Povolání: redaktorka - kritéria...

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Tamasha 8. 12. 2006 22:03

Zdravím, mám pár otázek... Ohledně povolání: redaktorka.
Chci se zeptat jaké školy jsou k tomuto povolání potřeba?
Jaký je případně nutný prospěch?
Jaký je cca plat?

-- Díky moc za odpovědi! A doufám, že nevadí, pokud se ptám na toto téma... Děkuji!
// ZMĚNA: Už NEJSEM TAMASHA, ale JSEM NAJJA... Profil (WWW).
Tamasha
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 8. 12. 2006 22:14

No jak na co :wink:

jako v novinach? na internetovym serveru? na nejakym fanouskovskym serveru?
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tamasha 8. 12. 2006 22:32

To jsem nenapsala?... Omlouvám se! Redaktorka v časopise.
// ZMĚNA: Už NEJSEM TAMASHA, ale JSEM NAJJA... Profil (WWW).
Tamasha
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 9. 12. 2006 08:53

Každé vzdělání je sice plus,ale jako redaktora žádné vzdělání nepotřebuješ.Důležité je se pohybovat tam kde to žije,mít zájem o okolí,být všímavá atd.Samozřejmě nevím,čím se chceš v časopise zabývat.jestli módou,společností,ekonomikou,stránkou pro zahrádkáře atd.

Měla bys umět s PC,mít řidičák je obrovská výhoda,psát na stroji atd.
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 9. 12. 2006 09:32

Tamasha: Jestli se tomu chceš věnovat novinařině, tak asi žurnálku, jestli chceš psát do odbornýho časopisu, tak vzdělání v příslušném oboru. Jestli chceš psát do Blesku, Spy, Raytmu života a podobně, tak nesmíš mít vyšší vzdělání než 5. třídu základky...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vizitix 9. 12. 2006 14:46

Když časopisu jako jsou třeba mobility, tak je potřebný o těch mobilech něco vědět.... Ae to už tu zmiňoval kodl a Pavel...
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 9. 12. 2006 23:31

Musíte umět psát - správně česky, zajímavě a navíc rychle. Nejde tady tak o množství úhozů za minutu jako spíš o rychlé přemýšlení při psaní. Musíte mít přehled o oboru, o kterém chcete psát. A musí vás to hlavně hrozně bavit. Novinařina se nedá dělat jen jako zaměstnání - na výsledcích je to potom vidět a takhle byste to nevydržela dlouho.

Žurnalistika většinou není vůbec potřeba. Je to ale výhoda, protože lidé, co prošli fakultou žurnalistiky, obvykle umí psát.

Připravte se na to, že první měsíce budou hrozné. Pokud nejste zvyklá psát, bude vám všechno trvat tak třikrát déle než „hotovému“ redaktorovi. Tady ale hodně záleží na tom, jestli to bude šéfredaktor respektovat, nebo toho na vás hned od začátku naloží stejně jako na ostatní.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 10. 12. 2006 22:12

Ještě jsem si všiml otázky na plat. To je hodně individuální. Záleží na tématu časopisu, na pozici v redakci, na sídlu vydavatele (v Praze se platí víc), také na vlastním sebevědomí.

Když přesně popíšete, co byste měla dělat, můžu zkusit udělat nějaký odhad nebo doporučení, co byste mohla zkusit požadovat.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tamasha 11. 12. 2006 15:03

To Marek L. i všem ostatním: Díky moc za informace. O čem bych chtěla psát ani přesně nevím - což je asi obrovská chyba - ale mám ještě čas si to rozmyslet. Baví mě mobily, ale nepohrdnu i módou. Ikdyž v módě se tolik nevyznám, takže módu asi přenechám někomu jinému... :D . Bavili by mě dělat třeba recenze na nějaké věci, nebo dělat redaktorku v nějakém časopise, který se zabývá PC. Hlavně sekce Software by mi byla blízká! Takže asi tak... Jinak, přesně něvím o čem bych chtěla psát. Ale bulvár - tak si budoucnost nepředstavuji! Nebo bych možná chtěla psát i do dívčího časopisu ( :D ). Nebo o hudbě by mě bavilo psát. Ale příliš odborné časopisy asi moc ne.... Myslím si, že na to nemám. Možná se podceňuji, ale bojím se, že se přeceňuji... To by bylo asi tak všechno... :wink: . A díky moc za pomoc!
// ZMĚNA: Už NEJSEM TAMASHA, ale JSEM NAJJA... Profil (WWW).
Tamasha
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 11. 12. 2006 16:16

Tamasha: Pokud vim, tak ti je asi 14-15 let. Tak si zkus neco napsat pro nejaky server jako SEmanie (vim, ze mas SE rada). Nebo jakykoli jiny - modni, pro nactilete apod. Uvidis, jestli te to bude bavit a jestli to budes zvladat. Na techto typech ne-plne-profesionalnich serveru ti hlavu za horsi clanek neutrhnou, nic to nestoji, nemusis to nijak slozite zarizovat a hned vidis reakce lidi v diskuzi pod clankem :).

Hodne zdaru :wink:
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tamasha 11. 12. 2006 16:49

To jannnn: Ano, díky za radu... Ale problém je v tom, že kdybych chtěla např. přispět na semanii, tak nemůžu... Už se našel člověk, který mi to pradil (SEmanii), tak jsem si řekla: Skvělý nápad, ale co se nestalo... Chtěla jsem napsat článek, ale ukázalo se mi toto:

Obrázek

Nemáte oprávnění pro prohlížení tohoto zdroje. d/quote]


(Je to přesná citace). Vědět čím to je a jak to odstranit, tak se mě na SEmanii (lépe řečeno mých článků) už nezbaví...
Ale bohužel nevím co s tím... Jsem na SEmanii zaregistrovaná krátkou dobu... Možná, že je to tím... je mi 14 a SE mám opravdu ráda... :wink:
// ZMĚNA: Už NEJSEM TAMASHA, ale JSEM NAJJA... Profil (WWW).
Tamasha
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 11. 12. 2006 17:08

No jelikoz SEmanie pracuje na stejnem principu jako NokiaManie, kam pisu (no, psal jsem, neni cas), tak ti dokonce poradim. :) Pro pridani clanku jsou potreba zvlastni opravneni. Nestaci mit bezny ucet. Takze musis kontaktovat nekoho z vedeni (sefredaktor bude nejlepsi) a rict mu, ze bys chtela psat...a treba mu jeden clanek na zkousku poslat, at vidi, jak na to si.
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tamasha 11. 12. 2006 17:16

Jo díky... Jsem si to myslela... Když mě je blbý někoho otravovat furt... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: . A takyse obávám, že když mu napíšu, že mi je 14, tak mě... mno.... odbude... :cry: :oops: :oops:

A prosím mám ještě jeden problém: Jsem se regla na forum SEmanie, ale je to už dýl. Nevím jestli mi přišel kód na aktivaci, ale účet aktivovanej nemám (nejspíš mi zase na seznamu nešla schránka.... nedávno se jim tam objevila prej další chyba na zařízení dodávané IBM - diskové pole). Tak jsem si znovu poslala klíč, ale prostě nic nedojde... Napíše to, že mail má již jedna osoba zaregistrovaný, ale já si nepamatuju, že bych se kdy na forum SEmania registrovala... A už vůbec ne s tím mailem když je nový! Já teda fakt nevím co s tím! A jestli tam jsem už reglá, tak nevím s jakými údaji...
// ZMĚNA: Už NEJSEM TAMASHA, ale JSEM NAJJA... Profil (WWW).
Tamasha
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 11. 12. 2006 17:25

Ale klidne otravuj. Oni taky budou radi za novyho redaktora. U nas na NM taky pisou i 14 lety. A kvalitne. Takze se nestyd a hura do toho :)

S tou druhou chybou se obrat na ne. To ti tu nikdo nevyresi a ani to sem nepatri :wink:
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tamasha 11. 12. 2006 17:31

Dobře, tak budu otravovat :D :twisted: . Jojojo, promiň... Fakt to sem nepatří... :oops: :wink: :wink: Já jen, že ikdyž se chci regnout znova, s jiným nickem, tak mi to zase píše že jsem zadala špatně kody při regisraci, ikdyž jsou dobře, tak já nevím... mno, hold si najdu jiný fórum... Třeba MM... :wink: :wink: , ale každopádně díky!
// ZMĚNA: Už NEJSEM TAMASHA, ale JSEM NAJJA... Profil (WWW).
Tamasha
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků