Zarábate adekvátne prípadne kolko by ste chceli zarábat?

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Player. 22. 8. 2007 10:33

dufam, ze nebudem po par rokoch po skole zarabat menej ako 50k mesacne. Idealny by bol dvojnasobok :)
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 22. 8. 2007 19:52

tak neviem, bud si pri 50k zabudol dat "s" pred "k" (50 sk) alebo vas na tej skole ucia carovat. ;)
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crashpc 23. 8. 2007 14:46

Určitě zarábám neadekvátně a utíkám z tý firmy jak když mě honí medvěd...
vydělávat bych chtěl samozřejmě podle práce. když už zabiju těch 8 hodin denně, rád bych něco slušného vytvořil, no prostě nějak zamakal, a měl za to 25-30k hrubého.... To ale bohužel koukám nejde. Zaměstnavatel prdlajs platí páč málo dělám, páč mi to není umožněno, tak proč bych se snažil když mi stojí na patách že...
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod James_ 23. 8. 2007 15:25

Potřeboval jsem rychle práci, neměl jsem velké požadavky (taky první zaměstnání ...) ale hledám si jinou a snad se zadaří sehnat něco lepšího.

A kolik bych chtěl vydělávat ? Měsíční sumu těžko teď řeknu, ale stačilo by mi mít pěkný velký byt (nebo vilku), Mercedes SLK a peníze abych nemusel počítat každou stovku :)

Jsem "nenáročný", vím ... Ideální by bylo vyhrát ve sportce pár desítek miliónů, koupit tak 5 bytů v nejlepší části města kde bydlím, které bych pronajímal a bylo by vystaráno do konce života.
James_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Inzenyr 9. 9. 2007 22:38

James_ píše:Potřeboval jsem rychle práci, neměl jsem velké požadavky (taky první zaměstnání ...) ale hledám si jinou a snad se zadaří sehnat něco lepšího.

A kolik bych chtěl vydělávat ? Měsíční sumu těžko teď řeknu, ale stačilo by mi mít pěkný velký byt (nebo vilku), Mercedes SLK a peníze abych nemusel počítat každou stovku :)

Jsem "nenáročný", vím ... Ideální by bylo vyhrát ve sportce pár desítek miliónů, koupit tak 5 bytů v nejlepší části města kde bydlím, které bych pronajímal a bylo by vystaráno do konce života.
Inzenyr
Čtenář

Odeslat příspěvekod flees 9. 9. 2007 22:47

vydelam tolik ze i pri relativne nadstandartu mi porad zbyde na investovani :-) navic pracuji jak chci takze s meho pohledu vydelavam dost adekvatne... uprimne jsem ani netusil ze mi to nekdy bude umozneno
flees
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 9. 9. 2007 23:07

flees: vypadáš na spokojeného člověka, jestli to není osobní, napiš jaks toho dosáhl, cos dělal předtím??

takové biografie "produktivních" lidí bývají zajímavé...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod flees 10. 9. 2007 05:43

osobni to rozhodne neni :-) jako kazdy jsem odmaturoval a chtel jit na vysokou takze zacal boj s prijetim, dostal jsem se az na potreti takze mezitim jsem hned po skole nastoupil do stavebni firmy jako stavbyvedouci- no kazdy mi da za pravdu ze pro zobaka co cerstve vyjde ze stredni neni lehke komandovat praci 60 zednikum kteri by mohli vekem nahradit meho otce :-) takze neustale narazky a neochota spolupracovat , no nicmene jsem to rok vydrzel abych mel aspon nejakou praxi ale uz jsem zacal tusit , ze to proste neni ono - navic i motivacni slozka mzdy jako takove neobstala- i helfr u michacky mel 2x vic jak ja :-) a tak souhra nahod pomohla, ze jsem v dane praci skoncil 2 mesice jsem se flakal na pracaku a potom nastoupil do jedne firmy vyrabejici drevene palety. jako klasicky delnik jsem uz sice nemel zadne povinosti premyslet - jedine co se po mne ocekavalo ze jsem kladu narezal na prismy a ty zkratil a strkal do rozmitacky ze ktere vylezali hotove prkna- prace na 3 smenny provoz byla taky lahudka zvlast v zime, tady jsem taky tusil ze ta prace neni opravdu pro mne a ze bych se nejen udrel ale taky me tam nic nenaplnovalo, takze zacala shanka po jine praci- co cert nechtel dostal jsem se prave na vyse zminenou vysokou. jenze cim dyl jsem tam byl tim vic jsem zjistoval ze stavebni obor jako takovy mne vubec nelaka- navic do toho prisla nova divka takze jsem daval prednost ji pred skolou a vysledek? jak divka prisla tak za pul roku odesla a ja nesplnil kredity takze nashledanou v opakovani rocniku, toho jsem hned vyuzil pro prestup na jiny obor, soucasne mi jeden znamy nabidl dalsi praci- prodejce aut v autobazaru... fakt pekna prace, chodite slusne obleceni, plat uchazejici, prace s lidmi mne opravdu bavila- zacal jsem citit ze prace kterou chci delat je prace s lidma ...jenze prislo leto a majitel zacal prudit jakto ze neprodavame dostatek aut apod. co taky cekat kdyz pul naroda je na dovolene a druha pulka vymenuje okna strechy a stavi ze :-) takze nas vyrazil no budis, nastesti jsem hned nasel misto jako pracovnik magistratu, kde jsem vozil obedy pro penzisty, prace celkem flakacka, plat na to jak se clovek vubec nenadrel vytecna...nicmene mi tady zacalo vadit, ze je to nuda a stereotyp, takze jsem zacal opravdu hledat fajn nabidku prace, a ta prisla asi za dalsi skororok, ted delam realitniho maklere na ZL,zacatky byly taky docela krusne ale postupem casu se clovek vypracuje- mam zazemi velke spolecnosti, ktera mi klienty dohazuje a jsem opravdu ale opravdu spokojeny- pracuji s lidma, chodim slusne obleceny, vydelam na me pomery dost nadstandart a taky jsem zacal studovat jak se zajistit po cely zivot...tot asi v kostce cela autobiografie- jinak je mi necelych 25 let takze porad jsem mlade kure- aspon doufam :-)ú.... a omlouvam se za OT
flees
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Inzenyr 10. 9. 2007 15:28

MarkFX píše:flees: vypadáš na spokojeného člověka, jestli to není osobní, napiš jaks toho dosáhl, cos dělal předtím??

takové biografie "produktivních" lidí bývají zajímavé...v/quote]

Dosahl toho tak, ze mozna uz pochopil, jak funguji penize. :-) Jedna vec je penize vydelat a druha vec je penize udrzet.
V jinem vlakne jsem doporucoval si prostudovat knizku "Bohaty tata chudy tata" od Roberta Kiyosakiho.
Kdyby tu moznost mel flees, tak nemusel ztratit 7 let v ruznych zamestnanich aby zjistil, ze takto se velke penize vydelat nedaji. :-)
Mozna, ze mi i potvrdi, ze mam pravdu. :-)
Ted to je jeste o tom, jestli vi, co udelat s vydelanimi penezi, aby si zajistil aktiva. Ale pise, ze uz zacal studovat, jak se zajistit na cely zivot, tak mozna uz tu knizku cist nemusi, nebo si ji uz precetl. :-)
Inzenyr
Čtenář

Odeslat příspěvekod Player. 10. 9. 2007 16:07

boha tie tvoje aktiva xD teraz budes cely zivot setrit aby si ako 60 rocny dedko mohol byt milionar
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 10. 9. 2007 17:30

neviem ci presne chapes pojmu aktiva, resp. ci nemyslis len jeden konkretny priklad. Nie vsetky aktiva maju taku dlhodobu krivku navratovosti.
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod flees 10. 9. 2007 17:54

Inzenyr píše:
MarkFX píše:flees: vypadáš na spokojeného člověka, jestli to není osobní, napiš jaks toho dosáhl, cos dělal předtím??

takové biografie "produktivních" lidí bývají zajímavé...v/quote]

Dosahl toho tak, ze mozna uz pochopil, jak funguji penize. :-) Jedna vec je penize vydelat a druha vec je penize udrzet.
V jinem vlakne jsem doporucoval si prostudovat knizku "Bohaty tata chudy tata" od Roberta Kiyosakiho.
Kdyby tu moznost mel flees, tak nemusel ztratit 7 let v ruznych zamestnanich aby zjistil, ze takto se velke penize vydelat nedaji. :-)
Mozna, ze mi i potvrdi, ze mam pravdu. :-)
Ted to je jeste o tom, jestli vi, co udelat s vydelanimi penezi, aby si zajistil aktiva. Ale pise, ze uz zacal studovat, jak se zajistit na cely zivot, tak mozna uz tu knizku cist nemusi, nebo si ji uz precetl. :-)

tak nejde o to ze jsem ztratil nejakych 7 let protozejsem rad za vsechny ty zkusenosti co jsem obdrzel- clovek si musi projit nejake stadia zivota aby byl moudrejsia vedel co ma delat a ceho se ma radeji vyvarovat- ale jak rikal jsem dalo by se rict teprve na zacatku zatim jsem penize spis sporil nez investoval... jinak prvni kniha co jsem cetl byla nejbohatsi muz babylonu- ta mne inspirovala..... ale mas pravdu ze clovek se musi koukat na stranky zivota z jinych pohledu nez jsou ty zazite a generacemi predhazovane.... co udelat z vydelanych penez? nechat je neustale obihat aby tvorili dalsi penize ... :-) jedine tak dosahneme urcite zmeny k lepsimu a bohatsimu zivotu- nemysleno pouze otazkou hmotnych penez ci majektu
flees
Návštěvník

Odeslat příspěvekod droopy 10. 9. 2007 18:25

Poctiva robota vam nejak nevonia chlapci coo :mrgreen:
droopy
Nadšenec

Odeslat příspěvekod flees 10. 9. 2007 18:52

droopy je treba definovat poctivou robotu :-) jinak k praci nemam odpor a jsem rad ze jsem vystridal vice zamestnani aspon si ted vazim toho co mam :-)
flees
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Player. 10. 9. 2007 18:56

JohnDellinger píše:neviem ci presne chapes pojmu aktiva, resp. ci nemyslis len jeden konkretny priklad. Nie vsetky aktiva maju taku dlhodobu krivku navratovosti.

Mas pravdu nechapem Len uz som nemohol vyzdrazat ako ich inzenyr neustale ospevuje :)
Player.
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka