Zarábate adekvátne prípadne kolko by ste chceli zarábat?

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Michal P 2. 2. 2007 21:58

includes: Jak to myslíš, jako že mi tolik přidaj :lol: nebo že nám klesne průměr ?
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod includes 2. 2. 2007 22:07

Myslel jsem to za 1) ... že za pár desítek let, až bude před důchodem (nechci se tě nějak dotknout), pokud ho ti politici vůbec nezruší, tak by ten plat už mohl být dost solidní nebo třeba jen tak z ničeho nic přijde povýšení, atp. :wink: ... nikdy nevíš :D
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 2. 2. 2007 22:29

Povýšení moc nehrozí 1) Neumím anglicky 2) nemám VŠ
Ale jinak si na plat nestěžuju, když jsem nastoupil dostal jsem 2x tolik než u předchozí firmy, kde jsem musel víc fyzicky makat.
A na důchod už myslím, resp. firma nám platí penzijní a životní pojistky, sám si tam taky přispívám, tak když se toho dožiju tak bych moh snad jednou za 30 a něco let užívat.
Akorát mě štve že kluci co dělaj ve směnách maj celkem veget a víc peněz za příplatky ( noční, víkend ) a já jako administrátor pracoviště ( neoficiální ) mám víc práce a starostí ale jelikož chodím na ranní, tak beru míň.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Narcissus 3. 2. 2007 17:07

Buď rád že nemáš směny. Já v současné době směnuju, a radši bych měl jen ranní s nižším platem. Je to dost zátěž na tělo, nemít pravidelný spánek, takže ještě chvíli počkám, a pak se svou současnou prací seknu.
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Storeman 17. 3. 2007 10:30

Srovnání života s průměrným platem: Za totáče jsem měl „průměrný plat.“ Manželka nepracovala, byla v domácnosti starala se o 5 dětí. Měli jsme průměrně zařízený byt, auto a jezdili jsme po výletech. DNES: Mám průměrný plat, manželka podprůměrný ale pracuje, máme již jen jednoho syna který má také průměrný plat. Máme jen průměrně zařízený byl a jezdíme po výletech. Na víc není! Závěr: Živit před rokem 1989 byl s průměrným platem mnohem snažší!
Ford Mondeo Mk.III 1,8 92kW
Storeman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benjamin 17. 3. 2007 13:01

2Storeman: Jestli to nebude tim, jak se zmenil pohled na to, co je "prumer".
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 17. 3. 2007 13:07

Za komunistů byl průměr opravdu takový střed, nebyly takové rozdíly, dneska jsou rozdíly daleko propastnější.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod crashpc 30. 3. 2007 22:10

Dnes sem byl slavnostně vyfakován zeshora. měl sem pohovor u příležitosti přechodu ze zkušebky na normál práci no a nestačil sem čumět. zeptali se na pár věcí který sem odkejval jako že to všechno umim (angličtina, měření ad...) a pak vedli jen monolog ze kterýho vyplynulo že mi nepřidaj (dělám servisáka NOKIA, no a dělám takový opravy a množství že bych si to zasloužil), takže tak do měsíce jdu za nějakym vyššim nadřízenym. humus. prostě chtěj ušetřit prachy jak to jen jde. i tak jak to nejde. a tak mě napadlo, že nezáleží kolik dostáváte, ale za co to dostáváte. Když se budu flákat (za což asi budu dostávat patřičný pop*cy) tak těch 1*000 korun bude podle mě docela adekvátní ne? :D
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 31. 3. 2007 17:07

Michal P píše:Za komunistů byl průměr opravdu takový střed, nebyly takové rozdíly, dneska jsou rozdíly daleko propastnější.s/quote]


Když to vyjádříš procentuelně, tak ty rozdíly byly stejné. Jen se nejednalo o rozdíl desítky tisíc, ale tisíce. Jenže když si vemeš kupní sílu peněž tehdy a dnes, tak musíš uznat že ten rozdíl je v podstatě pořád stejný.

Př: (minimální mzda / průměr / ředitelé a vedoucí)
Platy 1980 -- 800 Kč/ 1600 Kč/ 8000 Kč (chleba stál 3 Kč)
Platy 2005 -- 8000 Kč / 16000 Kč / 80 000 Kč (chleba stojí 30 Kč)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 31. 3. 2007 17:47

S: castecne mas pravdu, ale urcity rozdil je v tom, ze pred rokem 1989 byly mzdy zavisle od ruznych tabulek podle oboru, vzdelani a praxe, kdezto ted zalezi mnohem vic na tom, jak se kto umi prodat. Takze spickovy odbornik v prosperujici firme muze vydelat vic, nez reditel jine firmy.
O podnikatelich ani nemluvim.
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 31. 3. 2007 18:01

Jeffe: tabulky su vsak este aj dnes...

hlavne v statnej a verejnej sprave a instituciach kde ma nejake to slovo stat alebo kde zostalo stare "komunisticke" vedenie (a takych je skutocne dost)

sukromny sektor je samozrejme nieco ine :roll:
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 31. 3. 2007 18:30

blino: to mas pravdu, prave preto som o praci tam nikdy ani neuvazoval.
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 31. 3. 2007 23:45

Je jedno kolik lidi berou. Pokaždý je to ale o chlup míň než potřebujou :-)
Člověk s 20K/měsíc bude splácet 1M za dům a auto a člověk se 200K/měsíc bude splácet 10M za dům a auto. Ani jednomu nic nezbude.
Neni to ani tak o tom kolik, ale o tom jak s těma penězma naložit. ;-) Jistě když někdo bere 50K, tak žije "líp", ale pokud mu to ekonomicky moc nemyslí, tak má v peněžence průvan stejně jako prodavačka.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 1. 4. 2007 00:01

Jack: Pravda pravdoucí... :tleskani:
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 1. 4. 2007 08:01

no, a pokud myslí, tak je zavodou a neví co s těma penězma udělat - dům za 2M, auto za 400k... a ještě si u toho zpívá. no a nebožák jako já na dům ani pořádný auto ani nemysli. koupí co je a modlí se aby nebyly horší časy. :-(
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků