Psát do životopisu i nerelevantní předchozí zaměstnání?

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod McDrive 15. 1. 2012 21:26

Dobrý večer,

aktualizuji svůj CV a stojím před rozhodnutím, čím naplnit sekci pracovních zkušeností z minulých zaměstnání. Ucházím se o místo autodopravce (pracovník rozvozu pro obchodní řetězec), ale drtivá většina mé předchozí praxe je z oborů naprosto nesouvisejících - počítače, osobní asistence, elektronika, zvukařina. Jediné relevantní by bylo uvedení zkušeností z taxislužby a smluvní přepravy osob a nákladů (kurýr).

Je vhodné, dle vašeho názoru, uvádět těch cca 8 pracovních míst, na kterých jsem dříve fungoval (je mi 25 - abych se nejevil taky jako fluktuant) a nějak zdůraznit to taxikaření a kurýrnictví, nebo to nějak profiltrovat?

Děkuji předem za názory, Martin
McDrive
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McDrive 15. 1. 2012 22:29

Když tak koukám po superfóru - nepatří tohle spíše na finexpert? :) Pokud nějaký moderátor či admin bude tohoto názoru, prosím o přesun, budu vděčný i za mailovou/SZ notifikaci.
McDrive
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 15. 1. 2012 22:39

profiltrovat, do sekce Praxe uvést 4 nejdéle trvající a pátou, kde shneš za "období xx - yy dalších 4 krátkodobé práce Pošták, kurých, taxi, ", v jedné odrážce. eh, snad jsme to napsal srozumitelně.

Na konci životppisu, kde popisuješ svoje výhody, zdůrazni zkušenosti z nesouvisejících prací, které lze použít v nové potencionální. To tamé ve větách v motivačním dopise jinými slovy. A to samé popsat v motiváku i CV co umíš z prací s řízení auta.

příklad:
počítače - skvělá znalost IT
osobní asistence - samostatnost, plánování, časově stresové situace s klienty

-- 15 led 2012 22:40 --

na druhou stranu, jestli jsi do ted studoval, čím více brigád, tím lépe a každá která trvala aspon 2 měsíce, je dobrá.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McDrive 15. 1. 2012 22:57

OK, profiltruji. Studium jsem ukončil v roce 2006, od té doby jsem vystřídal pár prací na HPP (max. 1 rok) a hodně brigádničil, jen ty nejrelevantnější činnosti (související s řízením auta) jsem dělal načerno a nevím, jestli si troufnu je napsat do referencí... to je ještě taky tak trochu oříšek.

Každopádně díky za příspěvek. Napsal jsi to srozumitelně :)
McDrive
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 15. 1. 2012 23:08

ty na černo jasně že napsat! jediný, kdo by to moooožná ověřoval, je budoucí chlebodárce, který se bude ptát "jak jsi se choval", a nikoliv zda na tebe odváděli zdravotní.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McDrive 15. 1. 2012 23:17

Fajn, jen odvahu :)
Jen mě napadá drobný háček ještě ... reference si kandidáti na chlebodárcovství ještě stále obvolávají? Většina zaměstnavatelů, u kterých jsem dříve pracoval, už neexistuje, a ti, co existují, s těmi jsem se nerozešel úplně v dobrém (taxislužba)

Typicky české řešení by bylo ukecat nějakého kamaráda, abych tam mohl napsat jeho telefonní číslo jako referenci a on mě pak vychválil do nebes :D
McDrive
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 15. 1. 2012 23:35

typicky české řešení by šlo, ale podle mě zbytečné.

nikdy jsem nedostal zpětnou vazbu jestli volali do minulé práce, ale podle mě se volá v 10 % případů. a to, že už neexistují není tvoje starost a není ti to logicky k tíži.

naopak, když jsem v minulé práci chtěl odejít, paralelně s prací jsem si hledal jiné místo. neměli jsme se rádi. taky jsem měl strach, že budou volat a stávající mě pomluví. Diskutovali jsme o tom s kolegy a zjistili jsme následující: když tě stávající nebude mít rád a bude se tě chtít zbavit, vychválí tě až do nebes, aby se tě zbavil. nonic, zbytečný stresy s tímto vším.

hyhy, taky jsem se s taxislužbou rozešel ve zlém :-DDD

-- 15 led 2012 23:36 --

a ještě něco: název firmy stávajícího posledního běžícího zaměstnání do CV nedávám! tady zase paranoidní jsem.

-- 15 led 2012 23:39 --

kontaktní osoby na reference standartně v CV nemám!!! hloupost. Psal jsem to snad jen jednou, kdy si to potencionální chlebodárce vysloveně vyžadoval!

-- 15 led 2012 23:41 --

já mám asi svoje CV docela neosobní, nemám tam třeba rodinný stav, počet dětí, protože po tom nikomu nic není na začátku. Při osobní schuzce nemám problém to prozradit. Zdráhal jsem se vepsat i rok narození , ale nakonec jsem ho tam v CV nechal.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McDrive 17. 1. 2012 12:15

Tak mě asi aspoň trochu chtějí, když mě ze dvou poboček ze tří okamžitě pozvali na pohovor :D

Ještě poprosím o radu, kolik peněz si můžu troufnout říct za http://tesco-stores.jobs.cz/pd/264092176?exportRCM=25819352&brand=g2&trackingBrand=tesco-stores.jobs.cz&rps=186&ep= ? Teď v téhle době naprosto nemám představu, stačí orientační nástřel..
McDrive
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 17. 1. 2012 12:35

1) jasně že tě pozvali. pokud stojíš aspon za něco, chtějí tě vidět. P(nástupu) = 10 %. Pokud zrovna jsou v ***** a nemají lidi, P = 70 %. Promin..

2) kolik si řící, netuším. nejsem z prahy a neznám nikoho, kdo toto dělá. ani nevím, kolik mají rozvozci u PPL, DHL, apod.

-- 17 led 2012 12:37 --

v hradci králové bych začal na 20000 kč hrubého (obchodní jednání chtějí, zodpovědnost za auto) a skončili bychom si myslím na 16000 kč. nevím, vařím z kalné vody.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McDrive 17. 1. 2012 12:51

Jo, mě je jasné, že pozvání na pohovor zdaleka neznamená, že zvou jenom mě...

OK, takže v Praze začnu na 22k hr. a budu očekávat skončení třeba na 18k - v Hradci jsem chvíli existoval, dodnes nechápu, jak se podařilo vybudovat město, které má platy jen o málo nižší, než v Praze, a přitom s daleko nižšími náklady :)
McDrive
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 17. 1. 2012 13:00

nene. druhé nejdražší mesto po praze s platy polovičními skoro.

nevím, začni na 25000 kč.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McDrive 17. 1. 2012 23:22

Berou mě :D

Zítra školení, příští týden jízdy, od února nástup... peníze nakonec nižší, 18500 hrubých, ale jdu do toho. Nějaké ty melouchy stranou se vždycky najdou :)

Díky za rady.
McDrive
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 17. 1. 2012 23:34

gratuluju!
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McDrive 18. 1. 2012 14:18

Dnes jsme už rovnou měli ostrou jízdu... no, bude to zajímavý. Nechápu, jak někdo může vyrobit (Iveco Daily) přes 7m dlouhý náklaďák s naprosto debilníma zrcátkama a bez parkovacích senzorů... ok, budiž. Snad to bude jen o zvyku :)
McDrive
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salamandr 11. 2. 2012 22:11

Je to již pasé, ale job typu McDonald do CV opravdu nepiš, tedy pokud nepodáváš žádost do KFC
salamandr
Čtenář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků