Práce po SŠ....

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Novis LN 14. 2. 2012 15:13

Zdravím toto fórum :-)) . Vloni jsem úspěšně odmaturoval na SŠ (obor strojírenství) a v září nastoupil na vyšší odbornou školu (zaměření diagnostika motorových vozidel). Jenže tohle studium jsem si asi představoval trochu jinak, totálně mě to přestalo bavit, mnozí profesoři stáli dost za... málo :mrgreen: (především ti na pro celé studium zásadní předměty) a tak jsem to před koncem prvního semestru zabalil.
No a teď už cca měsíc hledám práci. Byl jsem zatím na jednom pohovoru, a to u společnosti modrý anděl, reagoval jsem na inzerát práce řidiče odvozu vozů (řídit mě baví, na svůj věk mám i docela obstojnou praxi, řídil jsem díky otcovu zaměstnání opravdu spoustu aut všeho druhu, co jenom papíry na "béčko" snesou :-)) ). Bohužel, ač o tom v inzerátu nebylo ani zbla, dostal jsem hned po příchodu test znalostí Prahy, a ač v ní celý život bydlím, byl jsem v p O:-) jako baťa s dřevákama. Pak mě jeden kámoš lanařil k OVB a druhý k něčemu podobnému, oba jsem je s tím poslal do háje.

V zásadě mám asi "problém" v tom, že jsem nikdy nebyl nějak "cílevědomý" apod. prostě jsem nikdy neměl žádné "vysněné" povolání. Nicméně jsem si teď přečetl v poslední čtvrteční příloze MF Dnes reportážní článek o práci řidiče kamionu a uvědomil si, že by to bylo něco pro mě. Jak jsem napsal, řídit mě baví, za volantem osobáku mám za sebou i pár delších tahů (nejvíc i přes 1000 km, něco přes 10 hodin v kuse), ale papíry mám jenom na "béčko". Chtěl bych se tedy třeba mimo jiná doporučení zeptat, jestli se tu nenajde někdo kdo má s "tírákem" praxi a nenapsal by třeba jak na to ze začátku apod., prostě reálné zkušenosti :-) . Předem díky za odpovědi :-) .
For your safety wear a helmet and a semen-proof vest.
SIEMENS mobile lover, user & collector
Novis LN
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 2. 2012 14:47

Praxi s řízením kamionu nemám, ale v dopravě se pohybuji. Mohu ti tedy říct, že po udělání papírů ti bude chybět praxe. Praxe z osobáku je nezajímavá (navíc ji stejně asi nemůžeš doložit co?). Bez praxe horko těžko (řekl bych nemožné, ale vždy se najde nějaká výjimka že) seženeš práci řidiče kamionu. Budeš rád, když budeš jezdit po stavbách s nějakou sklápěčkou a prosit zaměstnavatele, aby ti tam občas připojil přívěs.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Novis LN 15. 2. 2012 22:07

Tu praxi právě vidím jako největší problém. Proto bych se od nějakého zaběhlého řidiče kamionu chtěl třeba dozvědět, jak se k téhle práci dostal právě on (nikdo se nenarodí s pěti lety praxe :D ), jak to chodí... apod. Tu praxi s osobákem... "doložit" ... zkrátka tu firmu mám v životopise a pokud by potenciální zaměstnavatel pátral, tak mi to potvrdí :-) .
For your safety wear a helmet and a semen-proof vest.
SIEMENS mobile lover, user & collector
Novis LN
Čtenář