Více pohovorů u více zaměstnavatelů "zároveň"

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Mauser55 5. 3. 2012 13:59

Dobrý den,

má situace je následující. V současné době jsem ve výběrovém řízení na relativně lukrativní pozici. Toto výběrové řízení však bude nějakou dobu trvat (cca dva měsíce možná déle), již nyní se mi však ozvali další společnosti s nabídkou práce a pozvánkou k pohovoru. Nevím jak se mám zachovat.

Primární je pro mě uspět ve výběrovém řízení, problém je však v tom, že je velmi obtížné a já nevím jestli mám nějakou šanci projít. Pokud bych se ale již nyní zúčasnil pohovorů u jiných společností a ty mě přijaly, pak ale přijdu u možnost získání té lukrativní pozice na kterou nyní aspiruji. Na druhou stranu, pokud odřeknu pohovory u těchto společností, tak si tím u nich pravděpodobně zavřu dveře a pokud neuspěji v současném výběrovém řízení tak "nemám nic."

Jak bych se měl zachovat. Jak byste se zachovali vy?

Mám se zúčastnit dalších pohovorů s tím, že jim řeknu, že jsem ve výběrovém řízení ještě jinde?

Děkuji za všechny odpovědi
Mauser55
Čtenář

Odeslat příspěvekod S-Tony 5. 3. 2012 14:10

U každé normální firmy se dá domluvit termín nástupu. Pokud to není nějaká výhradní managerská pozice. Takže si odlož nástup a ještě projdi pohovory jinde.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 5. 3. 2012 14:15

Já bych se v takové situaci zachoval normálně. Firma vybírá z více kandidátů na danou pozici, je logické, že i já vybírám z více firem, kde budu mít nejlepší podmínky a kde se mi bude nejvíce líbit. Neznamená to obrážet všechny nabídky, ale ty, o které máš potenciální zájem.

A pokud já v nějakém výběrovém řízení uspěju, neznamená to automaticky více než to, že mají o mě zájem, ale ještě neexistuje pracovní smlouva. Pokud s tím protistrana souhlasí, stačí si vzít čas na rozmyšlenou, do kdy se rozhodnu, že s nimi podepíšu smlouvu. Pokud nepočkají, pak musíš udělat rozhodnutí, které za tebe nikdo jiný neudělá.
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod Stormy820210 17. 5. 2012 12:58

Já to dělal tak, že jsem poslal životopis na inzeráty které mě opravdu zaujaly ... max 4-5

Jinak v Tvé situaci ... normálně bych šel na další pohovor, pokud by Tě vzali, pak bych nastoupil - skoro všude je 3 měsíční zkušební doba - než se na tom prvním místě rozhodnou, měl bys práci, zjistil bys co a jak a třeba by Tě to v nové práci chytlo - pokud ne a z té lukrativní firmy by Ti nabídli místo = ukončení pracovního poměru ve zkušební době.

A to že dělám pohovory nebo mám zájem o práci i jinde bych rozhodně sám od sebe neříkal, kdyby se zeptali (to se mi ještě nestalo), pak bych jim klidně řekl že jsem ve VŘ i jinde (ne konkrétně)
Lepší vládnout v Pekle, než sloužit v Nebi.
Stormy820210
Čtenář

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 5. 2012 14:59

nevidím důvod nikomu sdělovat že jsem byl na pohovoru i jinde. Oni taky nevybírají z jdnoho zájemce, tak proč já bych měl vybírat z jednoho zaměstnavatele? Obšejdi co chceš a pak si vber.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník