Zarábate adekvátne prípadne kolko by ste chceli zarábat?

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Michal P 19. 6. 2006 13:37

ally píše:Teda vy tu hážete sumy. Já dělám prodavačku za 8 000 hrubého , manžel donese domů asi 18000 čistého. Máme dva dospívající syny a stačilo by mi, kdybych místo 8000 měla 10 000 a manžel donesl o dva tisíce víc. Zatím. Pokud se budou nadále zdražovat energie, tak samozřejmě o něco víc.k/quote]

Před 2 roky jsme na tom byli podobně já technik 14000 manželka - pokladní 8000 ( oboje čistého ) s jedním dítětem a hypotékou (jen 4000) a šlo to jen tak tak. Teď už dělám jinde mám dvakrát tolik manželka bere prakticky to co tenkrát, koupili jsme na splátky auto a nezbývá nám taky moc navíc.
Vždycky by se hodilo mít víc ale špatně se nemáme.
Já beru víc než adekvátně ( dřív jsem musel makat víc a bral půlku ), manželka jako pokladní by těžko brala víc, adekvátní k náročnosti práce to určitě není, ale co může dělat.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod chameleon 19. 6. 2006 16:53

já bych chtěla žít pouze z úroků a nepracovat :lol:
chameleon
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Andy 19. 6. 2006 21:08

chameleon píše:já bych chtěla žít pouze z úroků a nepracovat :lol:l/quote]

No konkretne z urokov sa neda zit, pretoze nikdy nie su vyssie ako inflacia. Ale tak ked nasetris, mozes do niecoho investovat a z toho sa uz da nieco :)
Andy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mOus3fr0mh0us3 27. 1. 2007 18:26

Ja bych chtel mit tak aspon 300-500 tisic mesicne, abych se nemusel nijak omezovat : ) 180 korun na hodinu co ted mam mi nepripada moc penez na to, ze me prace pripravilia o vsechen volnej cas. (v 6:30 vstavam do skoly, v 14:30 koncim ve skole od 15:30-16:30 zacinam pracovat a domu se vracim tak kolem pulnoci + jeste se musim ucit do skoly) Nic moc, ale uz sem si bohuzel zvyknul na prachy, takze s tim asi jen tak neseknu
mousefromhouse v1.2
mOus3fr0mh0us3
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Michal P 27. 1. 2007 21:37

mouse a pětina toho co jsi uvedl by ti nestačila ?
u nás pořád příjímají na dobře placená místa, jenom ta kritéria jsou náročná
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 27. 1. 2007 22:25

když to tak zhrubně spočítám, tak 40tis. by mi mohlo stačit, a nemusel bych se v ničím omezovat...

minimálně bych si zezačátku jednu místost opatřil kvalitní audiosoustavou tak za 1 až 2 platy... a pak bych už normálně žil
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod mOus3fr0mh0us3 28. 1. 2007 11:31

Micha P: Vsak ja to myslel jenom z ***** : ) se sto tisicama bych byl taky docela spokojenej. : )
mousefromhouse v1.2
mOus3fr0mh0us3
Nadšenec

Odeslat příspěvekod r.polasek 28. 1. 2007 11:47

A mně jako studentovi stačí 7 tisíc měsíčně na to abych přežil :)
Jinak jak se tu řešila ta hypotéka, tak na 15 let př splátkách 23000 a celkové sumě 3 melouny, to po těch 15 letech dělá přes 4 miliony. Jen blboun by si vzal takovou hypotéku, která navýší celkovou částku na víc jak 135% původní...
Nemám rád blbce, primitivy, socany a lidi, kteří nerozlišují I a Y.
r.polasek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Michal P 28. 1. 2007 12:20

Proč blboun, já mám hypotéku, taky dost přeplatím, ale když prachy teď nemám a asi bych je nikdy neušetřil, tak mám platit podnájem, bydlet pod mostem ?
Vybíral jsem si samozřejmě, ale bohužel byt na splátky bez navýšení neseženeš, to není jako televize, mobil a podobný drobnosti.
Ono něco splácet třeba 20let i z minimálním úrokem něco navíc hodí.
Mám hypotéku na 560 000 a platím měsíčně cca 4000 na 20 let, což je ve finále 960 000.
Vypadá to děsně ale nic lepšího jsem nesehnal, byl jsem rád že mi vůbec hypotéku dali a hlavně bydlím a ve svým.
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod clone 28. 1. 2007 19:17

Jo dolezite je nechciet vsetko hned ale pomaly si setrit a tych 30 tis staci kazdemu na docela slusny zivot ak neratam vysedavanie v kaviarni a chodenie do restauracie 2 x denne.
Everyday is a fun day
clone
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal P 1. 2. 2007 23:39

Tak jsem zjistil že jsem zaměstnán ve firmě co je v padesátce nejlépe platících firem v ČR.
http://ekonomika.idnes.cz/prumerny-plat ... nomika_plz
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod includes 2. 2. 2007 00:21

Průměrný plat 77k Kč :x ... safra, to bych bral :(
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Narcissus 2. 2. 2007 00:27

Z článku z odkazu nade mnou:
Firmy jsou proto ochotné k trojnásobku průměrného platu přidat ... Za to se však předpokládá, že se třeba nikdo neptá na přesčasy, počítá s víkendy v práci a cestami do zahraničí.e/quote]

To je přesně to, co nechci - nepotřebuju x desítek tisíc měsíčně. Radši uvidím svou rodinu, budu s ženou a dětma. Jediný opravdu důležitý materiální aspekt je mít vlastní byt.
Kdybych měl v současné době už koupený byt, šťastnou rodinku, s celkovým příjmem 28 tisíc, nic by mi nechybělo (ani auto, ani velká plochá televize).
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Michal P 2. 2. 2007 22:17

Jenom dodávám že sice dělám v jedné z firem v tomto žebříčku avšak ten průměr nemám ani náhodou. Dalo by se říct že to naší firmě kazím. :)
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod includes 2. 2. 2007 22:38

Michal: Aby to nebyl časem zase silný nadprůměr :D ...
includes
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka