Prace revizora

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Revan 19. 9. 2007 17:01

Zdravim, nastoupil jsem na VS v Plzni a jelikoz jezdim MHD docela casto a kontrolovan jsem byl skoro kazdou jizdu, docela by me zajimalo, jak se stat revizorem. Kamos mi rikal (nevim co je na tom pravdy), ze nemaji pravidelny plat a maji jen provizi z chycenych lidi. Pripada mi to jako nenarocny zpusob jak si privydelat. Nema o tom nekdo nejaky blizsi info, strycek google mi v tomto moc neporadil.
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matik 19. 9. 2007 17:24

No mám takový pocit, že pokud revizor nemá u sebe policistu, tak těch černých pasažérů moc nechytí. Pokud máš vražedný pohled, rychlé nohy a nekompromisní jednání, tak do toho jdi. Já s tím zkušenosti nemám. Navíc mě by to ani nebavilo.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kwak 19. 9. 2007 17:28

myslim že bys nebyl moc oblíbený
každý má svou pravdu.
nemam rád kdyš nikomu přijde neco divné jen proto že je to jiné...
krása má mnoho podob!
kwak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Noclaf 19. 9. 2007 17:33

Co jsem slysel ja ( Praha ! ), tak maji nejaky minimalni plat + provizi z lidi co chyti A ZAPLATI! (tz kdyz nekoho chytnou, tak dokud nezacaluje, nic nemaji)
Jinak je to nesmirne "oblibeny" remeslo. Sice je pravda, ze na cerny pasazery doplaceji ti slusnejsi, ale na druhou stranu obcas bych je za chovani nakopal.

PS : Ty musis bejt z pekny "visky". :)
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukasoj 19. 9. 2007 19:47

Matik píše:No mám takový pocit, že pokud revizor nemá u sebe policistu, tak těch černých pasažérů moc nechytí. Pokud máš vražedný pohled, rychlé nohy a nekompromisní jednání, tak do toho jdi. Já s tím zkušenosti nemám. Navíc mě by to ani nebavilo.c/quote]
Asi tak. Tuhle jeden hubenej revizor říkál takový korbě: Ukažte mi váš listek

Korba: Nemam!

Revizor: Hmm

a šel dál :lol:

Takže asi tak :lol:
Lukasoj
Přeborník

Odeslat příspěvekod lu.kas 19. 9. 2007 21:05

Tak u nas se revizori zamerujou na studentsky spoje, tak si na ne mladsi vetsinou nedovolujou (a vyjimky potvrzujou pravidlo :-D). Jinak, ja k revizorum zadnou nechut necitim, delaji zasluznou praci - nebudu ja doplacet na neplatice, na cerno nejezdim, stejne jsou tu revizori tak casto ze by se mi to nevyplatilo. Takze kdyz se nechovaji arogantne tak mi nevadi.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod Dandy 19. 9. 2007 21:59

V Plzni se před nějakým časem řešil přechod revizorů pod soukromou firmu, ale nevím jestli se to uskutečnilo. Podmínky s dopravním podnikem zněly tak, že všechny peníze, které revizorská firma vybrala na pokutách, byly její. Nejspíš se pak dělily podle úspěšnosti na jednotlivé revizory. S Revizory v Plzni mam zkušenost dobrou nejspíš i proto, že na černo nejezdim. Chovali se ke mně vždy slušně, neúspěch na školních spojích brali s úsměvem a s některými revizory a revizorkami se dalo vesele probrat i veřejné rozhořčení z častých zpoždění nebo přeplněnosti některých autobusů.
Dandy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lexx 19. 9. 2007 23:05

U nás v Táboře mají nějaký plat + odměnu za každého pasažéra. Vím, že za jednoho dostanou 100 Kč.
No a když jsem tehdá zkoušel uplatit revizorku 150 Kč, nedala se Obrázek
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jezek 27. 9. 2007 06:58

Je to rozdílné v každém městě.Vzhledem k tomu,že dopravní podniky nespadají pod jednu organizaci,tak to mají všude nastavené jinak.Tady v Ově to bylo před pár lety tak,že měli plat + provize.Pak provize zrušili (neptajte se proč) a taď mají pouze plat+prémie.Jinak podle novelizace zákona už může revizor zadržet podezřelého do příjezdu policie,kdysi nemohl.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Přeborník

Odeslat příspěvekod lu.kas 27. 9. 2007 14:21

...ale zajimalo by me, jak to ta sedesatilova holcina co jezdi u nas asi udela... :D
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod xmms 26. 9. 2008 02:16

Na to musí mít člověk náturu. Docela by mě to zajímalo. Páni revizoři, napište sem něco, nebo se stydíte?
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mbing 26. 9. 2008 16:46

Tito lidé namají rádi lidi. 8-)
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bungo 7. 10. 2008 10:42

Zeptal bych se na dopravnim podniku...

Jinak si nemyslim, ze by revizori byli nejak nelidsti... Proste delaji jen svou praci... A pokud maji nizky plat a provize z toho kolik cernych pasazru odchytnou, tak se nelze divit, ze jsou dusledni... Slusny clovek ma mit litek a pokud ho nema, pak je v poradku ze je na nej revizor prisny a chce pokutu.

Ja byt revizorem, tak se schvalne zamerim na ta mista kde je nejvic lidi bez listku a nejvetsi sance, ze dostanu zaplaceno --> studentske spoje, nocni tramvaje...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tonda512 9. 10. 2008 15:44

Já bych to dělat nemohl, mě jak by někdo řekl že nemá plzeňskou kartu, protože jsou strašně chudý a nemají co jíst, tak bych ho pustil.....

Nejvíce se tady mluví o provizi 150Kč, u nás v Plzni je pokuta 600Kš, myslíte že by mě za 400kč psutil? JInak mě ani nevadí jednou za rok když mě chytí tu pokutu zaplatit, ale horší je to tam jít do toho baráku...

kdo někdy platil v Plzni pokutu, ví o čem mluvim....
Tonda512
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 10. 2008 19:51

Jsem si vzpomněl na jeden vtip.

Relativně obsazená tramvaj, nastoupí chlápek v obleku a rozhlíží se, kam by si sedl. V jednom rohu kluk s dredama, propíchanej vším možným, roztrhaný hadry, no jak je teď "běžné" a proti němu jediné volné místo. Tak si tam (k údivu ostatních) sedne, vytáhne notebook a začne něco cvakat.
Nastoupí revizor, jde k tomu klukovi a že "revize jízdenek". Kluk odpoví "vyser se na mě", revizor evidentně dostane strach a tak to nechá být a obrátí se na "businessmana", opět s "revize jízdenek". A chlápek odpoví: "slyšel jste kolegu, ne?" :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod JozefV 11. 10. 2008 21:24

ja neznasam takych deme*tnych revizorov co chcu za kazdu ceny nablokovat pokutu, i ked pravom ale nemoralne. uz sa mi to stalo napriklad ked som isiel s kamosom zo skoly domov, no jemu sa nieco neprijemne prihodilo a tak sme v polke nasej cesty vystupili, ale tesne pred tym nam revizor1 odcvakol listok.
(stred odskenem pre zbytocnu dlzku)
po vyrieseni problemu sme nastupili z tej istej polky cize som nesiel ani o meter viac ako som mal zaplatene, ale ked revizor2 videl ze ten listok uz bol cvaknuty tak chcel pokutu cca 80sk ci kolko to. a povedal "budte radi ze som dobry a nedam vam 800sk pokutu". obhajoval sa tym ze uz som tu trasu raz presiel. Aj ked bolo nad slnko jasne ze som nemal sancu ist tak dlhu dialku za tak kratky cas 2x, obzvlast ked idu spoje tak extremne riedko (mozno mam jetpack v batohu?) a aj tak to schvalne nablokoval nelegalne, kedze som mal narok na studenstku zlavu. No vtedy mi bolo 80sk uz totalne jedno, ale ak by sa mi dostal pod ruky teraz, pekne by som ho len tak nenechal odist.

Inac globalne proti revizorom nemam nic, totiz su dolezity, je to urcita "policia" ved bez toho by nikto listky nekupoval a nemali by sme na autobusy/vlaky.
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aquarkko 15. 10. 2008 08:22

vůbec jsem nepochopila, jaks to myslel......teda až na poslední větu :D
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod JozefV 15. 10. 2008 13:01

v skratke len ze niektori revizori beru svoju pracu az priliz vazne :lol:
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lu.kas 20. 10. 2008 19:38

Ano, vlastně by měli bejt jenom tak na okrasu, že něco jako revizor existuje a absenci platný jízdenky vždy jaksi přátelsky přehlídnout... ;)
Je to jejich práce - povinnost.
A povinnost každýho je zaplatit za něco, co využil. Třeba za jízdu a tramvaji.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod xmms 21. 10. 2008 18:29

Povinnost - to je nejlepší termín, který znám. Také by mohli zavést nové povinnosti jako třeba jezdit včas, zvýšit počet autobusů, aby nebyly tak narvané atd. A vůbec chovat se tak, aby si zákazník rád za kvalitní služby zaplatil.

Čekat na zastávce 20 minut zbytečně, protože to nejelo, mi nepřipadá jako dobrý důvod si zaplatit. A nejlepší je připlatit si další jízdenku extra, když ta stará propadne kvůli zpoždění. Tomu říkám extra služby za příplatek.
xmms
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JozefV 21. 10. 2008 21:46

xmms: pravda, svata pravda, mame to smejdne, ale ked si vezmes preto to mame take "lacne" s porovnani so zapadom :lol:
Ja mam take pravidlo, ze ak idem niekam s busom, davam si hodinovu rezervu, pretoze vyhovorky "meskal/nesiel/isiel pomaly bus" su uz tak, ale taaaaaak otrepane, ze uz ani ja by som tomu neveril, ak by som s nimi nechodil.
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Swordman 24. 10. 2008 19:56

Ja to s revízormi riešim takto:
Keď idem niekedy do Bratislavy, kúpim si 24 hodinový celosieťový lístok na všetky pásma a nemusím sa trápiť časmi platnosti a lebo pásmami. Označím ho pri prvej jazde a mám pokoj.

Môžem sa v pohode presúvať tam, kde chcem a nemám stresy.
MB ASUS A7V600-X,Athlon XP 2500+ Barton , 1791 MB RAM ,Radeon 9200SE 128MB, Audigy 2, LG GSA 4163B,LG GSA 4081B, HDD: WD500GB PATA,Seagate Baracuda 80GB SATA,WD200GB SATA,
CRT Belinea 17", Zdroj CHIEFTEC CFP-400-12G
Swordman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JozefV 24. 10. 2008 21:03

No hej, len ten je velmi drahy, co vlastne stoji ?
Neni to ten turisticky nahodou? :lol:
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lu.kas 25. 10. 2008 22:00

xmms: Tak když ti nevyhovujou služby které nabízí, nepoužívej je.
Pokud se ti bude zdát v obchodě něco moc drahý a málo kvalitní, znamená to, že to můžeš čornout?
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod xmms 26. 10. 2008 12:43

Občas by si nic lepšího nezasloužili. Mohli by také zavést novou povinnost zanechat v platnosti platný jízdní řád. Existuje např. program IDOS s jízdním řádem. Provedete aktualizaci a máte ho platný např. do 30.6. Najdete si spoj na 25.6. a chcete odjet. Jaké překvapení, když to nejede. Hledáte proč. Zjistíte, že vaše data jsou už neplatná a že je nová aktualizace, která nahrazuje vaše starší. Na co je takový program navíc placený, když zobrazená platná data už nejsou platná? Člověk by si řekl, že se to stalo výjimečně kvůli nějaké mimořádné události, ale ono se to opakuje pořád dokola. Všichni nemají internet, aby si mohli každý den chodit do kavárny ověřovat platnost dat, na které se nejde spolehnout. A program stále ukazuje, že data jsou platná. Mám bohužel trochu omezené možnosti, jak je za to pokutovat.
xmms
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Swordman 26. 10. 2008 18:56

Myslím, že ten 24 hodinový lístok na MHD v Bratislave stál okolo 100 SK ( tuším, že 90SK to bolo presne, ale už si to presne nepamätám ). Kúpil som ho na hlavnej stanici v predajnej kancelárii MHD ( pri stanovišti taxíkov ).
Teraz ma napadlo, že som ho mohol ešte aj predať, keď som odchádzal z Blavy ( aspoň za 25 SK , mal vtedy ešte platnosť vyše 16 hodín - určite by som ho na autobusovom na Nivách predal za tú sumu ).
MB ASUS A7V600-X,Athlon XP 2500+ Barton , 1791 MB RAM ,Radeon 9200SE 128MB, Audigy 2, LG GSA 4163B,LG GSA 4081B, HDD: WD500GB PATA,Seagate Baracuda 80GB SATA,WD200GB SATA,
CRT Belinea 17", Zdroj CHIEFTEC CFP-400-12G
Swordman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hoyohoyo 6. 1. 2009 19:44

No o tom že bych si přivydělával jako revizor v Plzni poslední dobou uvažuju dost často. Asi si zajdu na PMDP se zeptat jak to s nima mají.
Jinak co myslíte byl bych dobrý revizor?
Skoro dva metry, hlas že kdyz zarvu tak se dají hapták i sedačky a přes metrák váhy...heh...hlavně na ty cizince z Borskejch polí by to mohlo zapůsobit, páč ty jezdí na černo nejčastěji...neumíš česky? Tak vystoupíme a páni policajti ssi to s tebou vyřeší :lol: a pokud je to doopravdy jen smůla...no mluvit se se mnou dá a problémy dělat nemínim...
Hoyohoyo
Čtenář

Odeslat příspěvekod includes 6. 1. 2009 19:54

Tak se tam schválně zajdi zeptat, ne, že by mě tato práce teď zrovna lákala, ale zajímalo by mě, jak to u nich chodí :)
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hoyohoyo 12. 1. 2009 12:13

To me docela taky, avzhledem k tomu ze nemam auto, takze jsem na MHD odsouzenej, tak se mi to i docela vyplati...jen tak suse nastoupim a najednou "Kontrola jizdenek" :lol:
Hoyohoyo
Čtenář

Odeslat příspěvekod radek0077 10. 3. 2009 21:24

Nevím co na tom je pravdy,ale na netu jsem našel nabídku práce jako revizor Praha a nabízeli plat 35.000.Že by se báli úplatků? :-)
Naposledy upravil radek0077 dne 10. 3. 2009 21:27, celkově upraveno 1
radek0077
Čtenář

Odeslat příspěvekod S-Tony 10. 3. 2009 21:27

radek0077:
35 táců? Za to, že ti někdo 5x do měsíce někdo rozbije držku je to málo.
A to nemluvím o tom, že tě je dneska schopný kvůli lístku na metro někdo zapíchnout kudlou.

Teoreticky: Nemít bohaté zkušenosti s praktickou sebeobranou, tak do toho nejdu ani náhodou.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Hazellee 10. 3. 2009 21:53

Bungo píše:Zeptal bych se na dopravnim podniku...

Jinak si nemyslim, ze by revizori byli nejak nelidsti... Proste delaji jen svou praci... A pokud maji nizky plat a provize z toho kolik cernych pasazru odchytnou, tak se nelze divit, ze jsou dusledni... Slusny clovek ma mit litek a pokud ho nema, pak je v poradku ze je na nej revizor prisny a chce pokutu.

Ja byt revizorem, tak se schvalne zamerim na ta mista kde je nejvic lidi bez listku a nejvetsi sance, ze dostanu zaplaceno --> studentske spoje, nocni tramvaje...

proč by taky někdo měl platit jízdné a jiný ne? není to ani spravedlivé. revizoři jsou užiteční.
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 10. 3. 2009 22:18

Hazellee píše: revizoři jsou užiteční.

Viděl bych tam spíše kondicionál - byli by užiteční, kdyby se mimo jiné uměli chovat a nevypadali často jako bezdomovci, naučili se používat deodoranty, ukazovali odznaky ne jako Státní Bezpečnost a tak dále.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 5. 2. 2013 23:02

Spíš by mě zajímalo, jestli mají předem daný kterýma spojema nebo který oblasti mají jezdit, nebo je prostě podnik pustí ven s odznakem a řekne jim: chytejte ...
LammerOutsider
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 6. 2. 2013 06:33

Neviem ako u vás,ale u nás nastupuju cestujúci prednými dverami a platia kartou.Revízor tým pádom nie je potrebný.
forsaken...
icotech852
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 6. 2. 2013 08:40

Takhle u nás fungují jen příměstský a dálkový spoje.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Jack111 6. 2. 2013 11:17

I v meziměstským autobuse s nástupem předními dveřmi jsem už revizora potkal. Dokonce chytil černého cestujícího.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 7. 2. 2013 09:31

Ano, ale to pak muze jit na hlavu autobusaka, ze nevydal jizdenku, coz take obcas delaji.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Jack111 7. 2. 2013 13:08

Spise si ten listek lidi neberou a nebo ho hned zahodi. Ja si ho driv taky vetsinou nebral.
Ale rekl bych, ze tam revizor nebyl nahodou. Proste se ridici zdalo, ze nekdo nevystoupil, kdy mel a tak si o nej zavolal.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 7. 2. 2013 13:50

To je také možné.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 7. 2. 2013 14:27

Nebo jel revizor odněkud někam tak si řekl že když už jede tak si pár lidí prolustruje, cokdyž mu to nějakou tu korunu hodí :D
LammerOutsider
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 7. 2. 2013 20:33

Obvykle ty peníze nekasíruje pro sebe, ale pro zaměstnavatele.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 8. 2. 2013 02:44

Obvykle z toho ma provize.
LammerOutsider
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 12. 2. 2013 20:49

Nedávno jsem potkal (po straaaašně dlouhé době) slušného revizora. Již metr ode mne ukázal odznak, nahlas pozdravil a velmi zdvořile mě požádal o předložení jízdního dokladu. Ten shlédl, poděkoval a ještě mě upozornil, že jeho platnost končí za dva dny, tak abych na to nezapomněl a neměl problémy. Dokonce mi řekl, že jedna pobočka kde se doklady prodávají bude zavřená (pro rýpaly - ač žiju v Praze, nemám OpenCard, takže si časovou jízdenku mohu koupit jen v omezené síti prodejních míst).

A když sice slušně, ale velmi nekompromisně vykázal z tramvaje dva zdroje smradu, získal si mé sympatie. Bohužel jsem si nezapamatoval číslo jeho odznaku abych mohl dopravnímu podniku poslat kladnou referenci.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod aquarkko 13. 2. 2013 12:41

Jojo, všude jsou slušný lidi, ale je jich jak máku. Třeba se to k němu nějakým způsobem dostane :wink:
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Drejkaa 19. 2. 2013 00:51

icotech852 píše:Neviem ako u vás,ale u nás nastupuju cestujúci prednými dverami a platia kartou.Revízor tým pádom nie je potrebný.

Tu je Slovensko už tiež vpredu :D :D :D
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Nadšenec

Odeslat příspěvekod polda 21. 2. 2013 08:26

aquarkko píše:Jojo, všude jsou slušný lidi, ale je jich jak máku. Třeba se to k němu nějakým způsobem dostane :wink:

Očekává se nějakej nedostatek máku na trhu ? Není to přísloví obráceně a nepatří tam třebas šafrán?
polda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aquarkko 21. 2. 2013 20:38

ano pane rejpale...příšerná chyba... :roll:
aquarkko
Legenda