§52 c. změna na dohodu nelze?

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod tomason focus 25. 11. 2009 11:43

Dorý den dostal sem výpověď §52 c z důvodu reorganizace a náleží mi odstupné tří platů.Chtěl sem se se zaměstnavatelem dohodnout na dvou platech a dřívějším datumu.Představa byla taková,že dají odstupné dva platy z kterých se,ale neplatí sociální a zdravotní.Účetní to ,ale odmítla s tím, že nelze sjednat ani dohodou dva odstupné platy ,že po nich pude sociálka atd.Má pravdu :?: Nabízené dvě mzdy už nejsou pro mě vůbec výhodné a v podstatě bych tratil celou polovinu původního odstupného.
Focus II 1,8TDCI
tomason focus
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anik 25. 11. 2009 19:52

Ano, maji pravdu a mozna bych byla na tvem miste rada,ze mam tak ferovyho zamestnavatele, jini, by delali ruzny klicky, jen, aby nemuseli vyplacet odstupne. Viz odstupne dle zakoniku prace Zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až c) nebo dohodou z týchž důvodů, a zaměstnanci, který okamžitě zrušil pracovní poměr podle § 56, přísluší při skončení pracovního poměru odstupné ve výši nejméně trojnásobku průměrného výdělku
Trosku nerozumim tve vete "Nabízené dvě mzdy už nejsou pro mě vůbec výhodné a v podstatě bych tratil celou polovinu původního odstupného" Cim by si byl na tom tracen? Budes pracovat 2 mesice za ktery dostanes normalne plat a k posledni vyplate dostnes jeste navic 3x tvuj plat, nevim,teda kolik beres,ale muzes se takhle dostat na dost dobry penize ;-)
Samsung Galaxy S23
Anik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomason focus 25. 11. 2009 20:19

Za to dřívější puštění dohodou se musím vzdát jednoho platu a místo odstupného mi dají odměnu 2Xplat jenže z té odměny se platí soc.a zdrav. z odstupného se platí jen srážka 15% takže to dělá cca.50% z těch tří platů,protože to sežerou daně pro stát 8-S Korektní to moc není a vypadá to tak,že to opravdu nejde,protože zákoník práce nezná dva odstupné platy pouze tři a to mi nechtějí dát
.http://www.denik.cz/ekonomika/casty-tri ... 90217.html
Focus II 1,8TDCI
tomason focus
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anik 25. 11. 2009 22:04

Promin, spatne jsem pochopila tvuj prvni prispevek v kterem neni moc jasny /aspon me ne/ o co jde... :-( v tom pripade to jsou smejdi,jako vsichni ostatni.. u nas se udelalo taky to,ze se napsala dohoda o ukonceni prac.pomeru - ukonceni bylo az za 2 mesice a misto odstupnyho zustal dotycny doma a chodila mu vyplata a dal byl zamestnanec firmy. Ty mas ve vypovedi duvod dle §52 odst. c nebo dohodu bez udani duvodu?
Samsung Galaxy S23
Anik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomason focus 25. 11. 2009 23:57

§52c
Focus II 1,8TDCI
tomason focus
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomason focus 26. 11. 2009 08:58

Ráno to potvrdila právnička nelze uzavřít míň jak 3platy pokud někdo po vás bude chtít menší odstupné porušuje zákon.Na odměnu nepřistupovat je to krajně nevýhodné a v podstatě ta výhoda není ani na straně zaměstnavetele zaplatí daleko vyšší daně a vy také.
Focus II 1,8TDCI
tomason focus
Čtenář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků