Zarábate adekvátne prípadne kolko by ste chceli zarábat?

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Hazellee 5. 4. 2007 18:10

on je taky rozdíl, kde kdo bydlí. v praze je těžší pořídit bydlení, tj. 30 000 hrubého v Praze a v Jihlavě zdaleka není totéž, aspoň myslím.
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal P 5. 4. 2007 19:07

Hazellee máš pravdu taky z toho důvodu jsem si byt nepořizoval v Praze kde jsem dlouhá léta žil a žena se zde narodila, ale v Kladně.
Žena stále dělá v Praze protože tady by na stejné peníze musela více dělat a nebo by za stejnou práci brala méně.
Já si vůbec nemám co stěžovat práci mám kousek za Kladnem a platí mě lépe než v Praze.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannk 20. 4. 2007 18:46

no - uz delsi dobu pozoruji kolobeh, ze kdyz neco vydelavam, tak si rikam, ze o 2-3000 vice by se hodilo, potom je dostanu a za chvili si rikam, ze o 3-5000 by se hodilo atd atd - az do soucasneho platu (ktery byste mi stejne neverili, a navic neni ani dulezity) - takze vsechno je relativni a ti co si rikaji, ze takovych treba 20-30000 by jim stacilo by se asi divili.
(navic s rostoucim platem/postavenim rostou i vydaje - uz jenom obleceni - a to zdaleka neni jedine)
jannk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod btw 25. 7. 2007 15:49

Já mám pořád málo :D
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 25. 7. 2007 16:17

obcas delam za takovejch 150-200 za hodinku, tak si prilis nestezuju.... ale idealni by bylo 1000 za hodinu, to jsem delal ale jen jednou... ale tak zatim mi je 17 a studuju tak to zase tak spatny neni...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 25. 7. 2007 19:38

clovek zvacsa penazi nikdy dost nema. Ani ja som nikdy nebol u zamestnavatela spokojny, ci uz som zarabal 20k, 50k alebo 90k, vzdy som sa citil na viac. Tak som prestal byt zamsetnancom a vidal som sa tou tazsou cestou. Ale teraz mozem povedat, ze zarobim to co si zasluzim. To plati aj v pripade, ze by som nic nezarobil alebo skoncil v minuse - pretoze za to budem zodpovedny len ja a moje schopnosti.
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 25. 7. 2007 19:44

tak obcas si reknu, ze by to mohlo byt vic, ale pak se vratim nohama pevne na zem a jsem rada i za to co mam, protoze nehodlam praci stavit na prvni misto na ukor casu...s tim co ted vydelavam jsem spokojena, nic mi nechybi, mam kde bydlet, co jist a ziju si tak abych si nemusela urvat u huby...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Michal P 25. 7. 2007 19:45

Tak to jsem asi fakt vyjímka, já se svým platem spokojen jsem vzhledem k tomu co dělám. Když si vzpomenu že jsem 10 let makal asi 3x tolik za 1/3 toho co beru teď.
Odpracuju si svých 7,5 hodin a mám klid, až na nějaké mimořádky, které nejsou tak časté a taky je dostanu patřičně zaplaceno.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jean ViC 7. 8. 2007 14:31

Andy píše:clone: Da sa teoreticky zit aj z 8 tisic, ale jedine ak uz mas byt, jazdis len MHD, nikam mimo domov a pracu necestujes, nechodis s kamosmi na pivo, a nemas zenu a deti..

Idem to vyratat nejak presnejsie.
Dajmetomu ze chces mat rodinu, cize dajmetomu zena + 2 deti, takze nejaky 3-izbovy byt. Cize byt nejaky dajmetomu za 3000000 (15-rocna hypoteka vyjde mesacne 23000). Auto za 500000 (5-rocny leasing dajmetomu mesacne 9000).

Cize
Hypoteka - 23000
Lizing - 9000
Benzin aj s vikendovymi vyletmi - 5000
Najom v byte - 5000
Elektrina - 1000
Internet - 1000
Mobily - 1000
Jedlo - 5000
Saty - 1000

To vychadza 51000, k tomu nejaka rezerva na to pivo :-) a napr. na mimoriadne vydavky s autom, detmi a bytom. Takze to vychadza tych 60 tisic. Samozrejme ratal som s tym, ze zena nepracuje, a stara sa o deti, nema auto, von chodi len obcas s tebou alebo ide MHDckou. Prijem od nej ziaden.

Takze menej ako 60 tisic mesacne v cistom jednoducho je "malo".. :-D

jakej najem kdyz uz mas hypoteku?
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod droopy 7. 8. 2007 14:40

Problem Andyho vypoctu je, ze chce mat vsetko naraz a byt uz za 15 rokov. Keby mal ojazdene auto, mensi byt s dlhsim splacanim a neplatil by ten najom, ktory nema preco platit, ked uz plati hypoteku, vojde sa do 35 tisic a zostane mu este 6 tisic naviac na jedlo a satstvo.

Tieto teoreticke vypocty su vzdy sranda, lebo obycajne sa to pocita inym smerom - a to smerom od vysky vyplaty.
droopy
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gentleman 7. 8. 2007 16:31

Myslím, že Andy sa zle vyjadril... Slovom "nájomné" pri súkromných bytoch väčšina ľudí (aj ja) označuje tie mesačné poplatky za elektrinu za spoločné prietory, odvoz smetí, voda, teplo a podobné koniny čo sú v tom zahrnuté... Nie je to nájomné, ale tak sa tomu stále hovorí...
gentleman
Čtenář

Odeslat příspěvekod Pickun 7. 8. 2007 16:51

suk píše:ale idealni by bylo 1000 za hodinu, to jsem delal ale jen jednou... ale tak zatim mi je 17 a studuju tak to zase tak spatny neni...

Tos delal *****?
Pickun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod madeleine 7. 8. 2007 17:37

"Najomne" zahrna sluzby Spravcu bytov a zalohy do Fondu oprav.
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aquarkko 7. 8. 2007 19:49

Pickun píše:
suk píše:ale idealni by bylo 1000 za hodinu, to jsem delal ale jen jednou... ale tak zatim mi je 17 a studuju tak to zase tak spatny neni...

Tos delal *****?

nám tady tvrdí, že umí s počítačema :mrgreen:
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Jean ViC 8. 8. 2007 07:27

droopy píše:Problem Andyho vypoctu je, ze chce mat vsetko naraz a byt uz za 15 rokov. Keby mal ojazdene auto, mensi byt s dlhsim splacanim a neplatil by ten najom, ktory nema preco platit, ked uz plati hypoteku, vojde sa do 35 tisic a zostane mu este 6 tisic naviac na jedlo a satstvo.

Tieto teoreticke vypocty su vzdy sranda, lebo obycajne sa to pocita inym smerom - a to smerom od vysky vyplaty.

hele tak zase kdyz na to ma...
ja kdybych mel plat 20tis cisteho mesicne (jako ze bohuzel nemam) tak mam vydaje kolem 19-20tis mesicne...
proste tak :)
Ale hypoteku radeji na 30 let, leasing radeji na nejake mensi auto do zacatku... (ojete auta se mi neosvedcili, clovek tam sype skoro vice penez jak za leasing na nove)
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka