Jak si říct o přidání platu??

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 27. 8. 2007 16:58

Rád bych před výplatou požádal šéfa o zvýšení, ale nevím jak to slušně říct... :?

Jak byste to řešili vy?? Máte nějaké zkušenosti?? :nenapadne
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Anonymous 27. 8. 2007 17:01

No, napřed bys měl asi popřemýšlet, zdali nemáš adekvátní plat tomu, co děláš. Pokud máš pocit, že jsi finančně nedoceněn, proč to nezkusit. Slušně bych se zeptal, zdali na mě má chvilku čas a pak se ho optal, jstl má proti mé práci nějaké výhrady, pokud řekne, že je spokojen, řekni mu, že jsi uvažoval, zdali bys nemohl dostat mírně přidáno. No a uvidíš, jak bude reagovat. :wink:
Anonymous

Odeslat příspěvekod MarkFX 27. 8. 2007 17:17

No vím že mám ve svém oboru minimum a to samé kdybych dělal u jiné firmy tak mám určitě víc... Letošní rok se stavbařina rozjela na 200%, protože od nového roku pré má byt daň místo 5 až 19%...

A navíc řemeslníků je málo, takže si třeba takový obkladač může zakázky vybírat a říct si i o víc jak 100kč na hodinu...

Já vim že jsu brigádník, ale dělám prácu skoro jako staří chlapi :hm

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Anonymous 27. 8. 2007 17:36

Otázka je, jak moc Tě zaměstnavatel potřebuje. Každý je nahraditelný a pokud mu bud někdo dělat za to, co ty, myslím, že s klidem v duši řekne, když Ti tedy jinde dají více, běž tam. :wink:
Anonymous

Odeslat příspěvekod Matik 27. 8. 2007 18:03

V tom případě bych se spíš zajímal o to, zda bych nemohl dělat něco, kde bych byl zařazen do nějaké vyšší platové třídy. Samozřejmě je třeba mít odpovídající vzdělání a kvalifikaci. Charakteristiku platových tříd naleznete zde:
http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/ ... s=10#10821
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 27. 8. 2007 19:40

Vacsina ludi, ktory za mnou chodia s poziadavkou zvysenia platu robia zasadne chyby uz pocas samotnej pripravy. Treba sa vopred pripravit. Poriadne si zvaz co vlastne mozes ponuknut, sef dozaista bude chciet vediet za co chces viacej penazi. Napis si ake dovody hraju pre to, aby si si zasluzil vyssiu mzdu. Ak je takychto bodov viacej, nevysyp ich na zamestnavatela naraz, treba si nieco nechat v zalohe. Taktiez treba vziat v potas to, akym sposobom by sa debata mala vyvijat. Malo by to byt jednanie-dialog. Nemozes tam ist ani ako agresor ("chcem vyssi plat a basta!!!"), ale ani ako chudacik s prosikom, ak si zvysenie platu zasluzis treba sa ozvat. Vopred si zisti ake su priemerne platove podmienky v danej oblasti (to moze byt silny argument - ak ho spravne pouzijes, inak ta to moze aj potopit). Dolezite je, ale aby naroky neboli prilis vysoke. Pri riadnych zamestnacoch to moze byt napr. 10% navysenie. Vacsiu sancu mas urcite, ked so sefom budes na tuto temu hovorit po tom co si dokoncil nejaku vyznamnu pracu (dalsi argument PRE). Ked budes ziadat o zvysenie platu pocas alebo nedajboze v zaciatkoch nejakej vyznamnejsej prace, moze to budit zly dojem. Ak chces skutocne ostat vyhrozovanim typu "idem ku konkurencii" alebo "ostatny dostali pridane tak chcem aj ja" si sance nezvysis.

Ak sa stane ze ti ziadost zamietne, neprepadaj emociam. Vacsina ludi bohuzial zamietnutim svoje snahy ukonci. Ale ja prave tento moment povazujem za jednu najlepsich prilezitosti ako dosiahnut zvysenie platu - treba sa opytat preco ti plat nemoze zvysit a taktiez ake kroky by si mal podstupit preto, aby ti mohol plat zvysit. A do tretice ak sa ti nepodarilo zvysenie platu vyjednat sa mozes so sefom dohodnut, kedy by si s nim mohol na tuto temu rokovat opat (napr. 2-3 mesiace, pol roka...).
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal P 27. 8. 2007 20:07

Když jsem pracoval u soukromníka tak to bylo jednoduché, když jsem si vybudoval dobrou pozici ve firmě, tak jsem mu prostě řekl o zvýšení platu, jinak že budu koukat po jiné práci. Většinou jsme se dohodli. Akorát když jsem dostal nabídku dělat tak kde dělám teď tak jen konstatoval že mi to přeje že takové podmínky on mi nabídnout nemůže. Teď v podniku kde jsem se o zvýšení platu ani nesnažím, za prvé to není jednoduché na všechno jsou tabulky a za druhé se cítím placen dobře a navíc nám pravidelně valorizujou mzdu.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 27. 8. 2007 20:23

Jersey: Vím že mě potřebují, ze 3 brigádníků sem tam zůstal jediný...

( Máme dopředu hodně zakázek nestíhá se. Na firmě je asi 15 lidí, je to rozdělené asi po 3 a zrovna na place kde děláme 2 a je toho hooodně moc (různé kastlíky, podhledy, podkroví atd... ve 2 kaskádových bytovkách čili asi 30 bytů). Stavmistři se furt ptají kde je nás víc, že po nás mají přijít obkladači a další a že je potřeba aspon 8 lidí, ale šéf nemá prostě koho poslat )

JohnDellinger: Díky za užitečné rady :wink:

Je mi jasné že to nejde jen tak sem napsat, že záleží na různých okolnostech, ale já bych potřeboval poradit tu konkrétní situaci když tam přijdu, jak začít, co říkat před šéfem... hmm?? :nenapadne :oops:

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Mathey 28. 8. 2007 07:25

ale Jersey to psal...
Mathey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 28. 8. 2007 13:39

Kedze nepoznam situaciu detailnejsie, nedokazem zostavit simultanny rozhovor, ale velmi si to ulahcis ak das sefovi vopred vediet. Chod za nim a naplanuj si s nim schodzku - hned mu povedz, ze ti ide o zvysenie platu. Hlavne to s nim nepreberaj medzi recou, to je blbost. Keby si to nanho vybalil z nicoho nic, musis ratat s tym, ze na to nebude pripraveny a moze zaujat prirodzeny obranny postoj lebo sa nebude mat coho chytit, takze to bude poriadne rozhadzana debata, ktorej priebeh len tazko korigovat. Ked su obydve strany informovane vopred, mozu sa na to lepsie pripravit.

Napr. chod za nim po praci a otvorene mu povedz: "Vedúci, chcel by som zvýšiť plat. Mohli by sme sa o tom v blízkej dobe - povedzme zajtra porozprávať?"

Pri samotnej schodzke uz bude jasne o co ide, takze naviazanie konverzacie uz nebude take obtiazne: "Ako uz som vám hovoril vcera, chcel by som zvýšiť plat. Dovolte, aby som k tomu povedal nieco blizsie..."
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod flees 28. 8. 2007 21:07

njn jsi pouze brigadnik no tak se s tim bohuzel smir- je to krute ale je to tak
flees
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 8. 2007 21:35

no právě, jsu jenom brigádník takže zas tak důkladně jak píše JohnDellinger to řešit nebudu, navíc šéf je můj známý...

ale jinak si jeho návodu cením a v budoucnosti určitě přijde vhod :)

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Pickun 28. 8. 2007 23:14

-Sefe chcu vic penez nebo du!
Ok tak si bez!
-NE Ne nevyhazujte me, budu pracovat i za polovinu, jen me nevyhazujte"
Pickun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lexx 29. 8. 2007 00:04

Jo, něco podobného praktikoval můj známý ke svým zaměstnancům:

- Přidejte mi nebo odejdu.
- A ke kterému datu chcete odejít?
- No, víte, já si to ještě rozmyslím...
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec

Odeslat příspěvekod flees 29. 8. 2007 05:29

tak pokud je to tvuj znamy tak se normalne zkus zeptat ne? jestli muze prihodit nejakou kacku ....se znamym se jedna lip i kdyz zas takove pravidlo to neni no ...a az budes v normal pracovnim procesu aplikuj rady vyse uvedene ...
flees
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 29. 8. 2007 11:10

Az za take jednoduche by som to nepokladal. Ono mat za zamestnavatela znameho alebo este horsie niekoho z rodiny moze byt dvojsecnou zbranou.
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 30. 8. 2007 12:54

a navíc je to soused kterého vidím každý den na zahradě... :lol:

néé, oni to mají 2 šéfové tu firmu napůl, oba jsou v pohodě, ale pujdu za tím druhým 8)

už se to blíží, pak dám kdyžtak vědět (pokud to neskončí trapasem teda)

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Player. 30. 8. 2007 13:03

boha vsak ho nalej 10-timi pivami a razom budes manazerom firmy :lol:
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bombul 30. 8. 2007 13:50

Player.
no to budes akurat do vtedy, kym sefko nevytriezvie :wink:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod MarkFX 30. 8. 2007 16:08

no když sem tam byl poprvé na firmě tak mi ukazoval kancelář že už čeká na mě, když su ten vysokoškolák :lol:

ale to bylo spiš tak ze srandy :)

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 30. 8. 2007 19:18

len aby :mrgreen: clovek nikdy nevie :wink: ja som svoju sucasnu kancelariu videl prvy krat, ked som mal tusim dvanast.
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod macabe 9. 9. 2007 06:04

MarkFX píše:no když sem tam byl poprvé na firmě tak mi ukazoval kancelář že už čeká na mě, když su ten vysokoškolák :lol:

ale to bylo spiš tak ze srandy :)//quote]

a jakou studujes vysokou školu? a v jakem si ročníku?
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2007 07:37

Já jsem tenhle problém vyřešil jinak. Našel jsem si nové místo a řekl jsem, že chci odejít a že důvodem je pouze výše platu, že v současném zaměstnání jsem maximálně spokojen, ale že jsem dostal nabídku, která se neodmítá. Okamžitě jsem dostal protinabídku, velmi podstatné zvýšení platu, bohužel na tu novou to nestačilo. Tak ke konci září odcházím :-)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mandal 9. 9. 2007 08:07

Aby ti nepřišlo něco takového...

Vážený pane vážená paní,

Vaší žádost ze dne ______________ o zvýšení platu zamítáme.

Důvod:
Nestydíte se vubec žádat o neco podobného? Víte vy vubec jak málo pracujete? Posudte sám a sledujte s námi. Rok má 365 dní. Z toho 8 hodin denne spíte, to je 122 dnu. 8 hodin denne máte volno t.j. 122 dnu. Zbývá Vám teda na práci již jen 121 dnu. Jak také jiste víte, rok má 52 nedel, zbývá Vám tedy na práci již jen 69 dnu. V sobotu máte již odpoledne volno, t.j. 52 puldnu, které se rovnají 26 dnum. Na práci Vám teda zbývá jen 43 dnu. Denne obedváte jednu hodinu, které se rovnají 15 dnum za rok. Tudíž na práci Vám zbývá již jen 27 dnu. Jak Vám je dobre známo, máte nárok na 14 denní dovolenou rocne, tedy Vám zbývá již jen 13 dnu na práci. Po odectení 12 svátku, které se každý rok svetí, zbude Vám k práci pouze jediný den a to je 1. kveten svátek práce, to zase nepracujete, tudíž nemáte nárok na žádný plat. Z výše uvedených duvodu Vaší žádost o zvýšení platu zamítáme.
mandal
Čtenář

Odeslat příspěvekod Xoddam 9. 9. 2007 08:58

Nevim no, ja si myslim ze ani tak nejde o to jak to maka atd ale spise o to jak se clovek dokaze "predat" - dat sefovi pocit ze ty se na tohle hodis nejlepe a taky ze ocekavas ze te podle toho aj zaplati. Ted sem zmaturoval a hned mi volala firma jestli neskocim na pohovor - po 3 kolach sem vedel ze mam vsechn na 100% a prisla otazka platu - Rek sem ze nejsou jedini kto by mel zajem, ale byli prvni tak ze maji vyhodu. Na to se me zeptal kolik bych chtel a ja na to: Zaplatte me podle uvazeni, tak abyste si byli jisti ze mi konkurence neda vice, protoze vedle sefa, kolektivu a pozice je aj plat velice dulezity. Muj postoj se mu libil, podvecer mi volal s nabidkou ktera byla najs najs :) A jeste k tomu me po 2 tydnech dal na oddeleni na ktere se ceka 2 roky - o zvisovani platu zacnu nanovo tak za 5 mesicu :) zatim sem spokojenej - v paatek druha vyplata :D
Xoddam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod macabe 9. 9. 2007 09:18

to by mě zajámalo jakou maš školu že o tebe byl takovy zajem
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gronenzon 9. 9. 2007 11:03

Tak jsem se docela zasmál co za komedie tu někteří chtějí nacvičovat.

"Jak si říct o přidání platu??" Pokud nadřízení rozhodující o platu nejsou v obraze nemá smysl je o přídání přesvědčovat, pokud jste schopní máte evidentně neodpovídající = nízké ohodnocení jsou neschopní, nemají přehled a budete se leda handrkovat, nebo je na rozhodovacím postu něco jako stríček Skrblík (sám mám málo).

IMHO najít si líp placené místo a vůbec nediskutovat je nejlepší.
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

{ ... gronenzon total-parmenent logout 29.11.2007. }
gronenzon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Likan 9. 9. 2007 11:28

vysokoskolak a neumi si rict o zvyseni platu no to se styd!!! Pak se clovek muze divit kam ten svet smeruje kdyz na vysokou chodi hloupy lidi.!!!!!! :-)
iC2D e6300 2701Mhz C1E AC Freezer 7 SuperPI 21s, DDR2 2x1024MB 925Mhz 1.8V KingMax 4.4.4.14, GB i965P-DS3 rev 3.3 , GB 8600GT 700Mhz/1789Mhz--3dMark06 5700bodu , Zdroj Fortron 400w Blue Storm rev 2.0
Likan
Čtenář

Odeslat příspěvekod xtonda 9. 9. 2007 11:39

Matik píše:V tom případě bych se spíš zajímal o to, zda bych nemohl dělat něco, kde bych byl zařazen do nějaké vyšší platové třídy. Samozřejmě je třeba mít odpovídající vzdělání a kvalifikaci. Charakteristiku platových tříd naleznete zde:
http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/ ... 8212/quote]

AFAIK tohle se ale týká státní správy, v soukromém sektoru se na tuto zhovadilost + odpracovaná léta snad už nehraje. Ale státní správa je dobrá volba pro lidi před důchodem, kteří byli v soukromém sektoru zracionalizováni.

rquote="JohnDellinger"]Ak chces skutocne ostat vyhrozovanim typu "idem ku konkurencii" alebo "ostatny dostali pridane tak chcem aj ja" si sance nezvysis.
Pokud nebude mít v ruce konkrétní nabídku.
Naposledy upravil xtonda dne 9. 9. 2007 11:49, celkově upraveno 1
xtonda
Čtenář

Odeslat příspěvekod teplice 9. 9. 2007 11:44

Likan píše:vysokoskolak a neumi si rict o zvyseni platu no to se styd!!! Pak se clovek muze divit kam ten svet smeruje kdyz na vysokou chodi hloupy lidi.!!!!!! :-)

Třeba se jen stydí, nemusí být hlupák ;-)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod xtonda 9. 9. 2007 11:45

JohnDellinger píše:Az za take jednoduche by som to nepokladal. Ono mat za zamestnavatela znameho alebo este horsie niekoho z rodiny moze byt dvojsecnou zbranou.
Jo, přeně tak, kšefty se znýmými a příbuznými můžou být dost o hubu, do hry vstupují i další faktory, které normálně nejsou.
xtonda
Čtenář

Odeslat příspěvekod Likan 9. 9. 2007 11:46

stydet se v dnesni dobe je nepripustne pokud chces ve svete neco dokazat musi padat hlavy
iC2D e6300 2701Mhz C1E AC Freezer 7 SuperPI 21s, DDR2 2x1024MB 925Mhz 1.8V KingMax 4.4.4.14, GB i965P-DS3 rev 3.3 , GB 8600GT 700Mhz/1789Mhz--3dMark06 5700bodu , Zdroj Fortron 400w Blue Storm rev 2.0
Likan
Čtenář

Odeslat příspěvekod MarkFX 9. 9. 2007 13:11

pro některé co se ptali: Na výšku nastupuju cca asi za 3 týdny do prváku, takže ještě nejsu čistokrevný vysokoškolák, fakulta stavební, ale šéf o tom ví, takže proto to bylo jen tak motivační "ze srandy" že už tam mají pro mě kancelář... :potichu

No a k problému: cosi sem jim říkal, ale oni pré že za ten uplynulý měsíc už to nebudou měnit, ale tedka na září mě kdyžtak přidají a hlavně příští rok každopádně už od začátku... :eh

A v sobotu sem byl u nás o pár baráků dál na fušku, sice jenom 2 hodinky ale mohl sem si bez problémů říct o 200kč na hodinu 8), v pondělí to dostanu.
Práce to byla daleko víc v pohodě než děláme normálně, asi začnu chodit jenom na fušky :mrgreen:

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Xoddam 9. 9. 2007 14:57

macabe píše:to by mě zajámalo jakou maš školu že o tebe byl takovy zajemz/quote]

Bundesrealgymnasium ve Vidni :) - nemcina muj materinsky jazyk ...

A bylo to gymnazium se zamerenim na Matiku/Informatiku ... A tak mi hned volal DELL, HP a IBM ...

Klasika na tech. support pro rakusany, nemce a svicary...

Vzal sem DELL :) - suportuju XPS stroje, nejdrazsi a nejvykonnejsi co ma DELL na trhu ... :) - proste PC na delani grafiky na vysoke urovni neboli HERNII PC ... Spise to druhe jelikoz nam volaj jenom hraci ze jim seka treba BIOSHOCK :)

Pod 4000K eur to nejde ...

Tu mate nejake fotky :D

DELL XPS 720 H2C (pretaktovany Quadcore) - min 4500 EUR max cca 8000
Obrázek

DELL XPS 2010 nas maly "laptop" (9kg, ale zase subwoofer a 7.1 zvuk, 4giga RAM, a to nejlepsi: RAID1 :DD jojo ma to 2 disky - az 2x 500GIGA) - ITS SICK !
Obrázek
Xoddam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mabosk 9. 9. 2007 16:00

@MarkFX

Z mojej skusenosti ti to poviem takto najlepsie sa ti jedna ak mas riesenie v pripade neuspechu (napr. druhy job). O tom ci si mozes vypytat viac myslim absolutne minimalne rozhoduju nejake priemery ale len to nakolko si pre firmu dolezity a kolko by ju stalo ta nahradit (nikto neni nenahraditelny).
Naposledy upravil mabosk dne 12. 9. 2007 20:31, celkově upraveno 1
mabosk
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jeffe 9. 9. 2007 16:26

Fakt to zavisi od toho jak rychle a kvalitne je nekdo pro firmu nahraditelny. Jestli je mozne na tu praci bez problemu vzit nekoho jineho a neni potreba ho moc zaskolovat tak firma nema velky dovod plat zvysovat. V takovem pripade je zamestnanec neco jako komodita, proste za tu praci dame urcitou mzdu a on uz se nekdo najde co to bude delat.

Naopak, jestli jde o zamestnance u ktereho:
- nahradu bude firma dlouho hledat
- pak bude muset cekat nez nahradnikovi uplyne vypovedni lhuta v puvodnim zamestnani
- nahradnik nakonec jeste bude potrebovat cas na zorientovani a zapracovani se v nove firme

tak by racionalni sef mel byt pristupny na nejake rozumne zvyseni platu pro udrzeni zamestnance, v konecnem dusledku na tom jeste "usetri". :)
Naposledy upravil Jeffe dne 9. 9. 2007 16:33, celkově upraveno 1
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod macabe 9. 9. 2007 16:29

a mohl by jsi napsat kolik vydelavas jako brigadnik kdyz je to malo
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 9. 9. 2007 17:54

na hodinu mám 50 (slovy padesát) Kč, což je v téhle době opravdu minimum... :nenapadne

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod macabe 9. 9. 2007 18:12

aha tak to je vazne slabe ja delam na stavbe a mam 80kč čisteho a taky delam vsechny práce
jsem taky brigadnik a jdu na vysokou na architekturu
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crashpc 9. 9. 2007 20:03

viz xtonda - snažit se, ale jinak jít pokrku všemu a všem. ne tedy doslovně :D
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 9. 9. 2007 20:22

s Macebem jsme na to stejně, akurát je rozdíl v tom platu... MOžná i v místě > nejsi náhodou z Prahy?? :hm

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod macabe 9. 9. 2007 20:24

prave ze ne jsem z jizní moravy
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 9. 9. 2007 20:29

kurňa 80 na hodinu, to bych byl ve vatě... achjooo :o

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod macabe 9. 9. 2007 20:31

ja si tim vydelavam na docela drahy notebook
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Xoddam 9. 9. 2007 21:09

macabe píše:ja si tim vydelavam na docela drahy notebook

jaky chces ? :) Zeby preci reklama zabrala a Macabe chce XPS 2010ku ? :))))
Xoddam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Inzenyr 9. 9. 2007 22:10

Pokud si chces opravdu vydelat peníze a ne jen cely zivot premyslet, jak si rici o zvyseni platu, tak si zkus sehnat a precist knizky od autora Kiyosakiho, napríklad „Bohaty tata chudy tata“. Tam se dozvis proc beres tak nizky plat a proc Ti ani vyznamne zvyseni platu nepomuze dosahnout toho, co od zivota ocekavas.
Jenom pro predstavu 90% zamestnancu bere pouze 10% financniho objemu a 10% majitelu firem a investoru bere 90% financniho objemu. V soucasne době informacni revoluce je to spis 95% - 5% a 5% - 95% a bude jeste hur. :-(
Dozvis se, co je to kvadrant prijmu a kde se v nem v dane chvili pohybujes. Dozvis se také, kde by jsi se mel pohybovat, abys dosahl financni svobody a jak toho dosahnout. Dozvis se co jsou to aktiva a pasiva a co je to vysledovka. Nemusis se tech nazvu bat, je to psane tak, aby to pochopili deti od 12 let. :-)
Bohuzel to se na zadne skole, ani na vysoke skole neuci, coz je pro vetsinu zamestnancu celozivotni financni tragedie.
Pokud po precteni knizky a pochopeni jak funguji peníze najdes odvahu neco v zivote zmenit, tak se mi ozvi na mail: j.burian@volny.cz. Driv to ale nema smysl.

Preji Ti, abys tu odvahu nasel

Inzenyr
Inzenyr
Čtenář

Odeslat příspěvekod MarkFX 9. 9. 2007 22:31

macabe píše:ja si tim vydelavam na docela drahy notebook

hej tohle taky byl můj cíl prázdninové brigády... Ale bohužel, vyjde to možná tak na půlku. Vidím že máme hodně společného :mrgreen:

Inzenyr: zas tak bych to momentálně nehrotil, a myslím že v téhle firmě to ani není uskutečnitelné. Takových rad jak tady i ostatní dávají si moc cením, ale spíš jsou pro jiné "důležitější" obory které jsou už na vyšší úrovni. Ale doufám že později se v takových firmách ocitnu kde je budování kariéry to hlavní. :)

Ale samozřejmě sem ten thread založil všeobecně pro všechny kteří budou chtít požádat o přilepšení tak doufám že se debata bude rozvíjet vášnivě dál. :wink:

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod macabe 9. 9. 2007 23:55

DELL jsou v konfiguratoru na netu moc drahe asi chci Hp8510w nebo FJS celsius H250
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Xoddam 10. 9. 2007 04:22

DELL a jeho ceny .) staci to natuknout na telefonni lince a 10% sleva je hned :) ale pssst hehe
Xoddam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 10. 9. 2007 16:51

macabe píše:DELL jsou v konfiguratoru na netu moc drahe asi chci Hp8510w nebo FJS celsius H250

dej mi link, ale malinkym písmem at to není moc velky OT :lol: díks

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod bombul 10. 9. 2007 18:29

Ono uz to OT je :pozor2 cize vam davam do pozornosti funkciu SZ SZ SZ........ :mrgreen:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Matik 10. 9. 2007 20:13

Někteří totiž si popletli název Jak pořádat o zvýšení platu s názvem Jak si zvýšit své příjmy.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 10. 9. 2007 20:36

no je to docela podobné, ale princip je jiný... Vesměs je to stejné...... :hm

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 9. 2007 06:32

Inzenyr píše:Pokud si chces opravdu vydelat peníze a ne jen cely zivot premyslet, jak si rici o zvyseni platu, tak si zkus sehnat a precist knizky od autora Kiyosakiho, napríklad „Bohaty tata chudy tata“. Tam se dozvis proc beres tak nizky plat a proc Ti ani vyznamne zvyseni platu nepomuze dosahnout toho, co od zivota ocekavas.k/quote]

Kyosaki je génius. Ne pro to, co napsal, to jsou naprosté slátaniny, ale proto, že to dokázal prodat.
Je totiž zajímavé, že on se nejdříve snažil chovat tak, jak píše ve své knize a vydělat tím peníze. Bohužel (bohudík?) tvrdě zkrachoval. Tak ho napadl geniální plán - prodá svůj sen. Napsal knihu, kde radí, jak vydělat peníze a tuto knihu dokázal velmi úspěšně prodat. Teprve, když utržené peníze začal investovat, začaly mu investice vycházet. On je totiž obrovský rozdíl, jestli investujete pár set tisíc, nebo desítky milionů. Tam už si totiž můžete dovolit zaplatit opravdové finanční poradce, kteří udělají důkladné (a drahé!) finanční analýzy a ne prodejce z OVB, AWD, ZFP, Partners,... kteří jsou pouze PRODEJCI. Bývalý kolega z práce tohle taky dělá. Plány má snad na "tři pětiletky", neustále si libuje jak "těžce vydělává", ale na ojetou Škodovku si musel půjčit :D

To, že se z jeho materiálů na školách neučí, je proto, že na rozdíl od děl uznávaných ekonomických autorů (Samuelson, Nordhaus, Rose,...) je tohle jen normální beletrie.

Já si na svou pozici zaměstnance nemůžu vůbec stěžovat. Mám nadprůměrný plat, který mi od října s výměnou místa opět výrazně vzroste. Není nic, co bych chtěl a nemohl si koupit, i byt jsem si kupoval "za hotové". Nechtějí se po mě žádné investice, ani přehnaná iniciativa, stačí, když plním "co se mi řekne". Pravda, nemůžu si "odečítat z daní" kde co, ale i tak mám poměrně slušný čistý příjem, možná vyšší, než leckterý podnikatel (budeme-li brát definici podnikatele jako člověka, co má "živnosťák a kartu do Makra" :-) ).

Ano, "u soustruhu" se člověk milionářem nestane. Ale každý aspoň trochu schopný člověk, který vládne nějakám jazykem (ideálně angličtina; - to je bohužel můj problém, já umím jenom německy) a "ví, kde se zapíná počítač" si (aspoň v Praze) může přijít na poměrně slušné peníze. Vždyť i "blbej řidič tramvaje", který nemusí vůbec nic umět tu má průměrný plat 24 000 Kč hrubého a to pořád nemůžou sehnat lidi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 14. 9. 2007 10:35

PatrikChrz píše:
Inzenyr píše:Pokud si chces opravdu vydelat peníze a ne jen cely zivot premyslet, jak si rici o zvyseni platu, tak si zkus sehnat a precist knizky od autora Kiyosakiho, napríklad „Bohaty tata chudy tata“. Tam se dozvis proc beres tak nizky plat a proc Ti ani vyznamne zvyseni platu nepomuze dosahnout toho, co od zivota ocekavas.k/quote]
Kyosaki je génius. Ne pro to, co napsal, to jsou naprosté slátaniny, ale proto, že to dokázal prodat.o/quote]

Nevim, ze by to byly slataniny, bych nerekl. :pozor2

Myslim, ze v "Tatech" je par vybornych myslenek, asi nejlepsi a nejdulezitejsi je to, ze (kdyz uz se nechceme honit za aktivy, viz Patrik) nemame kupovat bezhlave pasiva, jen proto, ze na ne zrovna mame (pasivum - neco, co mi taha penize z kapsy - napr. provoz draheho auta ve srovnani treba s oktavkou). Pojem financni gramotnost je IMHO nejdulezitejsi vec, kolem ktere se jeho knizky toci.

A problem chudych lidi a velke casti stredni vrstvy je prave to, ze jejich financni inteligence je na nizke urovni - tzn. ani 2x vetsi plat jim nepomuze, protoze ho rozhazi a naopak, pokud jim pujde v budoucnu plat nekdy dolu, budou v jeste vetsich problemech, nez predtim s nizkym platem.
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Čtenář

Odeslat příspěvekod James_ 15. 9. 2007 08:27

Donutili jste mě na tomhle fóru, že si tu knížku fakt přečtu a pak zhodnotím co mi to přineslo ve srovnání s 3 roky na VŠ EKF a mému samoučení se o financích. Mé očekávání je skeptické, protože si myslím jako PatrikChrz, že jediný komu ta kniha vynese peníze je autor
James_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fl.89novy 15. 9. 2007 11:01

Kdyz je clovek nespokojeny s platem, coz si myslim ze je vetsina lidi, tak at zacne delat sam na sebe, nebo kdyz nechce ty zbytecne starosti s vlastnim businessem, jako treba ja, tak at zacne pracovat na "commission"... :wink:
Proud To Be An American
Fl.89novy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 15. 9. 2007 11:45

to james_: myslim, ze v tvojom pripade je vysledok uz vopred jasny - naplnia sa tvoje ocakavania. V tych knihach nemozes hladat nejaky zlaty gral - ziaden tam totiz nie je. V tomto ma PatrikChrz z casti pravdu. Knihy podobneho typu odporucam citat z jedineho dovodu. Nie preto ze v nich clovek najde nejake zarucene tipy, ale pretoze by ho mali takteto knihy prinutit premyslat. Analyzovat a zhodnocovat jeho vztah k peniazom. To je jedine v com taketo knihy mozu pomoct. Na zaklade textu, ktory si v nich precitate nikdy nezbohatnete (dovolim si povedat, ze by som vam za to mohol rucit), ale ked zacnete premyslat, analyzovat a formovat si VLASTNE financne povedomie, kniha naplnila ucel, za ktorym ste si ju kupili. Toto mnoho ludi, mimo ine aj z mojho okolia nepochopilo. Prilis lipli na detailoch a odporucaniach z roznych knih. Robili to ci ono na zaklade odporucani tej ci onej knihy, ale vzdy s rovnakym vysledkom - prakticky nulovym. Myslim, ze aj keby nejaky autor vymyslel a zverejnil presny navod ako stopercentne zbohatnut (tvrdim, ze objavenie takeho navodu je asi v takej faze ako objavenie, resp. zkonstruovanie perpetum mobile) len malokto by z neho dokazal nieco vytazit a to hlavne preto, ze kazdy clovek je individualny a do znacnej miery diferentny od ostatnych. Ako som uz par krat uviedol, jediny sposob ako zacat pracovat na zlepseni financnej situacie je zacat premyslat a analyzovat - utvarat si vlstne financne povedomie.
JohnDellinger
Návštěvník