Jak zkratit/obejit dvoumesicni vypovedni lhutu?!

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod NorMack 23. 8. 2007 13:44

Zdravim Vas.

Nemate nekdo nejaky tip, jak se vyprostit ze stareho zamestnani abych konecne mohl nastoupit do nove prace?!
Naskytla se mi moznost nastoupit do firmy, ve ktere bych delal "praci svych snu", ovsem zamestnavatel v soucasne praci me nechce uvolnit drive jak za 2 mesice (klasicka vypovedni lhuta) existuje nejaka moznost jak se ji vyhnout? Koumal jsem neco s opozdenymi platy (limit 15 dnu od data splatnosti, stihli to do 14 :? ), dohodou o polovicnim uvazku...nic me uz nenapada....

Takze mate-li nekdo s podobnou veci zkusenost, tak dejte vedet! Diky
If you do not tell the truth about yourself, you cannot tell it about other people....
NorMack
Čtenář

Odeslat příspěvekod iwigirl 23. 8. 2007 14:09

Já se obávám, že se bohužel budeš muset dohodnout se zaměstnavatelem, násilím odejít nedoporučuju, jednak by po tobě mohl chtít náhradu škody, kterou jsi mu způsobil, jednak se s tebou tento "incident" potáhne v zápočtovém listu..
Vím, že se to tu už jednou někde řešilo, nevíte někdo kde?
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod NorMack 23. 8. 2007 14:24

A nevis, do jake vyse muze zamestnavatel pozadovat nahradu?Az do plne vyse skod? A jak je ona skoda prokazovana?? Ono bohuzel po dobrem se s nim dohodnout nejde :(
If you do not tell the truth about yourself, you cannot tell it about other people....
NorMack
Čtenář

Odeslat příspěvekod James_ 23. 8. 2007 14:44

Jedině vzít si poslední 4 týdny dovolenou, pokud ji ještě máš
James_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kostislav Hrobotvor 23. 8. 2007 15:27

A co takhle dát mu záminku propustit tě z důvodu porušení pracovní kázně? Napadá mě hodně věcí, např. přijít do práce nalitej, nic nedělat atd...
Kostislav Hrobotvor
Čtenář

Odeslat příspěvekod crashpc 23. 8. 2007 15:43

no to bude ale psáno v zápočťáku a už tě nikdo nebude chtít.... řešení "legálních" je několik.....

1) "nepracovat" - opouštím právě svou práci taky, a taky na dvouměsíční lhůtu. Tak jsem trošku slevil - dělám ale výsledky bídné..... a tak jsem šel na kobereček a byla mi nabídnuta kradší výpovědní lhůta :D :D :D páč firma prodělává. neflákat se ale ho*no udělat je dobrej předpoklad jak vyletět na dohodu

2) na 14 dnů si zamarodit a po marodnym poprosit šéfika jestli by tě nepustil dřív

3) jít postupně po hiererchii za tím vyšším nadřízeným, třeba někdo poleví a domluvíte se. Ty šašci "tam dole" jsou vždycky nepoužitelný lidi k smíchu. teda ne vždy ale často.

rozhodně nedoporučuju násilí - pokud se prokáže že to bylo naschvál, ničitel platí plnou sumu na nápravu škod. pokud přídeš třeba ožralej, máš zápis a příští zaměstnavatel tě nepřivítá s otevřenou náručí, nýbrž s koltem v ruce....
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 23. 8. 2007 15:49

myslim, ze take nieco sa zaznamenava (zapoctovy list,...) takze u dalsieho zamestnavatela by bolo dost tazke vysvetlovat, ze hrube porusenie pracovnej discipliny si sposobil preto aby si sa stade dostal.
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NorMack 23. 8. 2007 17:46

Tak s tim zapoctakem...ten zaznam se se mnou ponese jen do dalsiho zamestnani, kde s tim souhlasi, jelikoz me chteji zamestnat co nejdriv! Jen se bojim toho, aby po me sef nechtel nejakou nahradu skody!
Jit za nekym vyssim nemohu, jelikoz jsem mluvil primo s nejvyssim v mem podniku!S tim marodem by to bylo OK ale na dva mesice?!To jem oc velka sila! :? Nejake dalsi napady? Zatim pracuji na tom, aby me vyrazil svevolne, ale obavam se, ze i kdybych delal na 20% tak si me tam necha...jsem proste nepostradatelnej! :mrgreen:
NorMack
Čtenář

