Kariéra - jak začít

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod James_ 16. 6. 2007 10:33

Zdravím, něco přes měsíc si hledám práci. Bude mě 21, ještě stále studuju VŠ a min 3 roky mě ještě čekají. Pracovat chci na HPP a školu dělat na ISP nebo distančně.

Jednou bych to rád dotáhl na vyšší management, ideálně oblast HR nebo bankovnictví / financí. Ale teď přemýšlím jaká je lepší cesta.

A) riskovat, že budu práci hledat třeba ještě půl roku, ale jít rovnou po vcelku lukrativních pracích, kde je problém se dostat (a jako student s min praxi tím tuplem) - konzultant v kvalitních pers agenturách, bankéř atd

nebo

B) vzít nic moc práci u velké kvalitní firmy ... třeba HSBC, která nebude tak náročná což se hodí u školy, získávat praxi, projít si jejich systémem vzdělávání / kurzů a pomalu postupovat (v případě, že by to u nich v tomhle drhlo tak si po ukončení VŠ najít místo u jiné firmy - už by však člověk měl několikaletou praxi což se počítá) - tady bych zařadil různé call centra atd

-----------------------------------------------
Co myslíte, že je lepší postup a jak jste vy osobně postupovali svou pracovní kariérou ? (pro ty starší :) )
James_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 16. 6. 2007 10:39

James_: Ja osobne bych to delal podle B), neustale pri tom hledal nejake lepsi zamestnani a casem ho snad ziskal, kdyz uz budu mit v zivotopise naky ty roky praxe + kurzy + dobre hodnoceni predchoziho zamestnavatele. Protoze myslim, ze bez praxe ti poradnou praci nikdo dneska neda.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benjamin 16. 6. 2007 14:57

Urcite B (btw sam se jim zrovna ridim). Nez najdes (jestli vubec) nakej extra job, muzes mit uz mesice nebo par let praxe. S tou se ti pak bude lepsi prace hledat daleko lip.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 16. 6. 2007 15:20

Jasne B. Sebevedomi zobaci tesne po skole co jeste nikdy nedelali a chteji rovnou super job za super prachy jsou k smichu, na tech pohovorech mam problem nevybuchnout. :D
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod James_ 16. 6. 2007 16:09

Jeffe píše:Jasne B. Sebevedomi zobaci tesne po skole co jeste nikdy nedelali a chteji rovnou super job za super prachy jsou k smichu, na tech pohovorech mam problem nevybuchnout. :D


Hmm no já už 2 super joby mít mohl, ale kdybych je vzal tak bych měl 0% šanci dodělat školu, takže to zas tak horké nebude
James_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 16. 6. 2007 16:52

Dodelat skolu je zaklad, pocas ni je vhodny nejaky part-time job, i kdyz jak vidim ty chces HPP a studovat dalkove. Ale jako relevantni praxe se stejne bere hlavne prace po skole.
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 16. 6. 2007 17:09

U A si budeš myslet,že máš A a přitom časem přijdeš na to,že jseš vlastně v B
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 6. 2007 17:15

Asi bych to dělal podle B...
anonymni

Odeslat příspěvekod madeleine 16. 6. 2007 17:31

Moja realita sa podobala B. Prve zamestnanie bolo v zvucnej firme, ale na nezvucnej pozicii a postupne zozbierane skusenosti a dokoncena skola (dialkovo) mi v 23 rokoch ponukli slusne moznosti... nie som milionar a tak skoro ani nebudem, ale zazemie som si vytvorila slusne.

Niekedy ale moze byt sanca, ktora si vyzaduje trochu rizika a odhodlanie a moze ta vymrstit hodne vysoko... :)
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod James_ 16. 6. 2007 17:56

Jeffe píše:Dodelat skolu je zaklad, pocas ni je vhodny nejaky part-time job, i kdyz jak vidim ty chces HPP a studovat dalkove. Ale jako relevantni praxe se stejne bere hlavne prace po skole.


Jinak než HPP to nepůjde, protože se chci odstěhovat od rodičů a žít si svůj život. Škola je celkem důležitá to je fakt, jen kdyby se člověku chtělo učit :lol:
James_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 18. 6. 2007 19:17

James_ - být tebou tak jdu do B - pokud by mi to má škola dovolila, tak bych to taky brala, ale bohužel u mě tato možnost není.

Takové podobné rozhodování mě taky čeká....od září jdu na DSP....nevím jestli si mám ve škole zařídit úvazek na 50% a nepřijít o statut studenta a mít pravidelný příjem anebo se na celý DSP vykašlat a jít do první práce co mě přijde do cesty......nevím co se sebou...další 4 roky ve škole jsou docela dost dlouhá doba a nerada bych pak zjistila, že mi ujel vlak.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jeník thx 30. 7. 2007 22:21

pracuji pro tu největší fin. instituci na světě ( hádanka:-) ) a jednoznačně ti doporučuji možnost B - firma si checkuje, jestli v jejích řadách není někdo, kdo má "na víc"

honza
Ericsson 2618 -> Ericsson R320 -> Ericsson T68i -> Motorola mpx200 -> SE P900 -> Motorola mpx220 -> Mitac Mio A701 -> what next?
jeník thx
Čtenář

Odeslat příspěvekod Matik 5. 8. 2007 14:05

Já bych šel do B.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 5. 8. 2007 20:12

Myslim, ze B je uskutocnitelnejsie - v 21 rokoch je sanca na lukrativnu pracu miziva, pretoze zvacsa vyzaduju skusenosti a poriadne know-how.
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Inzenyr 9. 9. 2007 22:43

James_ píše:Zdravím, něco přes měsíc si hledám práci. Bude mě 21, ještě stále studuju VŠ a min 3 roky mě ještě čekají. Pracovat chci na HPP a školu dělat na ISP nebo distančně.

Jednou bych to rád dotáhl na vyšší management, ideálně oblast HR nebo bankovnictví / financí. Ale teď přemýšlím jaká je lepší cesta.

A) riskovat, že budu práci hledat třeba ještě půl roku, ale jít rovnou po vcelku lukrativních pracích, kde je problém se dostat (a jako student s min praxi tím tuplem) - konzultant v kvalitních pers agenturách, bankéř atd

nebo

B) vzít nic moc práci u velké kvalitní firmy ... třeba HSBC, která nebude tak náročná což se hodí u školy, získávat praxi, projít si jejich systémem vzdělávání / kurzů a pomalu postupovat (v případě, že by to u nich v tomhle drhlo tak si po ukončení VŠ najít místo u jiné firmy - už by však člověk měl několikaletou praxi což se počítá) - tady bych zařadil různé call centra atd

-----------------------------------------------
Co myslíte, že je lepší postup a jak jste vy osobně postupovali svou pracovní kariérou ? (pro ty starší :) )o/quote]


C) je spravne, ziskat takove mnozstvi aktiv, abych pokud nechci, nemusel pracovat vubec. Tomu se rika financni svoboda. :-)
Inzenyr
Čtenář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků