Dokážete nemyslet na práci, když nejste v práci?

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Howard 13. 7. 2005 17:39

Dokážete doma, nebo někde jinde, nemyslet na pracovní problémy? Dokážete se po odchodu z práce "přepnout" a až do začátku dalšího pracovního dne na to nemyslet?

Pokud ano, jak to děláte? Připojte kdyžtak také, jaké máte zaměstnání, neboť to s tím souvisí.


Ja bohužel ne :( a celý večer a noc mě bude tížit jeden průser.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 13. 7. 2005 18:09

Myslím na to každou minutu.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yarik 13. 7. 2005 19:03

Ono je to asi u každýho stejný,když někdo má práci a zároveň v ní má i koníčka.Já se teď už třetí den nemůžu zastavit.Prostě se to nějak se*e.A myslím na to kudy chodim.Včera jsem odpálil monitor a dneska mě chcípo HHdéčko,kde jsem měl domácí video,takže je to... :oboze
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lemur 13. 7. 2005 19:27

Jo, dokazu - na pracovni problemy myslim jen vyjimecne, kdyz me honi terminy (v tomhle ohledu strasne nesnasim Vanoce), nebo kdyz udelam nejakou vetsi zmenu v nastaveni serveru (pak obcas trnu, jesli se neco nepokazi ... zatim to ale vzdycky fungovalo). Nastesti mam vyhodu, ze i v okamzicich nejvetsiho zatizeni dokazu vypnput a venovat se necemu upne jinemu, coz mi ve vysledku casto pomuze vycistit hlavu a prijit na mnoherm jednodussi a elegantnejsi reseni.

Ale nevim, jestli bych to zvladl i v pripade, kde by selhani mohlo mit katastrofalni nasledky. Obdivuju lidi jako napriklad dispecery leteckeho provozu, kteri museji kazdy den nest odpovednost za stovky zivotu. Kdyz ja udelam chybu, tak nejhorsi, co se muze stat, ze se zakaznik nastve a zrusi zakazku (ale vetsinou jde ukecat) nebo chvili nepudou severy (to se svede na poskytovatele konektivity). Kdyz udela chybu dipecer, tak to znamena v lepsim pripade nekolik minut sileneho strachu, v horsim jsou to stovky mrtvych v troskach letadla.
Lemur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamek.jan 13. 7. 2005 19:55

Ja tim co delam ziju; mam to stesti, ze zatim nedelam nic co me nebavi. Skoro nic ;-)
adamek.jan
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Asspenn 13. 7. 2005 20:05

Dokážu, ale dá to zabrat, musím si předtím nejdřív projít takovou krizí, kdy si sesumíruju všechny resty, a pak zjistím, že je jich tolik, že když to vydrželo doteď, pér hodin (dní) se to už nezblázní. A pak se dostanu do situace, že na tu práci nemyslím ani tehdy, kdy už bych zase měl.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 13. 7. 2005 20:05

adamek.jan píše:Ja tim co delam ziju; mam to stesti, ze zatim nedelam nic co me nebavi. Skoro nic ;-)

Je to vidět. :mrgreen:
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamek.jan 13. 7. 2005 20:36

Dekuji moderatorovi mbing, za inteligentni komentar k memu prispevku.
adamek.jan
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Howard 13. 7. 2005 20:38

No tak, prece se tu nebudete hadat :-), pojdme se vratit k tematu.

Povezte mi, jak mam prestat doma myslet na praci? Mate nakou metodu? Co delat?
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamek.jan 13. 7. 2005 20:40

To nebyla hadka, ale nejprve svobodne vyjadreni nazoru a nasledne podekovani za reakci ;-)
adamek.jan
Nadšenec

Odeslat příspěvekod miljan 13. 7. 2005 21:39

yarik píše:Ono je to asi u každýho stejný,když někdo má práci a zároveň v ní má i koníčka. /quote]

Když má někdo práci jako koníčka, tak by za ni neměl dostávat mzdu.
miljan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kosch 13. 7. 2005 21:40

Howard: no ono hodně záleží jak velkýto je průser, pokud hodne tak se toho asi nezbavíš...pokud menší, tak to chce prostě si vymyslet nějakou jinou činnost, která tě baví a do který se dokážeš zabrat...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod froggy 13. 7. 2005 22:30

já práci nemám, jenom školu. No vzhledem k tomu že jsem totální flegmatik, tak to dokáže dost často rozčílit okolí (taťka je zas silnej cholerik :). Na školu dokážu přestat myslet - až moc. Ale na to co me baví moc ne :)
Je to malé, zelené a strašně nebezpečné. Co je to? Žabička s rootovskými právy.
froggy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paveld 13. 7. 2005 22:39

kdyz v praci neco pose** tak tezko nemyslet na to, da se na chvilku odragovat nejakou oblibenou cinnosti, ale jinak me to stejne neopousti dokud se to neda do poradku. Jinak je to v poho
BMW E30 316i -> BMW E36 320i :-)
paveld
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iva 14. 7. 2005 02:44

Tak toto je muj vysledek, kdyz nedokazu vypnout od prace.....
Resim pracovni problemy v posteli i ve spanku, ze potom z toho nemuzu spat.... :x
/podivejte se, v kolik hodin jsem ten prispevek napsala..../
iva
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků