Jak si říct o přidání platu??

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Inzenyr 9. 9. 2007 22:10

Pokud si chces opravdu vydelat peníze a ne jen cely zivot premyslet, jak si rici o zvyseni platu, tak si zkus sehnat a precist knizky od autora Kiyosakiho, napríklad „Bohaty tata chudy tata“. Tam se dozvis proc beres tak nizky plat a proc Ti ani vyznamne zvyseni platu nepomuze dosahnout toho, co od zivota ocekavas.
Jenom pro predstavu 90% zamestnancu bere pouze 10% financniho objemu a 10% majitelu firem a investoru bere 90% financniho objemu. V soucasne době informacni revoluce je to spis 95% - 5% a 5% - 95% a bude jeste hur. :-(
Dozvis se, co je to kvadrant prijmu a kde se v nem v dane chvili pohybujes. Dozvis se také, kde by jsi se mel pohybovat, abys dosahl financni svobody a jak toho dosahnout. Dozvis se co jsou to aktiva a pasiva a co je to vysledovka. Nemusis se tech nazvu bat, je to psane tak, aby to pochopili deti od 12 let. :-)
Bohuzel to se na zadne skole, ani na vysoke skole neuci, coz je pro vetsinu zamestnancu celozivotni financni tragedie.
Pokud po precteni knizky a pochopeni jak funguji peníze najdes odvahu neco v zivote zmenit, tak se mi ozvi na mail: j.burian@volny.cz. Driv to ale nema smysl.

Preji Ti, abys tu odvahu nasel

Inzenyr
Inzenyr
Čtenář

Odeslat příspěvekod MarkFX 9. 9. 2007 22:31

macabe píše:ja si tim vydelavam na docela drahy notebook

hej tohle taky byl můj cíl prázdninové brigády... Ale bohužel, vyjde to možná tak na půlku. Vidím že máme hodně společného :mrgreen:

Inzenyr: zas tak bych to momentálně nehrotil, a myslím že v téhle firmě to ani není uskutečnitelné. Takových rad jak tady i ostatní dávají si moc cením, ale spíš jsou pro jiné "důležitější" obory které jsou už na vyšší úrovni. Ale doufám že později se v takových firmách ocitnu kde je budování kariéry to hlavní. :)

Ale samozřejmě sem ten thread založil všeobecně pro všechny kteří budou chtít požádat o přilepšení tak doufám že se debata bude rozvíjet vášnivě dál. :wink:
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod macabe 9. 9. 2007 23:55

DELL jsou v konfiguratoru na netu moc drahe asi chci Hp8510w nebo FJS celsius H250
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Xoddam 10. 9. 2007 04:22

DELL a jeho ceny .) staci to natuknout na telefonni lince a 10% sleva je hned :) ale pssst hehe
Xoddam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 10. 9. 2007 16:51

macabe píše:DELL jsou v konfiguratoru na netu moc drahe asi chci Hp8510w nebo FJS celsius H250

dej mi link, ale malinkym písmem at to není moc velky OT :lol: díks

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod bombul 10. 9. 2007 18:29

Ono uz to OT je :pozor2 cize vam davam do pozornosti funkciu SZ SZ SZ........ :mrgreen:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Matik 10. 9. 2007 20:13

Někteří totiž si popletli název Jak pořádat o zvýšení platu s názvem Jak si zvýšit své příjmy.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 10. 9. 2007 20:36

no je to docela podobné, ale princip je jiný... Vesměs je to stejné...... :hm

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 9. 2007 06:32

Inzenyr píše:Pokud si chces opravdu vydelat peníze a ne jen cely zivot premyslet, jak si rici o zvyseni platu, tak si zkus sehnat a precist knizky od autora Kiyosakiho, napríklad „Bohaty tata chudy tata“. Tam se dozvis proc beres tak nizky plat a proc Ti ani vyznamne zvyseni platu nepomuze dosahnout toho, co od zivota ocekavas.k/quote]

Kyosaki je génius. Ne pro to, co napsal, to jsou naprosté slátaniny, ale proto, že to dokázal prodat.
Je totiž zajímavé, že on se nejdříve snažil chovat tak, jak píše ve své knize a vydělat tím peníze. Bohužel (bohudík?) tvrdě zkrachoval. Tak ho napadl geniální plán - prodá svůj sen. Napsal knihu, kde radí, jak vydělat peníze a tuto knihu dokázal velmi úspěšně prodat. Teprve, když utržené peníze začal investovat, začaly mu investice vycházet. On je totiž obrovský rozdíl, jestli investujete pár set tisíc, nebo desítky milionů. Tam už si totiž můžete dovolit zaplatit opravdové finanční poradce, kteří udělají důkladné (a drahé!) finanční analýzy a ne prodejce z OVB, AWD, ZFP, Partners,... kteří jsou pouze PRODEJCI. Bývalý kolega z práce tohle taky dělá. Plány má snad na "tři pětiletky", neustále si libuje jak "těžce vydělává", ale na ojetou Škodovku si musel půjčit :D

To, že se z jeho materiálů na školách neučí, je proto, že na rozdíl od děl uznávaných ekonomických autorů (Samuelson, Nordhaus, Rose,...) je tohle jen normální beletrie.

Já si na svou pozici zaměstnance nemůžu vůbec stěžovat. Mám nadprůměrný plat, který mi od října s výměnou místa opět výrazně vzroste. Není nic, co bych chtěl a nemohl si koupit, i byt jsem si kupoval "za hotové". Nechtějí se po mě žádné investice, ani přehnaná iniciativa, stačí, když plním "co se mi řekne". Pravda, nemůžu si "odečítat z daní" kde co, ale i tak mám poměrně slušný čistý příjem, možná vyšší, než leckterý podnikatel (budeme-li brát definici podnikatele jako člověka, co má "živnosťák a kartu do Makra" :-) ).

Ano, "u soustruhu" se člověk milionářem nestane. Ale každý aspoň trochu schopný člověk, který vládne nějakám jazykem (ideálně angličtina; - to je bohužel můj problém, já umím jenom německy) a "ví, kde se zapíná počítač" si (aspoň v Praze) může přijít na poměrně slušné peníze. Vždyť i "blbej řidič tramvaje", který nemusí vůbec nic umět tu má průměrný plat 24 000 Kč hrubého a to pořád nemůžou sehnat lidi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 14. 9. 2007 10:35

PatrikChrz píše:
Inzenyr píše:Pokud si chces opravdu vydelat peníze a ne jen cely zivot premyslet, jak si rici o zvyseni platu, tak si zkus sehnat a precist knizky od autora Kiyosakiho, napríklad „Bohaty tata chudy tata“. Tam se dozvis proc beres tak nizky plat a proc Ti ani vyznamne zvyseni platu nepomuze dosahnout toho, co od zivota ocekavas.k/quote]
Kyosaki je génius. Ne pro to, co napsal, to jsou naprosté slátaniny, ale proto, že to dokázal prodat.o/quote]

Nevim, ze by to byly slataniny, bych nerekl. :pozor2

Myslim, ze v "Tatech" je par vybornych myslenek, asi nejlepsi a nejdulezitejsi je to, ze (kdyz uz se nechceme honit za aktivy, viz Patrik) nemame kupovat bezhlave pasiva, jen proto, ze na ne zrovna mame (pasivum - neco, co mi taha penize z kapsy - napr. provoz draheho auta ve srovnani treba s oktavkou). Pojem financni gramotnost je IMHO nejdulezitejsi vec, kolem ktere se jeho knizky toci.

A problem chudych lidi a velke casti stredni vrstvy je prave to, ze jejich financni inteligence je na nizke urovni - tzn. ani 2x vetsi plat jim nepomuze, protoze ho rozhazi a naopak, pokud jim pujde v budoucnu plat nekdy dolu, budou v jeste vetsich problemech, nez predtim s nizkym platem.
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Čtenář

Odeslat příspěvekod James_ 15. 9. 2007 08:27

Donutili jste mě na tomhle fóru, že si tu knížku fakt přečtu a pak zhodnotím co mi to přineslo ve srovnání s 3 roky na VŠ EKF a mému samoučení se o financích. Mé očekávání je skeptické, protože si myslím jako PatrikChrz, že jediný komu ta kniha vynese peníze je autor
James_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fl.89novy 15. 9. 2007 11:01

Kdyz je clovek nespokojeny s platem, coz si myslim ze je vetsina lidi, tak at zacne delat sam na sebe, nebo kdyz nechce ty zbytecne starosti s vlastnim businessem, jako treba ja, tak at zacne pracovat na "commission"... :wink:
Proud To Be An American
Fl.89novy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 15. 9. 2007 11:45

to james_: myslim, ze v tvojom pripade je vysledok uz vopred jasny - naplnia sa tvoje ocakavania. V tych knihach nemozes hladat nejaky zlaty gral - ziaden tam totiz nie je. V tomto ma PatrikChrz z casti pravdu. Knihy podobneho typu odporucam citat z jedineho dovodu. Nie preto ze v nich clovek najde nejake zarucene tipy, ale pretoze by ho mali takteto knihy prinutit premyslat. Analyzovat a zhodnocovat jeho vztah k peniazom. To je jedine v com taketo knihy mozu pomoct. Na zaklade textu, ktory si v nich precitate nikdy nezbohatnete (dovolim si povedat, ze by som vam za to mohol rucit), ale ked zacnete premyslat, analyzovat a formovat si VLASTNE financne povedomie, kniha naplnila ucel, za ktorym ste si ju kupili. Toto mnoho ludi, mimo ine aj z mojho okolia nepochopilo. Prilis lipli na detailoch a odporucaniach z roznych knih. Robili to ci ono na zaklade odporucani tej ci onej knihy, ale vzdy s rovnakym vysledkom - prakticky nulovym. Myslim, ze aj keby nejaky autor vymyslel a zverejnil presny navod ako stopercentne zbohatnut (tvrdim, ze objavenie takeho navodu je asi v takej faze ako objavenie, resp. zkonstruovanie perpetum mobile) len malokto by z neho dokazal nieco vytazit a to hlavne preto, ze kazdy clovek je individualny a do znacnej miery diferentny od ostatnych. Ako som uz par krat uviedol, jediny sposob ako zacat pracovat na zlepseni financnej situacie je zacat premyslat a analyzovat - utvarat si vlstne financne povedomie.
JohnDellinger
Návštěvník

Předchozí stránka