Pracovní pohovor, školení

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod aquarkko 5. 12. 2009 12:23

no hele, jednou se mě ptali, jestli umím anglicky a německy a vyzkoušeli si mě rovnou po telefonu, až potom jsem šla na konkurz...proč to nakonec všichni nedělají takhle?
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 5. 12. 2009 20:15

No, myslim si, ze kdyz mam v zivitopise napsana, ze komunikativni anglictinu nemam, tak nechapu, proc predpokladaji, ze umim. Kdybych umela, tak to tam asi napisu, ne???
Ja to nejak nechapu...
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 5. 12. 2009 21:19

No oni občas ty inzeráty seberou všechny na jednou a mám pocit, že pokud vyhovuješ nějaký kritériem, tak tě zařadí bez toho, aby si důkladněji prošli zbytek. No a na to je pak to síto ve formě pohovorů...
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 15. 12. 2009 21:36

Agenti jsou na houby. Přítelkyně měla celkem dlouho nastavenou agentku - jmenovala se Blanka a byla to pěkná kráva. Hledali jsme práci v Pce a ona zatvrzele zasílala inzeráty z Brna. Asi nám chtěla něco naznačit :hm

Ale já jsem přes jobs.cz vlastně práci našel. Když pominu výuku AJ jako brigády, tak současné zaměstnání jsem tam našel taky.
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 15. 12. 2009 22:03

ono je to problém na všech těch pracovních serverech... Dám vyhledávat z mého kraja a nahází to práce hlavně z prahy, brnova... :hm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod p0etrik 16. 12. 2009 08:39

MarkFX píše:p0etrik: tak čistě ze zvědavosti, věříš těmto "agenturám" (nevím jak to nazvat) jak si na těch pracovních serverech zřídíš toho agenta?

Nevim jak presne to myslis, ale zatim jsem to vzdycky resil tak, ze jsem si udelal zivotopis na jobs a pak obesilal inzeraty firem. Ted co je "krize" tak firmy samotne uz moc neoslovuji, vetsinou volaji jen agentury.
p0etrik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 16. 12. 2009 14:16

To já jsem měla daný životopis na portálu MPSV a volali mi jen kvůli Obchodnímu zástupci :-/
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod michee 16. 12. 2009 14:36

Já jsem měla dlouhou dobu CV na prace.cz a nikdy nic. Naštěstí otázku práce a pohovorů už nemusím řešit, ale vím, že je to teĎ drsné. Přítel sháněl do firmy novou zaměstnankyni (SŠ se zanlostí office a AJ) - došlo jim 300 životopisů, vybrali 30 a na pohovor jich pozval pět - aškoliv měli v inzerátu jasně uvedeno, co chtějí, tak jim došli životopisy lidí s VŠ vzděláním (to hned šlo pryč, na to nemají prachy), bez znalostí office a AJ (to je jasný)..je prostě vidět, že lidi buď nečtou, nebo je z úřadu práce posílají aniž by to tam taky četli (což je mimochodem dost smutné).
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kirkwood 16. 12. 2009 14:44

michee: jj z pracáku posílají lidi, co o tom nemají ani páru.. Mně bylo řečeno, že musí posílat doporučenky a basta a hlavně potřebují vyjádření od zaměstnavatelů. Což někdy musím se hlásit sama, jak dopadlo výběrové řízení..
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod p0etrik 16. 12. 2009 15:10

michee píše:Já jsem měla dlouhou dobu CV na prace.cz a nikdy nic. Naštěstí otázku práce a pohovorů už nemusím řešit, ale vím, že je to teĎ drsné. Přítel sháněl do firmy novou zaměstnankyni (SŠ se zanlostí office a AJ) - došlo jim 300 životopisů, vybrali 30 a na pohovor jich pozval pět - aškoliv měli v inzerátu jasně uvedeno, co chtějí, tak jim došli životopisy lidí s VŠ vzděláním (to hned šlo pryč, na to nemají prachy), bez znalostí office a AJ (to je jasný)..je prostě vidět, že lidi buď nečtou, nebo je z úřadu práce posílají aniž by to tam taky četli (což je mimochodem dost smutné).

Nechapu proc vyloucit VS vzdelaneho cloveka jen proto, ze VS nepotrebuju. Pokud je ochotny (ochotna) pracovat za mzdu stredoskolaka, tak je to cesta jak ziskat (teoreticky) kvalitnejsiho zamestnance za stejne penize.
p0etrik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 16. 12. 2009 17:46

Teoreticky, ale má to své + (cos napsal) a - (ty napíšu já ;-) ):
U člověka s VŠ je větší šance, že takovou práci brzy opustí. Získá nějakou praxi a a pravděpodobně bude brzy hledat něco lepšího - něco odpovídajícího jeho vzdělání. Takže zaměstnavatel možná dá přednost člověku, který u něj pravděpodobně zůstane déle, získá znalosti a zkušenosti a díky tomu odvede lepší práci než nezaučený člověk s VŠ, který bude tuto práci brát jen jako dočasné "nutné zlo".
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 16. 12. 2009 18:02

Pracovní pohovory jsou hrozná fraška. Stačí jich pár absolvovat a budete vědět co říkat, jak to říkat a kdy to říkat :D Pokud je to poprvé, tak se hlavně kvůli tomu moc nestresovat, mnoho šancí na úspěch stejně není :D (to je reakce na úvodní dotaz od hobittka)
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod hobitt 16. 12. 2009 21:25

Tak já tam šel s tím, že prostě buď ano, nebo ne. :)) No ale alespoň jsem se projel vláčkem. :D
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 17. 12. 2009 12:43

Ja ja, na Prácáku to maj na Háku, a posílaj Tě od čerta k ďáblu, většinou bez šance na úspěch,... klasickej,,TOBOGAN,,jak za Komanče. Jedině , pak Sám a hlavně se ,,Svíňákejma,,je šance, he. Ale já již mám Flek jistej, až za hrob, penzist...Držím Všem Palec a přeji úspěch a ničím nekažené , Pohodové Vánoce i Šťastné vykročení do NY 2010, STarec Marcel od Zvon.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod michee 17. 12. 2009 12:55

p0etrik píše:Nechapu proc vyloucit VS vzdelaneho cloveka jen proto, ze VS nepotrebuju. Pokud je ochotny (ochotna) pracovat za mzdu stredoskolaka, tak je to cesta jak ziskat (teoreticky) kvalitnejsiho zamestnance za stejne penize.

Proč? Protože oni potřebují někoho, kdo u nich zůstane na delší dobu. A ne že až se situace zlepší, tak vysokoškolák uteče za lépe placenou prací. Prostě si to nemohou dovolit, zaučit někoho do speciální práce a pak hup, zdrhne.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Předchozí stránka