Odeslat příspěvekod Kostislav Hrobotvor 23. 8. 2007 19:47

Ano do zápočťáku ti to můžou napsat. Nevím jak vy, ale třeba já jsem vystřídal několik zaměstnání a nikdy po mě zápočťák nechtěli před podpisem nové smlouvy. Ten jsem vždycky musel donést na účtárnu až po nástupu do práce.
Kostislav Hrobotvor
Čtenář

Odeslat příspěvekod flees 23. 8. 2007 21:03

hlavne ten zapoctak tidalsi zamestnavatel vyplnuje novy takze nejaky paragraf tam konci a nikde se to s tebou netahne.....ja uz kolikrat odesel ze dne na den nejprve jsem jim donesl vypoved pisemnou a potom jsem sel i kdyz me nechteli pustit- nahradu nikdo nechtel
flees
Návštěvník

Odeslat příspěvekod madeleine 24. 8. 2007 20:57

Mam pre vas pohlad zamestnavatela... neraz sa mi pokusal odist nejaky dobrak z teamu vyhrazanim sa "zajtra uz nepridem, co mi mozes, v novej praci ma cakaju". Ked v novej praci zamestavatel pride na to, ze aj ked kvoli nemu, ale predsa s porusenim pracovnej zmluvy ste odisli prec, asi nebudete vzbudzovat dojem rozumneho cloveka. A budu ocakavat, ze akonahle si najdete nieco lepsie ako je ich ponuka, tak odidete rovnako... zvazte podobne blbe napady...

A co sa zapoctoveho listu tyka, prepisuju sa i paragrafy, tak sa neteste... ak vam ho vobec bude mat kto prepisat...

Je rozhodne lepsie vydrzat to, ako potom tento krok lutovat, alebo najst sposob dohody, ako uz cras pisal.

PNka by riesenim bola, pretoze vraj podla noveho zakonnika prace (ale viem to len na SR) uz nepredlzuje vypovednu lehotu. AK je to tak v Cechach, bolo by to jedno riesenie, ale zaroven aj nie, kedze nemozete byt zamestnani niekde inde a teda prichadzate o prijem...
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Slonik 24. 8. 2007 22:30

Madeleine: to je velmi rozumné. A je tu ještě jedna věc - zápočtové listy se v jedné kopii skladují též na sociálce, takže je může za mnoho a mnoho let někdo vytáhnout na světlo...

já být zaměstnavatelem v té nové práci, tak bych se moc rozmýšlel, zda chci člověka, který ušil boudu na zaměstnavatele předchozího. Je jen otázkou času, kdy takový jedinec dostane další "práci snů" a udělá to znovu.
Na druhou stranu, je asi lidské, že člověk, který navrhoval dohodu a nedostal jí, se asi ty dva měsíce nepřetrhne.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod madeleine 25. 8. 2007 10:31

slonik, ano, je to pochopitelne... napriek tomu som zazila, ze ludia, ktori odchadzali podavali dokonca nadstandardny vykon... ;) Uvolnili sa, tesili sa zo zmeny a to im pomahalo vidiet veci v lepsom svetle... :)
Smrť katastru!
madeleine
Nadšenec

Odeslat příspěvekod NorMack 25. 8. 2007 11:39

Uznavam ze je to blbe, a zrejme ani nebudu mit odvahu resit mou touhu po novem zamestnani prostym odejitim z prace predesle! Spis se snazim pomoct svemu soucasnemu zamestnavateli najit za me adekvatni nahradu! Aktivne shanim schopne lidi, kteri by me mohli nahradit! Nechci aby mu vznikla nejaka skoda, a navic jsem mu i za hodne vdecen....
Myslim ze tohle ferove jednani snad oceni
NorMack
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 25. 8. 2007 13:16

NorMack: to je rozumný přístup. Taky je možnost dovolené a nebo dohody na zkrácení pracovního úvazku + neplaceného volna (pokud to samozřejmě je možné kvůli charakteru tvé práce). Pokud o tebe nový zaměstnavatel opravdu stojí, jistě by se i u něj dal dohodnout na první dva měsíce zkrácený úvazek. V praxi by to mohlo pak mohlo vypadat tak, že bys chodil den do nové a den do staré práce. Ale je to o dohodě. Další možností je pracovat u původního zaměstnavatele normálně a u toho nového na zmíněné dva měsíce nastoupit na půlúvazek. Sice to bude záhul, ale krátkou dobu se dá dvanáctihodinová pracovní doba vydržet. Otázkou je, zda nejsou obě práce od sebe příliš daleko a opět zda to charakter práce umoňuje.

Osobně myslím, že je třeba rozejít se se starým zaměstnavatelem tak, abys u něj mohl kdykoli znovu nastoupit (to je samozřejmě jen příměr, ale nikdy nevíš kdy koho potkáš). Nový zaměstnavatel, pokud o tebe opravdu stojí by měl pochopit, že se s tebou předchozí zaměstnavatel nerad rozloučí.

Samozřejmě, pokud máš k čerpání nějakou dovolenou, tak lze využít i jí.
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod NorMack 25. 8. 2007 13:28

Tak to dohuzel. Dovoleen am pouhe 3 dny...
Zamestnavatel me nechce uvolnit prave ani na ten polovicni uvazek, bohuzel to neni pro charakter prace mozne :( A novy zamestnavatel me chce prave v nejblizsich mesicich zaskolit se soucasnym pracovnikem, jehoz pozici bude po jeho odchodu zastavat! Zkousel jsem ruzne domluvy, ale bohuzel... Stavajici nadrizeny ma vlastni hlavu a nic s tim nenadelam.. :(
NorMack
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 25. 8. 2007 15:24

I ty 3 dny mohou pomoci, ne?

Jsou lidé, kteří podobnou situaci řeší i tím, že se tzv. "hodí marod". Oblíbenými diagnózami jsou různé potíže se zády. Ty se totiž velmi často nedají objektivně diagnostikovat a tak jsou z obliga jak "pacient" tak i lékař, který neschonost potvrdil.

Riziko, že případná kontrola zjistí porušení léčebného režimu je poměrně malé a navíc fakticky jedinou sankcí je krácení či odejmutí nemocenských dávek (což vzhledem k jejich obvyklé výši není žádný významný trest). V úplně nejhorším případě může sociálka pracovní neschopnost ukončit a to v případě, že není její trvání lékařsků důvod.

Riziko postihu tito "zdraví nemocní" navíc snižují i tím, že si nechávají psát místo kde budou "marodit" pokud možno mimo trvalé bydliště nebo ještě lépe, nechávají si napsat dlouhé vycházky. Největší drsňáci si najímají "figuranty" (při kontrole se předkládá pouze neschopenka nikoli občanský průkaz).

Kontroly samozřejmě může provádět i zaměstnavatel (velké firmy k tomu mají i svá speciální oddělení), ale prozatím jediné co může v případě podezření udělat, je dát podnět sociálce, která provede kontrolu úřední.

Byl bych velmi nerad, kdyby výše uvedený text byl vnímán jako návod k nějaké nelegální činnosti či k porušování předpisů. Popisuji jen situace, které se v ČR v souvislosti s pracovní neschopností stávají. Některé znám z vlastní praxe bývalého personalisty, některé se dají dohledat z veřejných zdrojů. Tyto postupy osobně považuji za přinejmenším morálně problematické.
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod madeleine 26. 8. 2007 09:45

Takto mozes buducemu zamestnavatelovi povedat, ze je narocne na tak komplexnu a narocnu poziciu, aku si v starej firme zamestnaval najst tebe primeranu nahradu... ;) Urobis si ocko, aky si skvely... a opat, pokial mozes, vyuzi tu dovolenku a nrob si u stareho zamestnavatela problemy...

jedneho dna s niekym odtial stretnes v inom zamestnani a zrovna budes potrebovat jeho pomoc... :)
Smrť katastru!
madeleine
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jeffe 26. 8. 2007 10:39

Souhlasim s tim, ze dobre se podle moznosti rozejit s tim starym zamestnavatelem v dobrem. Na druhe strane by taky zamestnavatel mel pochopit ze drzet nekoho v praci proti jeho vuli muze byt kontraproduktivni, protoze takovy zamestnanec se uz chova jinak, mozna uz si na te praci neda tak zalezet a muze dokonce demotivovat i sve kolegy.

Takze bych jeste jednou zkusil promluvit s tim starym zamestnavatelem jak je pro tebe dulezite odejit driv (kvuli tomu zaskoleni u noveho zamestnevatele), snad mu to zapne, ze to trvani na 2 mesicni lhute nemusi byt dobre ani pro nej.
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod madeleine 26. 8. 2007 20:38

Zamestnávateľ môže niečo také pochopiť, ale keď ho nemá kým nahradiť a má byť stratový, to je zase zamestancova hra o česť, či ho nechá v štichu, s tým totiž mohol rátať, že zamestnávateľ s jeho výpoveďou nerátal... :)
Smrť katastru!
madeleine
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xmms 28. 9. 2008 01:34

Také jsem názoru, že je lepší odejít v dobrém. Ale vše záleží také na vztazích zaměstnanec-zaměstnavatel. Např. jsem dělal v jedné fabrice, práce vskutku otrocká, plat podprůměrný a fluktuace tomu také odpovídala. Tam nebyl čas si ani utřít pot z čela. Přestávky krácené o minuty, navíc podstatnou část toho trvalo se přesunout z pracoviště do jídelny a vyčkat frontu. Nebyl čas se ani v klidu najíst. Zaměstnanci se tam střídali jak ponožky. Na jedné straně obrovský nábor, na straně druhé hromada výpovědí každý den asi jako se posunuje hmota ve střevech. Na dohodu nikoho nepouštěli. Výpovědi se tam běžně řešily tak, že si lidi domluvili předem s novým zaměstnavatelem nastoupení se špatným zápočťákem a do práce jich několik desítek jednoduše nepřišlo. Fabrika s tím má samozřejmě problémy. Pokud ale někdo takovou prací zotročuje lidi, pak si za to můžou sami a takové jednání svých zaměstnanců si zaslouží. Mně bylo hned první den jasné, že o takovou práci zájem nemám a včas jsem skončil ve zkušebce. Čeští zájemci jim už docházejí a tak je shánějí všude možně z Polska, Vietnamu, snaží se jim vyřídit pracovní povolení, ale jde to ztuha.
Dělal jsem i jinde, kde pak někdo končil dvouměsíční výpovědní dobou. A co myslíte že dělal? Většinou ty šichty prospal nebo jinak "odpracoval" o trochu víc než my ostatní.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 9. 2008 08:43

Já měl na zaměstnavatele zatím štěstí. Z mého prvního zaměstnání jsem odcházel ze dne na den. Ráno jsem přišel, že potřebuji odejít a odpoledne jsem už držel v ruce veškeré potřebné dokumenty. Pravdou bylo, že v tomto zaměstnání jsem byl takové "jedno zrnko z hromady písku", takže na mě nic neviselo a navíc jsem měl s mým přímým vedoucím velmi dobré vztahy (vždycky jsem vyšel vstříc, když bylo potřeba, např. nějakou tou službou navíc).

U druhého zaměstnání to bylo obtížnější, tam to bylo přesně obráceně - já sám jsem tvořil jedno oddělení - byl jsem jediným zaměstnancem tohoto oddělení (servis), sám jsem řešil veškeré úkony, které se ho týkaly (reklamace, opravy, objednávky náhradních dílů, kalkulace, fakturace). Ale i tady jsem se dohodl na ukončení během jednoho měsíce (tu dobu na mě byli ochotni v novém zaměstnání počkat). Navíc se mi podařilo za sebe sehnat náhradu.

Dokonce ani s tou dovolenou to nemusí vyjít, nástup na dovolenou totiž určuje zaměstnavatel, nelze si jí jen tak "vzít". Může tě klidně držet i ty dva měsíce a dovolenou ti pak proplatit.

Já teď řeším opačný problém - jestli si mě v práci nechají - mám pracovní smlouvu na dobu určitou (do konce září), tak snad budu mít štěstí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod blino 28. 9. 2008 22:35

ako je to s vypovednou lehotou u prace na dobu urcitu?

o cca 2 tyzdne mi konci zmluva a ak sa so zamestnavatelom nedohodnem na jej (nutnej) uprave co potom?
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 9. 2008 22:50

Pokud se nedohodnete na prodloužení smlouvy tak ta končí jak je ve smlouvě ujednáno (tedy v tvém případě za 2 týdny).
Pokud pokračuješ v práci s vědomím zaměstnavatele smlouva se automaticky mění na dobu neurčitou (není-li sepsána smlouva jiná).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MgX 30. 9. 2008 18:58

Ahoj,

v dnešní době plné podvodů a podvůdků doporučuji vždy mít smlouvu ,,na papíře".

Hodně zaměstnavatelů nechává prodloužení pracovní smlouvy až na poslední den pracovního poměru. Já osobně to beru jako neúctu k příslušnému zaměstnanci, resp. neúctu k člověku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod blino 30. 9. 2008 20:44

mno mne moja nadriadena po skonceni skusobnej doby tvrdila ze na novu (to ako po roku) ani nebude minat papier kedze sa ta zmluva meni automaticky na dobu neurcitu (ak by som pokracoval v praci s jej vedomim)...

o tom potom ze samotna zmluva je v rozpore zo zakonom :D (na to som ale prisiel az nedavno)...
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 10. 2008 08:15

MgX: mě se to zrovna týká, včera mi skončila smlouva a neříkali mi, abych dneska nechodil, tak doufám, že až v 9:00 dorazím do práce, že mě nepošlou domů :D
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xmms 1. 10. 2008 23:57

Tak dej hned vědět, jak to dopadlo. Co znamená "s vědomím zaměstnavatele"? Stačí třeba nějaký nadřízený nebo kolega?
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 10. 2008 06:53

Tak mě domů neposlali :)
Jo, nadřízený by měl stačit. Mě viděl přímo pan ředitel a netvářil se, že bych se mu tam nějak nelíbil.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MgX 3. 10. 2008 21:26

xmms píše:Co znamená "s vědomím zaměstnavatele"? Stačí třeba nějaký nadřízený nebo kolega?

IMHO ... zaměstnavatel Ti umožní (nezabrání) přístup na pracoviště. Třeba Ti nezablokuje PC, nevymění zámek u kanceláře ... prostě dojdeš do práce, sedneš na židli a děláš, když je Ti to umožněno, pak má zaměstnavatel smůlu - smlouva je na dobu neurčitou.

V každém případě je dobré, aby byla sepsána nová pracovní smlouva, nebo alespoň dodatek ke smlouvě původní, kde se bude měnit pracovní poměr na dobu určitou na dobu neurčitou. Kromě jiného by tam mělo/mohlo být uvedeno, že ostatní body smlouvy (které se nemění dodatkem, nejsou v něm vyjmenovány) zůstávají ponechány beze změn.
Upřímně ale nevím, zda by neměl být dodatek sepsán ještě s datem, kdy byl v platnosti původní pracovní poměr, resp. pracovní smlouva. Je možné, že když např. smlouva končí 30.9.2008 a dodatek by byl sepsán až s datem 2. 10. 2008, byl by již sepisován k neplatné smlouvě. Tady si nejsem jistý, co je právně v pořádku. Ideální by bylo, kdyby se vyjádřil někdo z našich právníků :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod smith22 22. 11. 2010 23:40

Zdravím, nechci zakládat nové vlákno tak to napíši sem.Potřebuji poradit -

Se zaměstnavatelem sem se dohodl, že ukončím pracovní poměr dohodou a bylo mi nabídnuto datum ukončení 26.11.2010.Možná to bude znít trochu blbě ale nevím jestli mám jít toho 26.11 ještě do práce či nikoliv.Jinak řečeno- pokud bude na papíře den ukončení 26.11 jde se v ten den ještě do prace?Jelikož si se zaměstnavatelem už nemáme co říct je mi trochu trapné se ho na to ptát.

a ještě jedna věc - Když tedy budu končit v ten pátek 26.11 tak můžu si vzit od čtvrtka 25.11 dovolenou?

Díky všem za rady.
smith22
Čtenář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 11. 2010 00:17

Pokud končí pracovní poměr 26.11. tak to znamená, že tento den buď musíš přijít do práce, nebo mít dovolenou (jen pro připomenutí - dovolenou určuje zaměstnavatel, neexistuje "vzít si dovolenou"), popř. neplacené volno.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod smith22 23. 11. 2010 10:23

Díky za odpověď.
smith22
Čtenář

Odeslat příspěvekod audis 23. 11. 2010 11:10

smith: v podstatě to vypadá tak, že ráno dne konce poměru přijdeš do práce, odevzáš všechny věci, vyřídíš všechny pracovní formality (možno i předem), rozloučíš se s kolegy a třeba dopoledne jdeš dom. nikdo neočekává, že tam budeš celý den.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smith22 23. 11. 2010 14:54

No nevim jestli odchod dřív bude možný, stím ani neočítám, navíc mám zrovna tento týden odpolední takže od 14 do 22h.Já sem prvně počítal automaticky, že půjdu toho 26.11 ještě do prace ale sem na neschopence, tu ukončím ve středu a tak sem volal nadřízenému, že přijdu až 25.11 ve čtvrtek a ten mě zmátl větou ,,takže ve čtvrtek přijdete naposledy a v pátek končíte?,, jakoby už nepočítali, že v pátek přijdu.To mě zmátlo proto se ptám.Každopádně jdu ve čtvrtek a tam se snad dozvím víc.Díky za pomoc.
smith22
Čtenář

Odeslat příspěvekod intelygentik 15. 1. 2011 00:05

Ja to mam tiez tak. Potrebujem nastupit co najskor, bohuzial zamestnavatel ma nechce pustit pred uplynutim vypovednej lehoty. No a kedze som podal vypoved az tento mesiac, tak je to k 31.3.2011, coz je dva a pol mesiaca ... no proste super ...
My love is your love ... N900
intelygentik
Čtenář