Povinné ohlášení na pracovní úřad ?

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod keramecek 1. 7. 2021 07:17

DC : V tomto tématu jsem se moc nepohyboval, takže případně omluvte mojí neznalost.
DC2 : Také se případně omlouvám za chybně vybrané téma pro mojí otázku.

Dobrý den/Ahoj, měl bych otázku k mé situaci. Zkusím co nejstručněji.
Letos jsem odmaturoval a chystal se na brigádu. Bohužel to nevyšlo a nakonec tam nemůžu. V září budu opět studovat, tentokrát pomaturitní studium jazyka na 1 rok.
Moje otázka tedy zní : Mám povinnost se ohlásit na pracovním úřadě když již nejsem studentem střední školy a pomaturitní studium mi začíná až v září ? Popřípadě bych rád věděl i jiné povinnosti nebo věci, o kterých bych měl vědět.
Děkuji předem za nápomocné, netoxické komentáře ;-]
keramecek
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 2. 7. 2021 16:41

Bohužel výklad slova „student“ bere, co vím, každá instituce trochu jinak a po ukončení studia i jinak dlouho. Takže někde máš po maturitě možnost vybrat měsíc, jinde dva měsíce prázdnin. Možná se ale už něco změnilo. Důležité v každém případě je říct si, který měsíc jsi dělal maturitu. Pak běží onen limit pro prázdniny.

Asi bych zavolal na zdravotní pojišťovnu a poptal se přímo tam, jak oni berou stav po ukončení studia. Povinnost hlásit se na pracák není. Je to Tvoje věc co děláš a jak si hledáš místo. Ale pozor, můžeš mít nějaké povinnosti. Třeba právě povinnost platit zdravotní pojištění. To by odpadlo v případě registrace na pracáku, ovšem oni Tě zase mohou posílat na nějaká výběrka kvůli práci.

Zjisti si na zdravce, jak Tě oni aktuálně berou a do kdy jsi krytý pro zdravotní pojištění. Od toho se odvíjí další. Samozřejmě si můžeš ještě pro jistotu zavolat i na sociálku, tj. OSSZ/PSSZ a případně vznést dotaz na pracák.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků