Změna zaměstnání

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Dodo677 3. 5. 2015 18:10

Zdravím,
koukám po internetu a nikde se mi nedaří zjistit jaký papírování mě teď bude čekat při nástupu do novýho zaměstnání.....
V ruce mám z původního zápočtový list .... ten dám předpokládám novýmu zaměstnavateli....
a dál....? s pracákem se něco řeší..? s pojišťovnou? :hm
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 5. 2015 18:14

Pokud jdeš z jedné práce do druhé tak pracák nemusíš řešit vůbec a zdravotní pojišťovnu taky řeší zaměstnavatel.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dodo677 3. 5. 2015 18:26

a může po mě chtít zaměstnavatel abych to vyřídil já :?: :hm (kamarád prý takhle lítal...ale už si blboun nepamatuje co kde už nacvičoval... :roll: )
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 5. 2015 19:11

Tak na povinnost přihlásit zaměstnance a platit zdravotní pojištění má zaměstnavatel, žena měnila před nějakou dobou častěji místo a žádné běhaní se nekonalo. Zdravotní pojišťovnu pro jistotu informovala elektronicky, naskenoval jsem ji smlouvu a poslal přes stránky pojišťovny. Na pracák šla jen když když se chtěla zaevidovat jako nezaměstnaná.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Slonik 6. 5. 2015 08:55

Dodo677 píše:a může po mě chtít zaměstnavatel abych to vyřídil já :?: ....


Po nástupu teoreticky ano - jako součást plnění pracovních úkolů. Ovšem nebudeš to vyžizovat sám za sebe, budeš to vyřizovat jako pracovník zaměstnavatele. Jistě by mělo záležet na tom, co máš v pracovní náplni. Pokud budeš administrativní pracovník, tak zde se podobné vyřizování podle mého názoru snadno schová pod ty "ostatní činnosti dle požadavku zaměstnavatele", které v pracovní náplni nejspíš budeš mít. Pokud tě přijali například jako svářeče, tak je poněkud obtížnější obhajovat, že obíhání úřadů jsou ty "ostatní činnosti" a teoreticky bys mohl odmítnout. Zaměstnavatelé ovšem hřeší na to, že nový zaměstnanec je ve zkušební době a zpravidla si práci udržet chce.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dodo677 22. 12. 2015 15:05

......takže příběh na pozadí pokračuje.
Nynější problém,
zaměstnání sem změnil, předal zápočtový list nové účetní. Bývalý zaměstnavatel slibil že dodá zbývající papíry za pár dní.....(byl nemocný.... nestihl.... .....apodobně.....) pokud mám správné info.... měl bych dostat ještě potvrzení o zdanitelných příjmech a evidenční list důchodového připojištění.
Tyto papíry z něj ale nemám šanci dostat.... víc než půl roku se furt vymlouvá že nemá něco od účetní.... je mimo republiku.... je nemocný...... je v nemocnici....... učetní je na dovolené atd atd....
Na maily nereaguje, na sms nereaguje, doma neotvírá, na firmě není, telefon nebere.....
Otázka zní ... jak situaci řešit?
Další věc že stále dluží mě i kolegovi peníze za cestovní náhrady....
Nějaký podmět na inspektorát práce....?
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 26. 12. 2015 17:16

Muzes se zkusit zeptat jeho ucetni. Pokud jde o nevyplacene penize, tak jedine zaloba k soudu, kde ale poneses dukazni bremeno.
osobne2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vilik 26. 12. 2015 19:14

Dodo677 píše:......takže příběh na pozadí pokračuje.
Nynější problém,
zaměstnání sem změnil, předal zápočtový list nové účetní. Bývalý zaměstnavatel slibil že dodá zbývající papíry za pár dní.....(byl nemocný.... nestihl.... .....apodobně.....) pokud mám správné info.... měl bych dostat ještě potvrzení o zdanitelných příjmech a evidenční list důchodového připojištění.
Tyto papíry z něj ale nemám šanci dostat.... víc než půl roku se furt vymlouvá že nemá něco od účetní.... je mimo republiku.... je nemocný...... je v nemocnici....... učetní je na dovolené atd atd....
Na maily nereaguje, na sms nereaguje, doma neotvírá, na firmě není, telefon nebere.....
Otázka zní ... jak situaci řešit?
Další věc že stále dluží mě i kolegovi peníze za cestovní náhrady....
Nějaký podmět na inspektorát práce....?

Najdi si nějakého advokáta ať mu pošle dopis a uvidíš, jak to pofrčí.
vilik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 27. 12. 2015 08:51

Kdyz se zepta na Uradu prace, tak mu poradi zdarma, jakou vyzvu napsat a jak postupovat, advokat by ho stal penize a advokatovi je jedno, jak to dopadne, sve prachy dostane tak jako tak.
osobne2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MgX 10. 1. 2016 18:20

Inspektorát práce... bude vhodnější, než Úřad práce.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 12. 1. 2016 19:14

Ten se zajima jen o dodrzovani bezpecnostnich predpisu.
osobne2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dodo677 26. 1. 2016 10:37

...tak výzva byla dneska doručená zpět jako nevyzvednutá :)
Otázka číslo jedna > jak s ním vůbec komunikovat.....? (předpokládám že poradí i právní poradně...)
Otázka číslo dvě > jak se dá u nás živnostníkovi "zpříjemnit" život...... jasný, boží mlýny by si ho měly časem podat......ale každý "dobrý" skutek má byt po zásluze potrestám.....
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 26. 1. 2016 19:03

Zneprijemnit zivot? Najdi si kde parkuje sve auto, vem elektrikarske stipaci klesticky a ustipni mu v noci nenapadne vsechny 4 ventilly. :D
osobne2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vilik 30. 1. 2016 19:39

Dodo677 píše:...tak výzva byla dneska doručená zpět jako nevyzvednutá :)
Otázka číslo jedna > jak s ním vůbec komunikovat.....? (předpokládám že poradí i právní poradně...)
Otázka číslo dvě > jak se dá u nás živnostníkovi "zpříjemnit" život...... jasný, boží mlýny by si ho měly časem podat......ale každý "dobrý" skutek má byt po zásluze potrestám.....

Soud.
Pokud se bude vyhýbat převzetí, doručí mu to osobně policajti. To většinou zabere. A pokud ne, nechá ho soud hledat. A pokud je to živnostník, nebude zas tak velký problém ho najít.
V každém případě to asi bude běh na dlouhou trať.
vilik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 2. 2. 2016 18:30

Policie nedorucuje zasilky od obcanskopravniho soudu, pouze od trestniho soudu.
osobne2
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků