ten listok uz bol cvaknuty tak chcel pokutu cca 80sk ci kolko to. a povedal "budte radi ze som dobry a nedam vam 800sk pokutu". obhajoval sa tym ze uz som tu trasu raz presiel. Aj ked bolo nad slnko jasne ze som nemal sancu ist tak dlhu dialku za tak kratky cas 2x, obzvlast ked idu spoje tak extremne riedko (mozno mam jetpack v batohu?) a aj tak to schvalne nablokoval nelegalne, kedze som mal narok na studenstku zlavu. No vtedy mi bolo 80sk uz totalne jedno, ale ak by sa mi dostal pod ruky teraz, pekne by som ho len tak nenechal odist.

Inac globalne proti revizorom nemam nic, totiz su dolezity, je to urcita "policia" ved bez toho by nikto listky nekupoval a nemali by sme na autobusy/vlaky.
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aquarkko 15. 10. 2008 09:22

vůbec jsem nepochopila, jaks to myslel......teda až na poslední větu :D
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod JozefV 15. 10. 2008 14:01

v skratke len ze niektori revizori beru svoju pracu az priliz vazne :lol:
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lu.kas 20. 10. 2008 20:38

Ano, vlastně by měli bejt jenom tak na okrasu, že něco jako revizor existuje a absenci platný jízdenky vždy jaksi přátelsky přehlídnout... ;)
Je to jejich práce - povinnost.
A povinnost každýho je zaplatit za něco, co využil. Třeba za jízdu a tramvaji.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod xmms 21. 10. 2008 19:29

Povinnost - to je nejlepší termín, který znám. Také by mohli zavést nové povinnosti jako třeba jezdit včas, zvýšit počet autobusů, aby nebyly tak narvané atd. A vůbec chovat se tak, aby si zákazník rád za kvalitní služby zaplatil.

Čekat na zastávce 20 minut zbytečně, protože to nejelo, mi nepřipadá jako dobrý důvod si zaplatit. A nejlepší je připlatit si další jízdenku extra, když ta stará propadne kvůli zpoždění. Tomu říkám extra služby za příplatek.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JozefV 21. 10. 2008 22:46

xmms: pravda, svata pravda, mame to smejdne, ale ked si vezmes preto to mame take "lacne" s porovnani so zapadom :lol:
Ja mam take pravidlo, ze ak idem niekam s busom, davam si hodinovu rezervu, pretoze vyhovorky "meskal/nesiel/isiel pomaly bus" su uz tak, ale taaaaaak otrepane, ze uz ani ja by som tomu neveril, ak by som s nimi nechodil.
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Swordman 24. 10. 2008 20:56

Ja to s revízormi riešim takto:
Keď idem niekedy do Bratislavy, kúpim si 24 hodinový celosieťový lístok na všetky pásma a nemusím sa trápiť časmi platnosti a lebo pásmami. Označím ho pri prvej jazde a mám pokoj.

Môžem sa v pohode presúvať tam, kde chcem a nemám stresy.
MB ASUS A7V600-X,Athlon XP 2500+ Barton , 1791 MB RAM ,Radeon 9200SE 128MB, Audigy 2, LG GSA 4163B,LG GSA 4081B, HDD: WD500GB PATA,Seagate Baracuda 80GB SATA,WD200GB SATA,
CRT Belinea 17", Zdroj CHIEFTEC CFP-400-12G
Swordman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JozefV 24. 10. 2008 22:03

No hej, len ten je velmi drahy, co vlastne stoji ?
Neni to ten turisticky nahodou? :lol:
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lu.kas 25. 10. 2008 23:00

xmms: Tak když ti nevyhovujou služby které nabízí, nepoužívej je.
Pokud se ti bude zdát v obchodě něco moc drahý a málo kvalitní, znamená to, že to můžeš čornout?
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod xmms 26. 10. 2008 13:43

Občas by si nic lepšího nezasloužili. Mohli by také zavést novou povinnost zanechat v platnosti platný jízdní řád. Existuje např. program IDOS s jízdním řádem. Provedete aktualizaci a máte ho platný např. do 30.6. Najdete si spoj na 25.6. a chcete odjet. Jaké překvapení, když to nejede. Hledáte proč. Zjistíte, že vaše data jsou už neplatná a že je nová aktualizace, která nahrazuje vaše starší. Na co je takový program navíc placený, když zobrazená platná data už nejsou platná? Člověk by si řekl, že se to stalo výjimečně kvůli nějaké mimořádné události, ale ono se to opakuje pořád dokola. Všichni nemají internet, aby si mohli každý den chodit do kavárny ověřovat platnost dat, na které se nejde spolehnout. A program stále ukazuje, že data jsou platná. Mám bohužel trochu omezené možnosti, jak je za to pokutovat.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Swordman 26. 10. 2008 19:56

Myslím, že ten 24 hodinový lístok na MHD v Bratislave stál okolo 100 SK ( tuším, že 90SK to bolo presne, ale už si to presne nepamätám ). Kúpil som ho na hlavnej stanici v predajnej kancelárii MHD ( pri stanovišti taxíkov ).
Teraz ma napadlo, že som ho mohol ešte aj predať, keď som odchádzal z Blavy ( aspoň za 25 SK , mal vtedy ešte platnosť vyše 16 hodín - určite by som ho na autobusovom na Nivách predal za tú sumu ).
MB ASUS A7V600-X,Athlon XP 2500+ Barton , 1791 MB RAM ,Radeon 9200SE 128MB, Audigy 2, LG GSA 4163B,LG GSA 4081B, HDD: WD500GB PATA,Seagate Baracuda 80GB SATA,WD200GB SATA,
CRT Belinea 17", Zdroj CHIEFTEC CFP-400-12G
Swordman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hoyohoyo 6. 1. 2009 20:44

No o tom že bych si přivydělával jako revizor v Plzni poslední dobou uvažuju dost často. Asi si zajdu na PMDP se zeptat jak to s nima mají.
Jinak co myslíte byl bych dobrý revizor?
Skoro dva metry, hlas že kdyz zarvu tak se dají hapták i sedačky a přes metrák váhy...heh...hlavně na ty cizince z Borskejch polí by to mohlo zapůsobit, páč ty jezdí na černo nejčastěji...neumíš česky? Tak vystoupíme a páni policajti ssi to s tebou vyřeší :lol: a pokud je to doopravdy jen smůla...no mluvit se se mnou dá a problémy dělat nemínim...
Hoyohoyo
Čtenář

Odeslat příspěvekod includes 6. 1. 2009 20:54

Tak se tam schválně zajdi zeptat, ne, že by mě tato práce teď zrovna lákala, ale zajímalo by mě, jak to u nich chodí :)
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hoyohoyo 12. 1. 2009 13:13

To me docela taky, avzhledem k tomu ze nemam auto, takze jsem na MHD odsouzenej, tak se mi to i docela vyplati...jen tak suse nastoupim a najednou "Kontrola jizdenek" :lol:
Hoyohoyo
Čtenář

Odeslat příspěvekod radek0077 10. 3. 2009 22:24

Nevím co na tom je pravdy,ale na netu jsem našel nabídku práce jako revizor Praha a nabízeli plat 35.000.Že by se báli úplatků? :-)
Naposledy upravil radek0077 dne 10. 3. 2009 22:27, celkově upraveno 1
radek0077
Čtenář

Předchozí stránkaDalší stránka