LifeDream 40 000 Kč/měs.: věřte - nevěřte

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Andrew_R 3. 4. 2006 18:26

Zdravím všechny diskutující,
to o čem bych chtěl mluvit a chtěl na to slyšet váš názor je firma LifeDream a její styl "podnikání".
Intenetové stránky firmy nalezne te zde - http://www.lifedream.cz/. Najdete zde samé okecávání a nesmysl, jenž mají zbuzovat dojem, že se jedná o seriózní firmu. Ale k tomu, co vám chci říci: Měl jsem tu čest se zúčastnit jejich "obchodního jednání". Kámoš se totiž do této firmy dostal a první týden potřeboval člověka co tam s ním půjde (nikdo jinej nechtěl) a já, i když jsem odpůrcem takových věcí, jsem souhlasil. Podotýkám, že kámoš mi vše neujasnil, ale já si našel informace na netu, věděl jsem do čeho tedy jdu.
Po příjezdu do nějaké vesničky poblíž Brna, jsem se dostal to areálu, kde měla firma pravděpodobně pronajatou místnost. Vše se odehrávalo v „gala“ stylu. Všichni páni měli obleky a dámy měli též společenský oděv. Za vstupné chtěli hajzlové 400 Kč :-). 10:00 – všichni se usadili a před promítací plátno přišla slečna, co nás měla začít přesvědčovati. Začalo to dosti jednoduše. Prostě přednáška o běžných lidech, a jejich problémech – máte malý plat, v práci vás šikanují, jednou za rok dovolená v Jugoslávii... :-). Potom přednáška o firmě, měla zbuzovat jistou serióznost, ale u mě se jim moc nedařilo. Takže se opatrně začalo vysvětlovat jak budete ty peníze u této firmy vydělávat. Musíte s
shánět lidi, co tam budou chodit a budou se připojovat k firmě. Za první dva lidi dostanete 7300 Kč (za jednoho) a za další lidi 12 600 Kč (tuším). Budete postupovat z pozice obchodního poradce na vedoucího obchodního poradce atd. Postupování je závislé na počtu sehnaných lidí. Pokud se dostanete do jisté urovně, stanetese-li vedoucím obchodním poradce (trochu mám v tom systému guláš), budou vál lidé co jsou pod váma (tj. ti, co jste je sehlali) vydělávat, pokud seženou další lidi, budete za každého z nich inkasovat 5300 Kč. V samotném systému mám trochu bordel, tak to neberte přesně vážně.
Firma se oháněla, že důvod proč schánět lidi je důvod nabízet jin nějaký blbý letáček se slevama (ale funguje- firmy existují). Skutečný důvod je ale naprosto zřetelný... ke konci prezentace se ozvalo: „A jak se můžete do naší firmy dostat? Vy tady totiž může investovat“ a ozval se potlesk vyvolaný roztleskávači. A kolik to je? Směšných 36 500 Kč :-). Klasická pyramidová struktura – za to že někoho seženete dostanete dost, ale firma několikrát tolik.. Důvody agrumentované firmou ani uvádět nebudu, je jasné, že pokud za každého člověka dostane 36 500 Kč tak to je ten zdroj, jenž jim peníze vydělává.Toto agrumentovali tím, že pokud vy seženete několik lidí a ti lidé zase nějaké lidi tak můžete vydělat za 9 měsíců cca 400 000 Kč.
Konec, dostal sem do ruky smlouvu, že mám zaplatit 36 500,- a můžu u nich dělat. Jsem student, peníze nemám a pučovat si nebudu. Smlouvu jsem pochopitelně nepodepsal. Řeknu vám ale jedno. Nějaká ženská mě nepřesvědčila, byli to až manažeři společnosti, kteří začínali prý stejně jako my. A teď? Jejich situace se změnila, vypracovali se... Další důvod byl vedoucího toho mého kámoše (vedoucí poradce – za člověka co sežene člověk pod ním dostane 5300 Kč) , který mi ukázal výpis – 5300 Kč mu nedávno přišlo (peníze chodí každých 14 dní). Vím, je to těžké napsat, ale já to tak zažil a napsat to výstižně je těžké. Neuvěřitelný optimisnust se během několika minut vypařil a já si říkal: „Co když by to vážně nějak fungovalo?“

Chtěl bych slyšet vaše názory, zkušenosti a vůbec. Díky každým kdo to dočetli do konce a omlouvám se za pravopisné chyby – je to dlouhé a kontrolovat se mi to nechce, díky za pochopení a pište, pište.
Naposledy upravil Andrew_R dne 3. 4. 2006 19:05, celkově upraveno 1
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 3. 4. 2006 18:42

I kdyby nakrásně jakákoliv pyramidovka fungovala, rýžujou jen ti, co to rozjížděli a jsou na špici. Na nějaké naskakování už je pozdě. Kolik lidí už takhle prodalo tři balení herbalajfu a se ztrátou s tím seklo?
-
adams
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 3. 4. 2006 18:58

ve firmě je cca 1000 lidí (funguje od 2004), a pro vrácení částky je potřeba sehnat 4 lidi a to nepočítám s tím, že ti pak ti lidi ponesou další peníze. Ale nepopírám to, že to nakonec tak fungovat nebude a firma mě nějak odklidí :-)
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 3. 4. 2006 19:04

ruky prec od pyramidy. radsej zozen este jedneho a vybereme banku ;)
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Andrew_R 3. 4. 2006 19:08

a píše:ruky prec od pyramidy. radsej zozen este jedneho a vybereme banku ;)

njn, já tam nebýt, tak taky takhle skepticky vystupuju... :)
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 3. 4. 2006 19:12

Fuj.. nemam rad pyramidove hry.. vzdy byla je a bude to velka obloz :D
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 3. 4. 2006 19:23

Celé je to postavené na tom, jak člověka zblbnout. Pokud proti nim člověk nemá stejné zbraně, neměl by tam vůbec lézt.

Koukám na jejich stránky a nestačim se divit. Knížka se slevovýma kupónama za 400,-? To už tu měl Šimek a Grossman... nechci slevu zadarmo :mrgreen:. A mají to dýlovat stovky lidí? A je to trhák? Navíc jako jediný hmatatelný produkt, co se z nich dá vyrazit? A podmínkou k tomu, aby ji člověk získal je zúčastnit se několikahodinového vymývání mozku?

Ruku na srdce, pistolníku, kolik slevových kupónků z různých časopisů, letáčků apod. jsi kdy použil?

Jestli jsem to dobře pochopil, když seženeš člověka, co dá 36500, dostaneš z toho 7300? WOW :mrgreen: A když seženeš dalšího, zase 7300 WOW. A když další, tak už celých dvanáct něco z toho, co cálnou? A když jich bude pod tebou řekněme šestnáct, co daj celkem něco přes půl milionu, tak ti daj i měsíční paušál? no ti jsou teda hodní :tleskani
-
adams
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 3. 4. 2006 19:31

adams píše:Celé je to postavené na tom, jak člověka zblbnout. Pokud proti nim člověk nemá stejné zbraně, neměl by tam vůbec lézt.

Koukám na jejich stránky a nestačim se divit. Knížka se slevovýma kupónama za 400,-? To už tu měl Šimek a Grossman... nechci slevu zadarmo :mrgreen:. A mají to dýlovat stovky lidí? A je to trhák? Navíc jako jediný hmatatelný produkt, co se z nich dá vyrazit? A podmínkou k tomu, aby ji člověk získal je zúčastnit se několikahodinového vymývání mozku?

Ruku na srdce, pistolníku, kolik slevových kupónků z různých časopisů, letáčků apod. jsi kdy použil?
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 3. 4. 2006 19:36

adams píše:Jestli jsem to dobře pochopil, když seženeš člověka, co dá 36500, dostaneš z toho 7300? WOW :mrgreen: A když seženeš dalšího, zase 7300 WOW. A když další, tak už celých dvanáct něco z toho, co cálnou? A když jich bude pod tebou řekněme šestnáct, co daj celkem něco přes půl milionu, tak ti daj i měsíční paušál? no ti jsou teda hodní :tleskanit/quote]

za první lidi dostaneš po kusu 7300,- (5300,- inkasuje člověk nad tebou)
za další lidi dostaneš už 12300,- a už od teď dostáváš za lidi, co oni seženou, po 5300,-

Já chápu kde se bere ten kapitál :-). jedni vydělávaj (ti na začátku) a jedni dluží (ti na konci), ale víte někdo, kdy to může skončit?
Naposledy upravil Andrew_R dne 3. 4. 2006 19:38, celkově upraveno 1
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 3. 4. 2006 19:37

A jsme u toho. Jde o to shánět blbce, knížka na slevy je jen zástěrka, jak to legalizovat :mrgreen:. Takových tu už bylo...
-
adams
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 3. 4. 2006 19:40

Andrew_R píše:Já chápu kde se bere ten kapitál :-). jedni vydělávaj (ti na začátku) a jedni dluží (ti na konci), ale víte někdo, kdy to může skončit?
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 3. 4. 2006 19:41

Takže, jestli jsem to dobře pochopil, čistý zisk pro společnost je 36500- 7300 - 5300 - náklady na pronájem sálu/15 nachytanýma lidma?
A kde to skončí? Obvykle to skončí na tobě :D Znám hodně lidí, co se snažilo o herbalife. Neznám nikoho, kdo na tom zbohatl :hm.
-
adams
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 3. 4. 2006 19:41

ta firma to má tak zakamuflované, že je to legální.. je zapsaná jako běžná firma u soudu.. částku co dostanete za sehnané lidi nazvala "vrácením nákladů". Peníze co musíte zaplatit při registraci jsou nazvány "investicí" :) . Ale funguje to už dva roky...
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 3. 4. 2006 19:46

To nutně neznamená, že to musí fungovat navěky. Dá se někde zjistit, kolik je v tom namočených lidí a kolik lidí by museli sehnat, aby to uživilo další patro? :mrgreen:. A aby se ti vrátily náklady, musíš pod sebe sehnat asi pět lidí řekněme tak, že dáš ty 7300+7300+12300 a tvý pohůnci splaší další dva? A aby tohle tobě generovalo zisk alespoň sto tisíc, kolik to musí být lidí co zamáznou bezmála čtyřicet klacků?
-
adams
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 3. 4. 2006 19:57

to je to, čeho sem se bál nejvíce - sehnat lidi co budou schopní dát do toho 40k... Je tam namočených cca 1000 lidí, což jsem zjistil podle jakýchsi pořadových čísel (napsaných na smlouvě) co dostanou všichni kdo se tam příjdou a já měl právě číslo blízko tisíci (nějaký ten šéf měl číslo 3 - ten si nahrabe...) Ale asi tam bude méně lidí, vzhledem k tomu, že všichni jistě nepodepsali.

Ale opravdu nevím co bych dělal pokud by podemnou zůstalo několik lidí co by dlužili ty prachy, tak to nevím co bych dělal...

taky sem přemýšlel nad možností dát dokupy cca 5 lidí co se složí po 8tis na tech 40 000,- a budou vystupovat jako jedna fyzické osoba. Potom bude zaždý z těch pěti schánět zvlášť lidi... Ale to je už dost podlé, do toho bych asi ani sám nešel :-)
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků