Studijní nezaměstnanost

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Adam 20. 12. 2010 16:08

Zdravím.

Pár let jsem pracoval v IT jako programátor, dal jsem před dvěma měsíci výpověď, protože bych rád svou kariéru zaměřil trochu jinam. Stále programování, jen jiná platforma a tak nějak jiný svět - což znamená spoustu nových věcí, které se musím naučit. Studovat při práci dost dobře nejde, tak jsem si naplánoval, že po odchodu ze zaměstnání zůstanu 2, 3 měsíce nezaměstnaný a budu se věnovat intenzivnímu studiu. Nepředpokládám, že bych byl nezaměstnaný dýl než 4 měsíce, poptávka po lidech je velká a najít práci by nemělo být těžké.

Přede mnou je návštěva pracáku. Přestože mám našetřené nějaké peníze (resp. jsem schopen pár měsíců přežít bez podpory), podporu od státu bych uvítal. No a vlastně nevím, co mám úředníkovi říct - můžu si dovolit být upřímný? Tzn. že se chci rekvalifikovat a pak si i sám sehnat práci? Potíž vidím v tom, že se chci učit sám, žádný kurz apod. a bojím se, že mi nebude úředník věřit. Nebo mu mám tvrdit, že jsem se např. přestěhoval (pracoval jsem v Praze, ale trvalé bydliště mám na Moravě na maloměstě) a on mi pak bude shánět práci tam?

Omlouvám se za možná hloupé dotazy, ale nikdy jsem na pracáku nebyl a fakt nevím, jak to tam chodí. Díky.
Adam
Čtenář

Odeslat příspěvekod mareq0 20. 12. 2010 19:21

Zajdi na pracák, zaregistruj se, zažádej o podporu. Pokud nechceš rekvalifikační kurs a bude ti nabídnut, tak jednoduše řekni, že nemáš zájem. Popřípadě můžeš říct, že si práci budeš hledat sám, což je úplně normální. Je to easy.
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slonik 10. 1. 2011 09:10

v každém případě se na tom pracáku zaregistruj. Když už nic jiného, nebudeš muset platit zdravotní pojištění
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert