Jak se chovají obchodní řetězce...

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Slonik 25. 6. 2007 07:26

madeleine: Nevím ve kterém městě žiješ, ale jak v Čechách tak na Slovensku je nepochybně řada míst, kde jsou lidi nuceni (okolnostmi, úřadem práce) tu práci přijmout, protože prostě jinou neseženou. Zaměstnavatelé to samozřejmě vědí, takže nabízejí nižší mzdy než v oblastech, kde je práce dost. V ČR je to dobře vidět na porovnání například Prahy (+ Středočeského kraje) a kraje Karlovarského (a některých regionů kraje Ústeckého). V těch chudších jsou průměrné platy téměř poloviční oproti Praze.

Mzdová politika však není to co bych řetězcům vyčítal na prvním místě. Plat je prostě daný a předem deklarovaný. Horší jsou ty nevykazované a tím pádem neplacené přesčasy, ponižování zaměstnanců a podobně.

Ale ani to samozřejmě neomlouvá, že se ti zaměstnanci občas chovají jako idioti (mě se například jedna pokladní pokusila vynadat, že telefonuju - a to přede mnou byli tři lidi a opravdu do telefonu nekřičím. Holt jí tam ten nákup zůstal ...).

droopy: tenhle nápad měly v 17.-18. století pařížské prostitutky. Tuším že o tom byl i nějaký román, ale nevzpomínám si na jeho název.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod technosmazka 25. 6. 2007 14:04

v lídlu nabízí 60 kč čistýho na hodinu.....to zas neni tak hrozny....momentalne mam brigadu za 52 hrubýho a prace je to hodne fyzicky narocna....dom chodim zniceny :o
technosmazka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 25. 6. 2007 17:54

60 kč/hodina :shock: ???

neverim...je jedno co mas napisane na papieri, zamestnavatel si vzdy najde cesticku ako ta osklbat...

imho tieto retazce sa ucia pomaly ale ucia...

priklad Billa:

v mojom meste plati nejakych par drobnych nad minimalnu mzdu a ludia tam pracuju lebo vela inych moznosti nemaju

v BA davaju 2x tolko lebo tam by im tu pracu nikto nachcel robit (no aj tak je to hlboko pod priemer v hlavnom meste)
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 25. 6. 2007 21:45

no .... mne je to fuk ... prijdu ... nakoupim .. zaplatim a odejdu ...

ta nejak premejslim nad tim zda by mne opravdu mela zajimat politika nakupaku co se tyce zachazeni se zamestnancema :-D ...

Lidl je proste social kram kde makaj social lidi ...

jinak si rikam kdo v takovejch prostorach pracuje dobrovolne ... a kdo nema znalosti/odvahu se uchytit jinde tak at si to vyzere ...
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod zamis 26. 6. 2007 07:32

co je z lidlu, neni k jidlu. tam bych si nikdy nic nekoupil.
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Legendární avatar Pauzy
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 26. 6. 2007 07:45

Proč ? Já tam kupuju zmrzliny a džemy a jsou v pohodě, mám trochu podobný názor jako lední medvěd, já jako zákazník jejich vztahy ze zaměstnanci neřeším. V lidlu je alepoň výhoda že tam není moc lidí.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod zamis 26. 6. 2007 10:17

neni moc lidi, jo? tos asi nevidel tu frontu duchodcu hodinu pred otevirackou, co vzdycky stoji pred lidlem ve vyskove
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Legendární avatar Pauzy
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 6. 2007 12:40

zamis: no to je tím, že tam neprodávají jídlo, ale Lídlo :-D
Michal P: občas tam mají i normální zboží. ale to zase není tak "báječně levné" a řekl bych, že tento sortiment nepřevažuje. "Báječně levná" marmeláda ála Lidl se mimo jiné vyznačuje tím, že to není marmeláda, ale ovocná pomazánka, protože neobsahuje dost ovoce aby se marmeládou mohla nazývat ...

Nikomu nevyčítám, že neřeší "corporate responsibility" českých řetězců. Mě například určité věci vadí a jinak než tím, že u takovýchto firem nebudu utrácet svoje peníze to dát najevo nemohu. Proto nenakupuji u obchodníků, kteří se chovají jako prasata, proto nekupuji výrobky značek, jejichž výrobci paratitují na otrocké práci dětí a podobně.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 27. 6. 2007 20:30

:lol: Obchodní řetězce,a nejen ony,se chovají tak,jak je jim dovoleno.Pokud naše vlády kašlou na lidi,nelze čekat změnu k lepšímu.A dále je tragédie v tom,že veškerý zisk těch zahraničních monster jde mimo naši ekonomiku.Prostě získané peníze se realizují v zemích majitelů,tam oživují ekonomiku,tam se realizují.Říká se tomu ekonomické otrokářství.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim_ 28. 6. 2007 11:44

nazdar: Protože je to pro ně výhodnější, proč by se měli chovat nevýhodně?
radim_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bombul 28. 6. 2007 12:01

radim: slusnost? etika? ludskost? sucit?
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 28. 6. 2007 12:37

nazdar: jenže to jejich chování je dost často za hranicí toho co je dovoleno. Ale kde není žalobce ....
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim_ 28. 6. 2007 16:57

bombul píše:radim: slusnost? etika? ludskost? sucit?


Jo, někde jsem o tom slyšel. Ale pochop, že etika, slušnost, lidskost i soucit vychází z dobrovolnosti a kromě služeb, které si platíme z daní, by nikomu neměla být nařizována.
radim_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lu.kas 28. 6. 2007 17:02

bombul píše:radim: slusnost? etika? ludskost? sucit?

Rekni mi, kolik firem tyhle hodnoty respektuje? Kdyz naka dava treba penize na humanitarni ucely, neni to tolik tim, ze by byla tak solidarni, ale je to taky marketing, firma se tim zviditelni a pred zakazniky vypada "pratelsteji". Z casti je to taky spatny svedomi predstavitelu firmy
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 29. 6. 2007 08:46

lukas a radim
je mi jasne ze ich ziadna moc na svete nedonuti odolat lahodnej vidine kopy penazi...lenze obcas peniaze nie su vsetko :wink:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků