Prace revizora

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Revan 19. 9. 2007 17:01

Zdravim, nastoupil jsem na VS v Plzni a jelikoz jezdim MHD docela casto a kontrolovan jsem byl skoro kazdou jizdu, docela by me zajimalo, jak se stat revizorem. Kamos mi rikal (nevim co je na tom pravdy), ze nemaji pravidelny plat a maji jen provizi z chycenych lidi. Pripada mi to jako nenarocny zpusob jak si privydelat. Nema o tom nekdo nejaky blizsi info, strycek google mi v tomto moc neporadil.
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matik 19. 9. 2007 17:24

No mám takový pocit, že pokud revizor nemá u sebe policistu, tak těch černých pasažérů moc nechytí. Pokud máš vražedný pohled, rychlé nohy a nekompromisní jednání, tak do toho jdi. Já s tím zkušenosti nemám. Navíc mě by to ani nebavilo.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kwak 19. 9. 2007 17:28

myslim že bys nebyl moc oblíbený
každý má svou pravdu.
nemam rád kdyš nikomu přijde neco divné jen proto že je to jiné...
krása má mnoho podob!
kwak
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 19. 9. 2007 17:33

Co jsem slysel ja ( Praha ! ), tak maji nejaky minimalni plat + provizi z lidi co chyti A ZAPLATI! (tz kdyz nekoho chytnou, tak dokud nezacaluje, nic nemaji)
Jinak je to nesmirne "oblibeny" remeslo. Sice je pravda, ze na cerny pasazery doplaceji ti slusnejsi, ale na druhou stranu obcas bych je za chovani nakopal.

PS : Ty musis bejt z pekny "visky". :)
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 9. 2007 19:47

Matik píše:No mám takový pocit, že pokud revizor nemá u sebe policistu, tak těch černých pasažérů moc nechytí. Pokud máš vražedný pohled, rychlé nohy a nekompromisní jednání, tak do toho jdi. Já s tím zkušenosti nemám. Navíc mě by to ani nebavilo.c/quote]
Asi tak. Tuhle jeden hubenej revizor říkál takový korbě: Ukažte mi váš listek

Korba: Nemam!

Revizor: Hmm

a šel dál :lol:

Takže asi tak :lol:
anonymni

Odeslat příspěvekod lu.kas 19. 9. 2007 21:05

Tak u nas se revizori zamerujou na studentsky spoje, tak si na ne mladsi vetsinou nedovolujou (a vyjimky potvrzujou pravidlo :-D). Jinak, ja k revizorum zadnou nechut necitim, delaji zasluznou praci - nebudu ja doplacet na neplatice, na cerno nejezdim, stejne jsou tu revizori tak casto ze by se mi to nevyplatilo. Takze kdyz se nechovaji arogantne tak mi nevadi.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dandy 19. 9. 2007 21:59

V Plzni se před nějakým časem řešil přechod revizorů pod soukromou firmu, ale nevím jestli se to uskutečnilo. Podmínky s dopravním podnikem zněly tak, že všechny peníze, které revizorská firma vybrala na pokutách, byly její. Nejspíš se pak dělily podle úspěšnosti na jednotlivé revizory. S Revizory v Plzni mam zkušenost dobrou nejspíš i proto, že na černo nejezdim. Chovali se ke mně vždy slušně, neúspěch na školních spojích brali s úsměvem a s některými revizory a revizorkami se dalo vesele probrat i veřejné rozhořčení z častých zpoždění nebo přeplněnosti některých autobusů.
Dandy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 19. 9. 2007 23:05

U nás v Táboře mají nějaký plat + odměnu za každého pasažéra. Vím, že za jednoho dostanou 100 Kč.
No a když jsem tehdá zkoušel uplatit revizorku 150 Kč, nedala se Obrázek
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 27. 9. 2007 06:58

Je to rozdílné v každém městě.Vzhledem k tomu,že dopravní podniky nespadají pod jednu organizaci,tak to mají všude nastavené jinak.Tady v Ově to bylo před pár lety tak,že měli plat + provize.Pak provize zrušili (neptajte se proč) a taď mají pouze plat+prémie.Jinak podle novelizace zákona už může revizor zadržet podezřelého do příjezdu policie,kdysi nemohl.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 27. 9. 2007 14:21

...ale zajimalo by me, jak to ta sedesatilova holcina co jezdi u nas asi udela... :D
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmms 26. 9. 2008 02:16

Na to musí mít člověk náturu. Docela by mě to zajímalo. Páni revizoři, napište sem něco, nebo se stydíte?
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 26. 9. 2008 16:46

Tito lidé namají rádi lidi. 8-)
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bungo 7. 10. 2008 10:42

Zeptal bych se na dopravnim podniku...

Jinak si nemyslim, ze by revizori byli nejak nelidsti... Proste delaji jen svou praci... A pokud maji nizky plat a provize z toho kolik cernych pasazru odchytnou, tak se nelze divit, ze jsou dusledni... Slusny clovek ma mit litek a pokud ho nema, pak je v poradku ze je na nej revizor prisny a chce pokutu.

Ja byt revizorem, tak se schvalne zamerim na ta mista kde je nejvic lidi bez listku a nejvetsi sance, ze dostanu zaplaceno --> studentske spoje, nocni tramvaje...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tonda512 9. 10. 2008 15:44

Já bych to dělat nemohl, mě jak by někdo řekl že nemá plzeňskou kartu, protože jsou strašně chudý a nemají co jíst, tak bych ho pustil.....


Nejvíce se tady mluví o provizi 150Kč, u nás v Plzni je pokuta 600Kš, myslíte že by mě za 400kč psutil? JInak mě ani nevadí jednou za rok když mě chytí tu pokutu zaplatit, ale horší je to tam jít do toho baráku...

kdo někdy platil v Plzni pokutu, ví o čem mluvim....
Tonda512
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 10. 2008 19:51

Jsem si vzpomněl na jeden vtip.

Relativně obsazená tramvaj, nastoupí chlápek v obleku a rozhlíží se, kam by si sedl. V jednom rohu kluk s dredama, propíchanej vším možným, roztrhaný hadry, no jak je teď "běžné" a proti němu jediné volné místo. Tak si tam (k údivu ostatních) sedne, vytáhne notebook a začne něco cvakat.
Nastoupí revizor, jde k tomu klukovi a že "revize jízdenek". Kluk odpoví "vyser se na mě", revizor evidentně dostane strach a tak to nechá být a obrátí se na "businessmana", opět s "revize jízdenek". A chlápek odpoví: "slyšel jste kolegu, ne?" :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků