Přestup z jednoho zaměstnání do druhého

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 4. 7. 2009 11:00

Máte někdo zkušenost s hledáním zaměstnání během zkušební doby jako zaměstnanec jiné firmy? Tam kde pracuji nejsem moc spokojen (nastoupil jsem před necelým týdnem). Ale rád bych zde skončil až když si najdu něco jiného, na druhou stranu je asi nemožné si domluvit někde pracovní pohovor když končím každý den v pět :-/ Mimochodem, jak by se k takovému faktu stavěl případný nový zaměstnavatel, kdyby mu ode mne bylo řečeno, že v současnosti pracuji někde jinde a chci přestoupit k nim? Je to normální?
Ghostwriter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MgX 5. 7. 2009 09:34

Myslím, že je normální nepracovat tam, kde nejsi spokojený. Výhodou z Tvé strany je, že jsi ve zkušební době.

Ono nikde není napsáno, že si Tě firma, u které nyní pracuješ, ponechá, jakožto zaměstnance. Také mohou říct, že končíš ... teoreticky by s tím měli počítat i z Tvé strany. Pracovní poměr můžeš normálně ukončit, a to bez udání důvodu. Ideální je, toto zaměstnavateli oznámit tři dny dopředu - písemnou formou.

§ 66 Zrušení pracovního poměru ve zkušební době
(1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel však nemůže ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.
(2) Písemné oznámení o zrušení pracovního poměru podle odstavce 1 má být doručeno druhému účastníku zpravidla alespoň 3 dny přede dnem, kdy má pracovní poměr skončit.

Pohled nového zaměstnavatele na Tvoji situaci bude zcela jistě záležet na tom ... kdo tam zrovna bude sedět a také na dostatečné komunikaci z Tvé strany. Všechny strany by měli pochopit, že nespokojený zaměstnanec je nevýhodou.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod aquarkko 5. 7. 2009 11:51

paragrafy neznám, ale podle normální lidský slušnosti by ti neměli dělat problémy...jenže...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod TomZ 10. 7. 2009 18:14

Jestli jsi nekde teprv tyden, tak bych to na pohovorech, kam ted pujdes vubec nezminoval a rekl, ze muzu zacit ihned.
TomZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 7. 2009 06:18

Mojí druhou a třetí práci jsem hledal v momentě, kdy jsem byl zaměstnán (i když v obou případech jsem byl na místě déle než dva roky), pohovory jsem řešil řádnou dovolenou (což bohužel ve tvém případě není možné :( ).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod TomZ 13. 7. 2009 21:48

Kdyz jsi ve vypovedce, coz ty nejsi, tak mas narok na nejake volno pro hledani prace. Ale nevim jak to presne je - kolik dni atp. Ale tak 4 dny za ty 2 mesice to cca budou.
TomZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michee 14. 7. 2009 06:27

PatrikChrz píše:.......pohovory jsem řešil řádnou dovolenou (což bohužel ve tvém případě není možné :( ).

Nevím jestli je to všude stejně, ale já si během zkušební doby řádnou dovolenou brala, takže by to neměl být problém. Na personálním mi řekli, že to je nepochopitelný přežitek, na dovolenou máš nárok. Takže pokud může, tak ať si ji vezme (teda pokud tam bude plánovat být alespoň takovou dobu, aby mu nárok na dovolenou činil alespoň jeden celý den).
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 7. 2009 06:42

Nárok na dovolenou je až po odpracovaných 60 dnech. Navíc není povinností zaměstnavatele dát ti dovolenou kdy se zrovna tobě chce. Dovolenou vždy určuje zaměstnavatel!
Takže pokud po 60 dnech přijdeš, že si chceš vzít dovolenou, tak ti klidně může říct, že teď to nejde, ale že ti jí může dát v druhý týden v listopadu :D.

Samozřejmě vše záleží na dohodě, zaměstnavatel ti klidně může dát dovolenou "na dluh", třeba hned druhý den pracovního poměru (pokud pak skončíš dřív, musíš mu "nadlimitní" dovolenou zpátky zaplatit).

Pak jsou tu možnosti jak získat placené nebo neplacené volno, které je zaměstnavatel na rozdíl od té dovolené povinen poskytnout v době kdy to potřebuješ ty - svatba, úmrtí v rodině, návštěva lékaře, atd. Takový "nejneprůstřelnější" způsob mi přijde darování krve - tam máš nárok na celý (a myslím že i placený) den volna v den odběru, bez ohledu na to, kde bude odběr prováděn. Takže ráno hupky dupky na odběr krve a pak můžeš celej den cajdat po potenciálních zaměstnavatelích a na rozdíl od návštěvy lékaře nebo "hození se marod" je to zcela legální a nedopouštíš se žádného podvodu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod michee 14. 7. 2009 07:01

O těch šedesáti dnech jsem taky slyšela, ale asi ji nejdůležitělší dohoda se zaměstnavatelem. Je třeba se ptát na každičkou věc, já se zeptala a řekli mi, že si ji můžu vzít kdy chci.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Anmara 14. 7. 2009 15:15

vždy záleží na zaměstnavateli... ale najde se i pár takových, co ti nabídnou možnost čerpat dovolenou (placené i neplacené volno, atp) i ve zkušební době a pokud toho využiješ, tak ti před jejím koncem řeknou "na shledanou, nesplňujete naše očekávání"
Anmara
Čtenář

Odeslat příspěvekod michee 14. 7. 2009 15:56

Tak i to se určitě stává, já mám naštěstí zklušebku za sebou a v pohodě :) Nikdo mi v podstatě nic nenabízel, já ji potřebovala, zeptala se a bylo.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 14. 7. 2009 23:05

já když sem potřeboval tak po 2 tydnech v nové práci jít na pohovor ještě do jiné, tak sem prostě řekl šéfovi, žebych potřeboval tak o 2 hodky dřív domů, v pohodě, pustil mě...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod aquarkko 22. 7. 2009 13:45

PatrikChrz: dobrý šméčko :mrgreen: :mrgreen: ale jo, pokud si dobře pamatuju, přítel chodil darovat krev a celej den měl volno pak...cca před 6 lety, ale to bude určitě platit dodnes
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda