Jak zkratit/obejit dvoumesicni vypovedni lhutu?!

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod smith22 22. 11. 2010 23:40

Zdravím, nechci zakládat nové vlákno tak to napíši sem.Potřebuji poradit -

Se zaměstnavatelem sem se dohodl, že ukončím pracovní poměr dohodou a bylo mi nabídnuto datum ukončení 26.11.2010.Možná to bude znít trochu blbě ale nevím jestli mám jít toho 26.11 ještě do práce či nikoliv.Jinak řečeno- pokud bude na papíře den ukončení 26.11 jde se v ten den ještě do prace?Jelikož si se zaměstnavatelem už nemáme co říct je mi trochu trapné se ho na to ptát.

a ještě jedna věc - Když tedy budu končit v ten pátek 26.11 tak můžu si vzit od čtvrtka 25.11 dovolenou?

Díky všem za rady.
smith22
Čtenář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 11. 2010 00:17

Pokud končí pracovní poměr 26.11. tak to znamená, že tento den buď musíš přijít do práce, nebo mít dovolenou (jen pro připomenutí - dovolenou určuje zaměstnavatel, neexistuje "vzít si dovolenou"), popř. neplacené volno.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod smith22 23. 11. 2010 10:23

Díky za odpověď.
smith22
Čtenář

Odeslat příspěvekod audis 23. 11. 2010 11:10

smith: v podstatě to vypadá tak, že ráno dne konce poměru přijdeš do práce, odevzáš všechny věci, vyřídíš všechny pracovní formality (možno i předem), rozloučíš se s kolegy a třeba dopoledne jdeš dom. nikdo neočekává, že tam budeš celý den.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smith22 23. 11. 2010 14:54

No nevim jestli odchod dřív bude možný, stím ani neočítám, navíc mám zrovna tento týden odpolední takže od 14 do 22h.Já sem prvně počítal automaticky, že půjdu toho 26.11 ještě do prace ale sem na neschopence, tu ukončím ve středu a tak sem volal nadřízenému, že přijdu až 25.11 ve čtvrtek a ten mě zmátl větou ,,takže ve čtvrtek přijdete naposledy a v pátek končíte?,, jakoby už nepočítali, že v pátek přijdu.To mě zmátlo proto se ptám.Každopádně jdu ve čtvrtek a tam se snad dozvím víc.Díky za pomoc.
smith22
Čtenář

Odeslat příspěvekod intelygentik 15. 1. 2011 00:05

Ja to mam tiez tak. Potrebujem nastupit co najskor, bohuzial zamestnavatel ma nechce pustit pred uplynutim vypovednej lehoty. No a kedze som podal vypoved az tento mesiac, tak je to k 31.3.2011, coz je dva a pol mesiaca ... no proste super ...
My love is your love ... N900
intelygentik
Čtenář

Předchozí stránka