Volná pracovní doba

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Martin Ka 20. 5. 2005 13:42

Mám kreativní a poměrně volné zaměstnání, jehož výhodou je volná pracovní doba. Na jednu stranu to sice znamená, že se pracuje pořád, protože práce je vždycky dost. Na druhou si ale mohu pospat do kolika chci, odejít z práce kdy chci a jak chci. Důležitá je práce, kterou udělám.

Tenhle přístup by asi každému nevyhovoval, zejména pro rodinu je takový způsob života mor. Přesto bych ale neměnil. Nedokážu si představit, že bych ráno musel na X hodin přijít do práce, zde Y hodin pracoval a v Z šel domů. Opravdu ne, tohle není pro mne.
Martin Ka

Odeslat příspěvekod František koudelka 20. 5. 2005 17:03

ja sem si to taky nikdy predstavid nedovedl....a jak sem skončil :) makám někomu na dobre žití a sám mám houby...práce nad hlavu..
Když myslíte, teda...
Do počtu, jako, myslíte, teda?
Tak, jestli, jako, myslíte,
že v zájmu celku snad...
Tak já bych to, teda, do počtu...
Kdyby to radši vzal někdo jinej.
František koudelka
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duch Fóra 20. 5. 2005 21:11

Já dělám od sedmi a o půl čtvrté jdu domů a mám klid :D Takovou práci, kde bych třeba musel dělat až do večera, bych nesnesl.
Duch Fóra

Odeslat příspěvekod Mývalice 21. 5. 2005 21:46

Před MD jsem měla práci, která mě bavila. Protože to byla práce, na které nebyl závislý žádný další pracovník, vymohl nám šéf volnou pracovní dobu. Bylo to super. Když to člověku myslelo, zůstal v práci od rána do rána. Mohli jsme si za tři týdny nadělal přesčasy a pak třeba týden zůstat doma (pokud do toho nepřišla služební cesta). Po dvou letech někdo (asi z vedení) zřejmě začal závidět, tak si usmyslel, že vol. p.d. nebude už docela volná a stanovil nám dvouhodinovou pevnou pr. dobu, zbytek zůstal volný.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asspenn 22. 5. 2005 09:44

Volná pracovní doba je fantastická věc, zvlášť když nad sebou nikoho nemáte. Ovšem vyžaduje železnou vůli, jinak buď neuděláte nic, nebo děláte pořád. To první jsem překonal po dvou měsících, druhé po deseti letech, ale občas mám drobný problém s obojím i teď.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 22. 5. 2005 12:30

Souhlas :-)
Luke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 31. 5. 2005 21:51

Martin Ka: No ale taky to znamena se vracet z prace ve 2 v noci a delat i 16 hodin v kuse ... Nakonec clovek zjisti, ze vlastne pracuje vic nez by musel pri pevne pracovni dobe. Ale taky bych nemenil. Ta monotonost by me asi zabila.
Fido+
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cenda (novy) 11. 6. 2005 09:06

A mužu se zeptat co všichni děláte ???
Taky mě zajímá volná pracovní doba - obor IT.
Cenda (novy)
Čtenář

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 11. 6. 2005 22:38

Tak zrovna teď jsem v rámci své volné pracovní doby zredigoval článek, co zítra vyjde na MobilManii. A to jsem na tom byl tentokrát dobře, protože jinak jsem měl volno – chudák kolega s recenzí strávil celý den.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 12. 6. 2005 15:56

No to bude tim, ze delame kdyz je to potreba.
Fido+
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chechtalka 10. 7. 2006 05:56

Já mám pracovní dobu pevnou, nestežuju si .... nevím asi bych neměnila za volnou. Vidím to své drahé polovičky, ty to maji tak na půl.... od 9-14 tak musi být jinak je to na nich..... a pokud Vám chodí denně odejde v 6 a vrati se v 8 vecer tak to taky neni zadny med :-( a když pak přijde ještě den před plánovanou doívolenou, že mu ji nakonec nedali, tak visím na lustru vzteky..... takže co je lepší.... udělám si své a vím, že zbytek dne je muj
Chechtalka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 10. 7. 2006 08:42

Pekny vytahovani staryho threadu...
Ale jinak souhlasim. Nemohl bych mit stalou pracovni dobu. zabilo by me to... Nevadi me delat od rana do noci, ale musim mit moznost rict si: Dneska na to kaslu, jedu nekam na vylet. To bych jako zamestnanec nekde ve skodovce nemohl...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PachezZ 10. 7. 2006 11:23

Jo tak si rikam ze pevna pracovni doba me asi zabije - taky by mi asi vadilo nekam jit tam sedet a v urcitou hodinu zase zpet... zvlast kdyz to cloveku mysli spis v noci apod... nekdy udela clovek za hodinu vic nez jindy za dva dny...
Ford Probe 2.0 16v rv.95 85kW
Ford Probe 2.5 24v rv.95 120kW
PachezZ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zamis 10. 7. 2006 19:04

hehe, pevna pracovni doba??? co to je??? jelikoz moje prace se sklada z velke casti s telefonovani, tak by se dalo rict, ze pracuju skoro porad. zrovna pred chvili jsem resil jeden problem a to uz je osum vecer. jinak praci travim cca 12 hodin denne. v 5 rano vypadnu z domu a v 5 odpo se vracim. ale jsou taky akce, kdy v pet odpo dojedu domu a o pul seste jedu jeste na otocku pracovne do chorvatska.... no, ale co uz. zijem jenom jednou, tak proc ne na plno :wink:
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Legendární avatar Pauzy
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ares952 25. 7. 2006 07:15

ja mam takovou polovolnou, v praci musim byt od osmi do dvou hodin, ale jinak neni problem prijit pozdeji, nebo odejit driv
Naděje je motorem duše
Ares952
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků