Vytýkací dopis - alkohol

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Topes 10. 7. 2020 15:11

Otec mého zaměstnavatele který už ve firmě buď vůbec oficiálně není a nebo má pozici ne jako můj nadřízený měl podezření, že jsem v pracovní době pod vlivem alkoholu. Dechovou zkoušku ani jiný test jsem nedostal ale dnes mi byl předán vytýkací dopis, kde stálo cosi o tom že jsem porušil kázeň protože jsem byl pod vlivem a mohl bych být podle paragrafu 52 vyhozen pokud by se to opakovalo. Já to nepodepsal protože žádná zkouška nebyla. Bylo mi řečeno, že pokud nepodepíšu tak dostanu výpověď, že jsem prý opilý byl a že mám čas do pondělí k tomu podpisu. Podle mého názoru bez zkoušky je toto neoprávněné ať byl jeho úsudek správný nebo ne. Na co mám momentálně právo já a na co můj zaměstnavatel?
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 7. 2020 16:03

Bez provedení testu na alkohol, alespoň orientačního, nelze tvrdit, že někdo je pod vlivem. Můj názor. Asi bys měl popřemýšlet, proč k tomuto závěru došel. Zda jsi skutečně pod vlivem byl, či nikoliv.

V každém případě jako laik, nevidím žádný prostor pro možnost uplatnit výpověď na základě tvrzení, že jsi byl pod vlivem alkoholu. Výpověď Ti dát může, ale ne pro výše uvedené. A v souladu se ZP.

Pokud jsi zcela čistý a věc je pouze mstou, zvolil bych konzultaci v bezplatné právní poradně, či kontaktoval místně příslušný Inspektorát bezpečnosti práce. Tam bych vše prodiskutoval. V nejhorším bys mohl vše řešit soudně.

Samozřejmě... jestliže alkohol požíváš, měl by ses nad sebou zamyslet a věc řešit adekvátně reálnému stavu a situaci.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků