Pobírání mateřské a brigáda

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod M2M 21. 12. 2011 15:08

Zajímá mě jestli je možné při mateřské mít zároveň nějakou brigádu, resp. mít ŽL a přivydělávat si zároveň. Nebo jestli když by manželka při mateřské podnikala (malý přivýdělek), nemohla by pobírat mateřskou?
M2M
Čtenář

Odeslat příspěvekod trent 21. 12. 2011 15:39

Možné to samozřejmě je. Jen nevím, jestli je to nějak limitováno výší přivýdělku. Jestli tam ještě je, nebo už došlo k jeho zrušení.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 21. 12. 2011 15:44

Na mateřské dovolené se pobírají dva druhy dávek. Nejdříve peněžitá pomoc v mateřství (celkem 28 týdnů) a při té nelze pobírat plat od stejného zaměstnavatele, tam totiž platí stejná pravidla jako při nemocenské. Druhá dávka, vyplácená po PPM je rodičovský příspěvek a jeho pobírání v tomhle směru nijak neomezuje v rozletu. Tam je omezení dáno maximální délkou pobytu dítěte v MŠ a povinnost zajistit péči o dítě, pokud rodič pracuje.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M2M 21. 12. 2011 16:02

Špatně jsem to napsal, jde mi o období během rodičovské dovolené. Matka bude podnikat doma (poradenství, eshop na internetu atd.), zároveň bude pečovat o díte (není nutné jej tedy dávat do jeslí nebo do školky). Tam tedy lze podnikat ale soc. a zdrav. neplatí stát ale matka.
M2M
Čtenář

Odeslat příspěvekod S-Tony 21. 12. 2011 18:50

No nejlepší je na mateřské podnikat a doklady, ŽL a účetníctví vést na pracujícího manžela. Fantazii se meze nekladou.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků