Opět beru za kolegyni práci, zdarma!

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Zbynas 8. 12. 2019 13:44

Zdar. Pracuju v jedné malé firmě, v kanclu, kde pracujeme dva. Osm hodin denně. Jeden od 8 do 16, druhý od 10 do 18. A každý týden si to střídáme. Pracuji tady skoro 3/4 roku, stejně jako kolegyně. Jenže už poněkolikáté nepřijde do práce, teďkon zítra. Já mám mít zítra 10 - 18, ale musím už od 8. Poněkolikáté! Vždy se vymluví na zdravotní problémy, ale nikdo to nezjišťuje, protože majitel je její dlouholetý kamarád. Ale to je mi fuk, důležité je, že za to, že musím změnit plány (např. teď jsem mimo Prahu a měl mě házet do práce autem kámoš zítra ráno na 9, což musím ale ještě dneska busem, abych stihl do práce, protože on dřív nepojede).

Vtip je v tom, že tu nevidím žádnou odměnu za přesčas. Ano, pokud by brala dovolenou, tak chápu, ale jsem si skoro jist, že tohle jí do dovolené počítat nebudou. Kdyby měla dovolenou, tak pak se to vynahradí tím, až budu mít dovolenou já, tak tam bude muset být za mě. To je cajkos. A hlavně dovolená je plánovaná a ne že měním kvůli někomu plány pár hodin před prací ... Tohle ale dovolená nebude a tak to budu mít prostě přesčas. Zdarma.

U nás se totiž nepočítá na hodiny, ale na měsíce. Každý měsíc ty samé peníze, nehledě na to, kolik se odpracovalo hodin, kolik bylo pracovních dnů, atd. To mě neva, peníze jsou taky ok. Ale vadí mě, když je to neplánovaně navíc! A hlavně je teď před Vánoci sakra moc práce, musíme řešit zakázky, které jinak přes rok nejsou a na to mám být zítra sám ... To bude zase průser :D

A přesčasy jinak nemáme. To jen, když kolegyni přepadne nějaká smrtelná nemoc nebo tak, což už je za poslední 3 měsíce potřetí. A vzhledem k časovým intervalům to nabírá časově kratší tendenci rozestupů.

Co s tím?
NVidia GTX 1060 6GB, Intel Core i7-2600K @ 3,4 GHz, 16 GB DDR 3
Download 100 Mbps, Upload 100 Mbps, ping 8
VINOTÉKA U FREJKA
FREJK.CZ, FREJK.SK, FREJK.COM
Zbynas
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 8. 12. 2019 18:38

Dělat to samý.
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baja.ja 8. 12. 2019 20:45

Hledej si jinou práci.
baja.ja
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků