Jak si najit praci

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 15. 12. 2009 19:18

:D

jinak nic proti tobě nemam, beztak by se v té větě našlo víc chyb...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod p0etrik 15. 12. 2009 19:48

S-Tony píše:Nevzali, protože psali nesmysly do inzerátu a to místo bylo úplně o nečem jiném než inzerovali. A plat poloviční než jidne :roll:

Personalisti jsou taky lidi, a nekteri i docela hloupi. Mne taky kdysi psala zenska z jedne firmy, ze se jim libi muj zivotopis, a nabidla mne nekolik pozic. A kdyz jsem ji rekl kterou chci, tak mne odpovedela, ze na to nemam kvalifikaci. :mrgreen:
p0etrik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 12. 2009 19:51

No podle inzerátu to vypadalo, že je to místo akorát pro mně. A při pohovoru chtěli úplně něco jiného co vůbec neumím. Takže nejdřív jsem měl 4 minuty proslov týkající se schopností v inzerátu a životopisu, poté jsme probírali konkrétní místo a to jsem zjistil, že jsem jim vlastně předtím neřekl nic co by se k dané pozici hodilo říct. Překrucovat informace pak už nemělo smysl a ani jsem neznal ten soft a programovací jazyky co nakonec požadovali.

A nejpodstatnější otázky z jejich strany byli jestli mi nevadí malý plat, noční směny a nudná rutinní práce u pc. (monitorovat procesy ve výrobě, původně v inzerátu Helpdesk)

Příště budu chytřejší:
1) řeknu o sobě jen základní info
2) poptám se na danou pozici
3) upřesním své schopnosti na danou pozici
4) pár dotazů z mé strany na firmu a podmínky
5) vyjednávání o platu
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 14. 1. 2010 17:44

Nový dotaz:
Na které pozice je vhodné chodit k pohovoru v obleku a na které zase ne?
Chodí pc experti na první pohvor v obleku? :hm

No na managery, ekonomy a vedoucí se v obleku chodí, na prodavačky a dělníky se v obleku k pohovoru nechodí. Ale jak je to u IT zaměstnání?
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 14. 1. 2010 17:55

já sem byl v košili a ryflích, ostatní podobně, někteří v obleku.. Asi bych ale neřekl že by díky obleku byli zvýhodnění..

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod S-Tony 14. 1. 2010 17:58

No když jdu na pohovor na správce sítě na střední soukromou uměleckou školu, tak asi spíš tu pěknou košili a čisté oblečení. Co?
Pohovor je u ředitele, tedy velí tam tomu muž.
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 14. 1. 2010 19:37

v tomhle případě bych to s oblečením až tak nehrotil jako u nějaké velké IT firmy

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod S-Tony 14. 1. 2010 20:31

No ten můj oblek je stejně na prd, protože jsem zhubnul a je mi dost velký.
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 14. 1. 2010 21:41

S-Tony píše:No na managery, ekonomy a vedoucí se v obleku chodí, na prodavačky a dělníky se v obleku k pohovoru nechodí. Ale jak je to u IT zaměstnání?

Nejlepší je si zjistit, jaká je firemní kultura :-) Někde se chodí v IT firmě ve velice formálním oblečení a někde v džínách a svetru. No, pokud vůbec netušíš, tak nezkazíš nic jednobarevnou košilí a tmavými nedžínovými kalhoty.
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 14. 1. 2010 22:53

Ja vetsinou chodim v cernych kalhotech s kosili nebo se svetrem...
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kirkwood 15. 1. 2010 09:55

S-Tony: když přijdeš v džínách a svetru, tak Tě uklidí do sklepa :D jinak jako Maty.Lara, když je léto tak i sukni s košilí a nebo se slušným tričkem (netuším jak se mu říká..)
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 15. 1. 2010 10:35

S-Tony: nezapomeň...v léte zásadně v sukni a košili.
Já osobně bych v tvém případě volil košili, nějaký svetr a můžeš to doplnit třeba sakem(máš-li) a nějaké vhodné kalhoty.
Hlavně né vzor "podnikatel 90.let":mokasíny, bílé ponožky, fialové kalhoty, bílá košilé a zelené sako :-D
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod 4honza 15. 1. 2010 11:58

Kirkwood píše:S-Tony: když přijdeš v džínách a svetru, tak Tě uklidí do sklepa :D

Nebo třeba nevezme, záleží na lidech, co budou na pohovoru, někteří jsou na tohle ve škole alergičtí. On i ten ajťák musí občas komunikovat osobně s lidma nejen po telefonu, mejlu nebo chatu.
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod Kirkwood 15. 1. 2010 14:41

4honza: tohle poznámkou jsem narážela na seriál ITCrowd :mrgreen:
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod p0etrik 15. 1. 2010 16:05

Zalezi co je to za pozici. Pokud jdes do firmy, kde je vyzadovan dress code uz z principu (banky, makleri, atd.) tam bych si oblek vzal. Jinak ale staci ciste a vyzehlene bezne obleceni, spis je dulezite, aby ti padlo a sedelo to k sobe. Treba neobnosene rifle a svetla kosile s kratkym rukavem urcite neurazi.
Jinak zalezi co umis a co mas za sebou. Ja si bral na pohovor tam, kde ted delam, schvalne trochu pomackanou kosili. Takovymi naznaky se da dat jemne najevo, ze clovek o tu praci az tak extra nestoji a o neco se da vylepsit vyjednavaci pozice. Nebo treba byt jako ze skatulky, ale mit na hube jednodenni strniste taky jde. Nejhorsi je prijit v nepadnoucim obleku jeste od maturity, moc zoufaleji uz clovek vypadat nemuze.
p0etrik
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka