Zkrácený pracovní úvazek - dovolená

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 22. 3. 2007 13:00

Nevíte jak je to s dovolenou když se pracuje na zkrácený pracovní úvazek? Má vůbec takovýto člověk nárok na dovolenou? Díky
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 22. 3. 2007 13:13

budu předpokládat, že tam pracuješ déle než 60 dní, pokud ne, tak mě oprav.

§ 212

(1) Zaměstnanci, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u něho práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce, přísluší dovolená za kalendářní rok, popřípadě její poměrná část, jestliže pracovní poměr netrval nepřetržitě po dobu celého kalendářního roku. Za odpracovaný se považuje den, v němž zaměstnanec odpracoval převážnou část své směny; části směn odpracované v různých dnech se nesčítají.

(2) Poměrná část dovolené činí za každý celý kalendářní měsíc nepřetržitého trvání téhož pracovního poměru jednu dvanáctinu dovolené za kalendářní rok.

To, zda tam pracuješ 4 hodiny denně nebo 20, není rozhodující. Z dne, kdy máš dovolenou ti bude proplaceno pouze tolik hodin, na kolik chodíš denně do práce.

Roční nárok na dovolenou je 20 dní, možno i více, pokud zaměstnavatel chce.

Pokud jsou dotazy, sem s nimi :)
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 22. 3. 2007 13:45

iwigirl: moc ti děkuji. Já na zkrácený pracovní úvazek nepracuji :-P Sestřička totiž možná nastoupí na zkrácený pracovní úvazek a ptala se mě jak je to s dovolenou ale jelikož vím že na pauze se dozvím vše tak jsem napsal :mrgreen:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 22. 3. 2007 13:47

:D od toho tu jsme :)
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod MarkFX 22. 3. 2007 14:13

a byli byste ochotní mi specifikovat "co to je" ten zkrácený pracovní úvazek??
To jako je kratší prac. doba, nebo na neurčito?? nebo prostě jiným slovem brigáda?? mám v tom nějaké zmatky
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod iwigirl 22. 3. 2007 14:19

To je úvazek, kdy nechodíš do práce na 8,5 h, ale třeba jen na 4.
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod MarkFX 22. 3. 2007 14:23

jo aháá, diks...

takovou nějakou práci shánim celý rok (když su na té jaykovce a každy den končíme 11:15) prostě odpoledne do práce, ale nesehnal sem...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 22. 3. 2007 15:06

MarkFX: nevím jak na Hané ale v Praze je podobných nabídek docela dost. Dokonce najdeš i práce na zkrácenej pracovní úvazek za stejné peníze jako při normální práci. Chce to jen hledat.
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 22. 3. 2007 15:58

heh jo to je ten velký problém... to už sem četl v několika novinách že olomouc je celkem velké studentské město (dokonce největší v poměru studentů/počet obyvatel) ale s prací je to tady uplně kritický... Praha ta je v tomhle nejvic v pohodě, když třeba porovnávám mzdy u prac. agentur (praha 70kč/h a více, OL průměrně 55/h) :?

fakt je to tu zabitý :(

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Ally 22. 3. 2007 16:33

Myslím, že jsi vedle. Můj šestnáctiletý syn si našel už tři brigády, problém je v tom, že je teprve v deváté třídě. Být alespoň v prváku na střední, tak už dávno brigádničil. Jenže ono to chce opravdu hledat a ne o tom jen mluvit.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod MarkFX 22. 3. 2007 16:50

tak já přes agenturu chodím občas taky na noční...

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod hon.za 7. 8. 2007 20:21

a kdyz pracuju na zkracenej (20h) a mam pracovni dobu ST a PA 5h a ve CT 10h, tak je to prosim vas jak ? nak to porad nechapu ... ;( je to tak ze danej zlomek roku poctu dni .. ? (pracuju 9 mesicu z toho roku, takze 3/4 z 20ti nebo 10ti mnou vybranych dnu ?)
dekuji
hon.za
Čtenář

Odeslat příspěvekod ES0 7. 8. 2007 20:30

zkraceny pracovni uvazek je cokoli co ma mene jak 40h za tyden, treba jen 1 nebo i 39 myslim, (nemyslim ted ruzne prace na dohodu apod.)no a kdyz je ze zakona pri plnem uvazku narok na 4 tydny, takze asi 2 tydny pri 20h tydne, ale to neznamena ze zamestnavatel nemuze nabidnout vice, a myslim ze po dvou mesicich si muzes vybrat vse, ale to nevim presne, ale je urcite zakazano si ji nevybrat, tim myslim ze si ji treba nechas nejak navic proplatit a zadnou si dovolenou si nevyberes,
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod IvanP 25. 11. 2008 20:58

Jak je to s dovolenou v následujícím případě?: Pracovník má v daném zaměstnání zkrácený úvazek 0,4, s tím, že pracuje dva celé dny v týdnu (2x8h) a dny jsou nepravidelné, někdy to je pondělí a úterý, někdy středa a pátek (v pracovní smlouvě není zakotveno, které dny pracuje). Pracovník pracuje více než 60 dní v roce a na pozici, na které pracuje má při plném úvazku 1,0 nárok na dovolenou 5 týdnů (25 dní). Na kolik dní dovolené za rok má tento pracovník nárok?
Naposledy upravil Michal P dne 30. 11. 2008 19:04, celkově upraveno 1
Důvod: Duplicitní příspěvek odstraněn.
IvanP
Čtenář

Odeslat příspěvekod IvanP 13. 12. 2008 11:36

Tady mi asi nikdo neodpoví....
IvanP
Čtenář