Au-Pair

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Goci 11. 7. 2005 14:26

Zdravim, všechny cestovatele a pracanty. Moc rád bych se podíval do zahraničí a procestoval co se dá, ale většinou na to nejsou finance. Jednou z možností, jak poznat jinou zemi a kulturu, je třeba práce au-pair. Většinou to bývá práce pro holky, ale taky se najdou kluci-chůvy. Kamarád to jednou zkoušel u jedné anglické rodiny přez agenturu, jejíž jméno už si nepamatuju a už by do toho prý nikdy nešel. Vina nejspíš nebyla na agentuře, ta udělala co měla, ale rodina byla děsná. Rozmazlený dítě a o rodičích nemluvě. Ale ne všechny rodiny jsou takové.
Přemýšlel jsem o práci v zahraničí, ale tohle mi přijde jako celkem dobrá volba. sice za to nejsou takové peníze, ale pokud člověk chytně správnou rodinu, má možnost poznat i nějakou tu zemi. Hlavně se nemusí ani tak starat o ubytování a o jídlo, jako je tomu v případě jiného zaměstnání.
Začátkem příštího roku bych to chtěl zkusit. Asi nejvíc bych se chtěl podívat na Floridu, ale člověk si v tomhle nemůže vybírat. Pokud by se jednalo i o podřadnou práci nebyl bych proti.
jaké máte zkušenosti jako au-pair v zahraničí, napište své poznatky a postřehy, nebo i kontakty na spolehlivé agentury.
Největší chyba na Internet Exploreru je ta, že jde spustit
Goci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 11. 7. 2005 14:45

Au-pair v Anglii dělaly moje sestřenice.
První chytla dobrou rodinu, co se týče rodičů, ale děti byly moc zvyklé na to, že jim všechno udělá chůva (mladší si v 6 letech ani nedovedlo zavázat tkaničky u bot...), ale matka s otcem ji brali jako člověka, ne jako pracovní nástroj, což se také může stát, dokonce ji zvali, ať s nimi jede na dovolenou.
Rodiny, co si au-pair můžou dovolit mají většinou dobré zázemí, ale hrozí riziko že to budou snobi, takže nevím, jak by se dívali na "chůva" :).
Druhá sestřenice přijeka teprve nedávno a ještě jsem ji neviděl.
Jsou ze Slovenska, tak s agenturou neporadím.
Hodně štěstí při výběru.
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ivo M. 11. 7. 2005 14:57

No, nemám vlastní zkušenosti, ale vím, že u některých agentur je možné rodinu přehodit. Často se to děje v případě, že si rodina s au-pair neporozumí nebo naopak. Zkuste se podívat po takovýchto agenturách, protože pak máte ještě jakousi "záchrannou brzdu".
T-Mobile CZ
Ivo M.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Alis 27. 8. 2006 12:40

S Au-pair zkušenosti nemám, ale slyšela jsem, že agentura Student Agency je na dobrý úrovni.....takže když se podíváš na jejich stránky, tak se tam třeba dozvíš víc. :wink:
Alis
Čtenář

Odeslat příspěvekod crashpc 27. 8. 2006 14:49

pro holky je to príma ale pro kluky moc ne. tam spíš nějaký pracovní pobyty popřípadě s dalším učením. já chtěl taky ale maj to udělaný dost nahovno. chtěj předem třeba 20 litrů což je za a) moc , a za b) nikomu nedám jentak 20 litrů naruku. nenašel sem žádnou solidní agenturu. je tu ještě možnost domluvy na splátky kde máte jakous takous výhodu že nedáte ty prachy předem no ale taky nic moc. osobně to vidim na rok až dva práci v čechcách, pak pracovní pobyt v anglii na půl roku, třeba i u tý samý společnosti (v anglii sou taky) a pak zase šupky dupky do čech....
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec