Jak si říct o přidání platu??

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 29. 8. 2007 11:10

Az za take jednoduche by som to nepokladal. Ono mat za zamestnavatela znameho alebo este horsie niekoho z rodiny moze byt dvojsecnou zbranou.
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 30. 8. 2007 12:54

a navíc je to soused kterého vidím každý den na zahradě... :lol:

néé, oni to mají 2 šéfové tu firmu napůl, oba jsou v pohodě, ale pujdu za tím druhým 8)

už se to blíží, pak dám kdyžtak vědět (pokud to neskončí trapasem teda)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 30. 8. 2007 13:03

boha vsak ho nalej 10-timi pivami a razom budes manazerom firmy :lol:
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 30. 8. 2007 13:50

Player.
no to budes akurat do vtedy, kym sefko nevytriezvie :wink:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 30. 8. 2007 16:08

no když sem tam byl poprvé na firmě tak mi ukazoval kancelář že už čeká na mě, když su ten vysokoškolák :lol:

ale to bylo spiš tak ze srandy :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 30. 8. 2007 19:18

len aby :mrgreen: clovek nikdy nevie :wink: ja som svoju sucasnu kancelariu videl prvy krat, ked som mal tusim dvanast.
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod macabe 9. 9. 2007 06:04

MarkFX píše:no když sem tam byl poprvé na firmě tak mi ukazoval kancelář že už čeká na mě, když su ten vysokoškolák :lol:

ale to bylo spiš tak ze srandy :)//quote]


a jakou studujes vysokou školu? a v jakem si ročníku?
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2007 07:37

Já jsem tenhle problém vyřešil jinak. Našel jsem si nové místo a řekl jsem, že chci odejít a že důvodem je pouze výše platu, že v současném zaměstnání jsem maximálně spokojen, ale že jsem dostal nabídku, která se neodmítá. Okamžitě jsem dostal protinabídku, velmi podstatné zvýšení platu, bohužel na tu novou to nestačilo. Tak ke konci září odcházím :-)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mandal 9. 9. 2007 08:07

Aby ti nepřišlo něco takového...

Vážený pane vážená paní,

Vaší žádost ze dne ______________ o zvýšení platu zamítáme.

Důvod:
Nestydíte se vubec žádat o neco podobného? Víte vy vubec jak málo pracujete? Posudte sám a sledujte s námi. Rok má 365 dní. Z toho 8 hodin denne spíte, to je 122 dnu. 8 hodin denne máte volno t.j. 122 dnu. Zbývá Vám teda na práci již jen 121 dnu. Jak také jiste víte, rok má 52 nedel, zbývá Vám tedy na práci již jen 69 dnu. V sobotu máte již odpoledne volno, t.j. 52 puldnu, které se rovnají 26 dnum. Na práci Vám teda zbývá jen 43 dnu. Denne obedváte jednu hodinu, které se rovnají 15 dnum za rok. Tudíž na práci Vám zbývá již jen 27 dnu. Jak Vám je dobre známo, máte nárok na 14 denní dovolenou rocne, tedy Vám zbývá již jen 13 dnu na práci. Po odectení 12 svátku, které se každý rok svetí, zbude Vám k práci pouze jediný den a to je 1. kveten svátek práce, to zase nepracujete, tudíž nemáte nárok na žádný plat. Z výše uvedených duvodu Vaší žádost o zvýšení platu zamítáme.
mandal
Čtenář

Odeslat příspěvekod Xoddam 9. 9. 2007 08:58

Nevim no, ja si myslim ze ani tak nejde o to jak to maka atd ale spise o to jak se clovek dokaze "predat" - dat sefovi pocit ze ty se na tohle hodis nejlepe a taky ze ocekavas ze te podle toho aj zaplati. Ted sem zmaturoval a hned mi volala firma jestli neskocim na pohovor - po 3 kolach sem vedel ze mam vsechn na 100% a prisla otazka platu - Rek sem ze nejsou jedini kto by mel zajem, ale byli prvni tak ze maji vyhodu. Na to se me zeptal kolik bych chtel a ja na to: Zaplatte me podle uvazeni, tak abyste si byli jisti ze mi konkurence neda vice, protoze vedle sefa, kolektivu a pozice je aj plat velice dulezity. Muj postoj se mu libil, podvecer mi volal s nabidkou ktera byla najs najs :) A jeste k tomu me po 2 tydnech dal na oddeleni na ktere se ceka 2 roky - o zvisovani platu zacnu nanovo tak za 5 mesicu :) zatim sem spokojenej - v paatek druha vyplata :D
Xoddam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod macabe 9. 9. 2007 09:18

to by mě zajámalo jakou maš školu že o tebe byl takovy zajem
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gronenzon 9. 9. 2007 11:03

Tak jsem se docela zasmál co za komedie tu někteří chtějí nacvičovat.

"Jak si říct o přidání platu??" Pokud nadřízení rozhodující o platu nejsou v obraze nemá smysl je o přídání přesvědčovat, pokud jste schopní máte evidentně neodpovídající = nízké ohodnocení jsou neschopní, nemají přehled a budete se leda handrkovat, nebo je na rozhodovacím postu něco jako stríček Skrblík (sám mám málo).

IMHO najít si líp placené místo a vůbec nediskutovat je nejlepší.
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

{ ... gronenzon total-parmenent logout 29.11.2007. }
gronenzon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Likan 9. 9. 2007 11:28

vysokoskolak a neumi si rict o zvyseni platu no to se styd!!! Pak se clovek muze divit kam ten svet smeruje kdyz na vysokou chodi hloupy lidi.!!!!!! :-)
iC2D e6300 2701Mhz C1E AC Freezer 7 SuperPI 21s, DDR2 2x1024MB 925Mhz 1.8V KingMax 4.4.4.14, GB i965P-DS3 rev 3.3 , GB 8600GT 700Mhz/1789Mhz--3dMark06 5700bodu , Zdroj Fortron 400w Blue Storm rev 2.0
Likan
Čtenář

Odeslat příspěvekod xtonda 9. 9. 2007 11:39

Matik píše:V tom případě bych se spíš zajímal o to, zda bych nemohl dělat něco, kde bych byl zařazen do nějaké vyšší platové třídy. Samozřejmě je třeba mít odpovídající vzdělání a kvalifikaci. Charakteristiku platových tříd naleznete zde:
http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/ ... 8212/quote]

AFAIK tohle se ale týká státní správy, v soukromém sektoru se na tuto zhovadilost + odpracovaná léta snad už nehraje. Ale státní správa je dobrá volba pro lidi před důchodem, kteří byli v soukromém sektoru zracionalizováni.

rquote="JohnDellinger"]Ak chces skutocne ostat vyhrozovanim typu "idem ku konkurencii" alebo "ostatny dostali pridane tak chcem aj ja" si sance nezvysis.
Pokud nebude mít v ruce konkrétní nabídku.
Naposledy upravil xtonda dne 9. 9. 2007 11:49, celkově upraveno 1
xtonda
Čtenář

Odeslat příspěvekod teplice 9. 9. 2007 11:44

Likan píše:vysokoskolak a neumi si rict o zvyseni platu no to se styd!!! Pak se clovek muze divit kam ten svet smeruje kdyz na vysokou chodi hloupy lidi.!!!!!! :-)


Třeba se jen stydí, nemusí být hlupák ;-)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků