Jak si najit praci

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Slonik 23. 6. 2010 13:45

Mě tam štvou skoro každý den :-). A protože jsem i živnostník, tak v nejhorším případě můžu štvát sám sebe aby byla jistota :D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod trent 23. 6. 2010 19:29

Nakonec si můžeš podat výpověď i bez odstupného...za trest.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod roxor 12. 7. 2010 15:45

Ja si spomínam,ako som hľadal prácu pred cca 15-timi rokmi.
Formou internetu to ešte tak bežné nebolo,tak som to riešil sledovaním inzerátov,typov z ÚP a evidenciou v pracovných agentúrach.Nakoniec sa mi podarilo uchytiť.
Pointa je v tom,že z jednej agentúry,mi poslali dopis po 5 rokoch od registrácie,že či mi ešte majú zháňať zamestnanie :oboze ... si asi mysleli,že päť rokov žijem z luftu ;-]
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod michee 12. 7. 2010 16:08

roxor: tak to se divím, že je to nenapadlo....aspoň je vidět co v těch agenturách sedí za individua, ale co vím, tak všude kam posíláš CV, tak se tě ptají jak dlouho tam chceš zůstat v evidenci

To já si práci našla poměrně snadno. Poslala jsem nezávazně CV a motivační dopis a čekala jsem :)
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod roxor 7. 8. 2010 07:01

michee píše:To já si práci našla poměrně snadno.

Zrejme si mala šťastie a ak si tam spokojná,tak mega big šťastie :tleskani
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 9. 8. 2010 21:09

Podle mně je důležité se při hledání práce ničemu nebránit, ale zároveň ohodnotit své schopnost, zaměřit se na určitý typ práce a udělat vše (kurzy, vzdělání, články, info) k tomu, aby člověk získal právě toto místo.
Často člověk až na základě pohovorů zjistí jaké místo má šanci získat a na jaký typ pozic se může vykašlat.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Pamela81 12. 8. 2010 09:05

Já jsem zaměstnána ale bohužel ta práce se mi nelibí a hledám něco jiného
Pamela81
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michee 12. 8. 2010 09:58

roxor píše:
michee píše:To já si práci našla poměrně snadno.

Zrejme si mala šťastie a ak si tam spokojná,tak mega big šťastie :tleskani

Štěstí nevím...ale asi jo, protože můj pohovor probíhal relativně nestandardně (čili bez přítomnosti personalistky, která zaručuje, že všechno probíhá tak jak má) a práci jsem získala, bez potíží, nevyvíjela jsem žádné tlaky, nesnažila se, nikoho neokouzlovala svými dovednostmi atd....a spokojená tam jsem tak napůl......dá se říct, že jsem tu jen kvůli penězům a praxi (na některá místa chtějí např. 3 roky praxe ve farmaceutické firmě, někde jen rok atd, tak se tu tvářím spokojeně a až budu mít dost !zkušeností" tak prchnu)....ale vše se může změnit, plánujeme nějaký další rodinný podnik a tam bych se možná mohla upíchnout, což by mě asi víc bavilo, ale vše je otázka času a peněz

-- 12. 8. 2010 11:01 --

Pamela81 píše:Já jsem zaměstnána ale bohužel ta práce se mi nelibí a hledám něco jiného

To znám...dobrým příkladem jsem i já, ale já si jinou práci aktivně nehledám. Mohla bych, ale v kraji, kde žiju, nejsou místa a pokud by byla, tak nejsou dostatečně finančně ohodnocena, takže se tu držím zuby nehty, byť za cenu, že jsem z práce zpruzelá.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pamela81 12. 8. 2010 10:41

No ale i u nás kde bydlím ja je situace dost špatná, jediné bylo by se stěhovat do Brna nebo do Prahy máme cca 2 hod.. ale zatím o tom nemluvíme tak zůstanu nespokojená v špatnou práci :-(
Pamela81
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 12. 8. 2010 15:53

S-Tony píše:... a udělat vše (kurzy, vzdělání, články, info) k tomu, aby člověk získal právě toto místo...

Muzu rict z vlastni zkusenosti, ze kolikrat jdete na pohovor na misto, ktere je uz davno obsazene nejakym znamym... vyberove rizeni a pohovory jsou jen nutna formalitka...
Byla jsem na pohovoru, kde na brali 14 lidi na stejne pozice, me nakonec take vzali, takze jsem se dozvedela, ze vice jak polovinu vzali jeste pred pohovorama ze znamosti. Tak jakou pak ma clovek sanci, kdyz berou jen jednu osobu?
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod michee 12. 8. 2010 16:22

Pamela81 píše:No ale i u nás kde bydlím ja je situace dost špatná, jediné bylo by se stěhovat do Brna nebo do Prahy máme cca 2 hod.. ale zatím o tom nemluvíme tak zůstanu nespokojená v špatnou práci :-(

A v jakém kraji to je?
Jinak taky bych radši brala Brno.....bydleli jsme tam, ale přítel se vrátil do rodného města s tím, že bude pracovat v rodinné firmě a starat se tak o rodinné dědictví.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 12. 8. 2010 16:40

Maty.Lara píše:ktere je uz davno obsazene nejakym znamym... vyberove rizeni a pohovory jsou jen nutna formalitka...

To jsem taky zažil, ale jen na úřady. Tam jsem životopisy pak už ani neposílal. Zbytečné. 8-)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Pamela81 12. 8. 2010 16:45

taky jsem poslala na uřady a to je fakt zbytečne, jediné kdybys měl nějakou protekci..
Pamela81
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michee 12. 8. 2010 17:23

Přesně to se teď snažím vysvětlit kamarádce, která hledá práci....a bláhově si myslí, že na magistrátu sežene práci. My jí říkáme, že bez známosti se jí to těžko povede, že to místo je už beztak obsazené a výběrový řízení je jen na oko.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 8. 2010 19:19

Na druhou stranu ale není těžký udělal si známosti...
Jack111
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka