Brigáda pro patnáctiletého.

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod vizitix 28. 3. 2009 20:49

Na léto bych chtěl nějako ubrigádu. Pokud to dobře dopadne, možná bych chtlě začít už po přijmačkách(pokud je udělám)..

Napadá vás něco, kde zaměstnávají od 15ti mimo KFC a McDonald?
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Anonymous 28. 3. 2009 20:56

Moderátor na MobilManii.
Anonymous

Odeslat příspěvekod Unleaded 28. 3. 2009 21:02

tix: nevím, jak je to v HK, ale tady v Karviné se mi nepovedlo sehnat brigádu. Chodil jsem všude možně, od OD (Tesco, Kaufland, Ahold atd.), přes menší prodejny elektroniky, až po prodejny s oblečením, ale prostě nic. Akorát ve Sportisimu si vzali životopis s tím, že by se mnou chtěli navázat spolupráci, ale hlavním problémem je věk.
Unleaded
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vizitix 28. 3. 2009 21:07

Jersey II. píše:Moderátor na MobilManii.

Ano, to je opravdu práce, s jistým finančním ohodnocením. :D
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 28. 3. 2009 21:19

Toho je plno. Roznos letáků, lepení, balení atp. zboží, úklid, zkrátka existuje plno lukrativních pozic pro nezletilé :-D
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Unleaded 28. 3. 2009 21:36

tix: troufám si tvrdit, že v 16ti je už mnohem větší šance na sehnání zajímavé brigády ;)
Unleaded
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vizitix 28. 3. 2009 21:38

Jo to jo.. Ono to jde i v 15ti, jak jsem už zmínil třeba to KFC nebo McDonald, ale..
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Unleaded 28. 3. 2009 21:41

...jinak to bude bída, viz můj první příspěvek ;)

Ale určo nějaké ty obchody oběhej, třeba se něco najde ;)
Unleaded
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jannnn 28. 3. 2009 21:49

Ono se to značně zužuje: v 15 nemůžeš dělat 8čky, nevemou tě nikam do fabriky kde se jede na směny. v 15 tě nenechají nikde dělat s penězma. v 15 většinou člověk ještě namá na to, aby dělal někde na stavbě. v 15 člověk nemá řidičák, je značně omezen co se lokality i výběru práce týká.

takze s tim, ze pro nezletile existuje mnoho pozic bych zas tak nesouhlasil. obzvlaste dnes, kdy pracovnich mist zrovna 2x extra neni.
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jeffe 28. 3. 2009 21:50

Hele a neni detska prace nahodou zakazana? O:-)
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod Negat 28. 3. 2009 22:41

Ono tenhle rok i brigádu pro 18+ je problém sehnat...ale já nejsu z velkého města takže nevím jak třeba berou v KFC,mekáči,atd.A ty letáky či rozesílání s*aček taky nedoporučuju.To si moc nevyděláš.Být tebou zkusil bych oběhat větší fabriky :)
---------------------------------------------------------------------------------------
Už se těším až zas budu chlastat v Praze
Negat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jannnn 28. 3. 2009 22:47

jak pisu - v 15 nemuze delat 8 hodin denne, takze ho do vetsiny fabrik se smennym provozem neveznou. krom toho zrovna velky fabriky imho prave ted maji dost svych vlastnich lidi, s kteryma si nevi rady.

abyt tebou bych zkusil turismus, pohostinstvi, hotelnictvi, reakreace. tedy oblasti, kde na leto potrebuji nabrat posily vzdy. a tam ani cast nezalezi na veku.
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod snowboarder 28. 3. 2009 23:29

já jsem se, jako malý prkno, vždycky sbalil a jel na 2 měsíce na styl Lipno makat :D

vidět rodiče po 2 měsících mi tenkrát přišlo taky celkem fajn :D
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod mareq0 29. 3. 2009 09:27

Budeš to mít hodně těžké. Nějaké nabídky jsou, ale všichni dobře víme jaké to je s hledáním práce v ČR (Praha v tomto nepatří do ČR 8-) ) a u brigád to není lepší. Navíc asi každá firma dá přednost 18 letému než 15 letému.
Poptej se známých, obejdi okolí a ptej se. Rozhoď sítě co nejdřív, protože s blížícími se prázdninami bude situace horší a horší...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod snowboarder 29. 3. 2009 13:27

mareq0 píše:protože s blížícími se prázdninami bude situace horší a horší...

Tak tak, v Praze třeba už je v březnu pozdě, nehledě na to, že je za 2 dny duben. V Praze je nejpozději do února rozebráno.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod jannnn 29. 3. 2009 13:28

no ja loni sehnal naprosto perfektni brigadu (penezma i praci) az nekdy v cervnu :P
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Negat 29. 3. 2009 13:35

Možná ještě zkusit brigádu jako šatnář nebo obsluha na koncertech či partys :oops: ..tam vždycky shánějí nové lidi...ovšem nevím jesi berou od 15ti..
---------------------------------------------------------------------------------------
Negat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cassies 29. 3. 2009 14:31

Ja uz jsem taky na nervy z brigadama...delala jsem do ledna v klubu, za noc 500 plus min. 700 dyska, nekdy jen patek, nekdy patek i sobotu, ted se klub prestavuje a ono zit si s minimalne 4000 mesicne je neco jineho, nez s 500. Sehnat brigadu - jakoukoli je fakt skoro nemozne.
Jinak o prazdninach jsem loni byla v Praze v Tescu a paradicka, muzu vrele doporucit, pokud nekdo chce na leto vypadnout z domu.
cassies
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jannnn 29. 3. 2009 14:35

heh, tak zrovna na leto bych rekl, ze existuje mnoho lepsich brigad, nez byt zavreny v tescu u pokladny...venku, na cistym vzduchu, slunicko, v prirode... :-) viz jak psal snowboarder o Lipnu :)
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod cassies 29. 3. 2009 15:45

Tak jako taky bych radsi litala nekde po kempu, ale na druhou stranu pro lidi bez zkusenosti to je idealni (viz. nazev tematu).
Letos premyslim nad Spanelskem, ale nevim no, 3 mesice je celkem dost.
cassies
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Negat 29. 3. 2009 16:25

Aha a co by si přesně chtěla dělat ve španělsku.Umíš jazyk?Přes agenturu nebo jenom tak?Ptám se protože sem tam byl 2 měsíce.Práce nestálá.Peníze horší než tady(když odečtu náklady na život).Navíc tam zaměstnavatelé nemají vůbec problém s tím tě ojeb*t(mluvím o sběru plodů, pokud neumíte řeč a nemáte auto).Ale jinak zarobit se tam i tak dá ale musíš mít štěstí nebo vědět nebo umět řeč nebo,nebo,nebo.Ale i tak to vřele doporučuju.Je to skvělá zkušenost.Jen si sebou vem tak 15k navíc :)
Negat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cassies 29. 3. 2009 18:47

Negat: Jela bych pracovat do kempu, kuchyn - bar - restaurace. Spanelsky umim akorat veci potrebne k prijeti. Ale jeste nevim, ta jazykova bariera je celkem velka a tri mesice se mi zda dlouho.
cassies
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Negat 29. 3. 2009 21:27

No a domluvené to máš přes agenturu nebo jak?Pokud je to přes známého tak ok.Agentuře bych nevěřil.Pro každý případ si vem pár tisíc navíc a když tak se zajeď mrknout k Gibraltaru :)
Negat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod strny88 30. 3. 2009 20:07

pokud jdeš pracovat do španělska počítej stím že spadneš pěkně na držku :D odvezou tě co nejdál do nejvzdálenějších končin, daleko od letišt atd( z důvodu aby jsis to nerozmyslela a neodletěla naZ5 :D) pak počítej stím, že budeš ze dva týdny jen sedět doma na zadku v apartmau( imho pro mě nejlepší řešení krásná dovolená u moře s apartmánem:D) to proto aby jsi všecky své peníze co jsis přivezla utratila za jídlo:) mno a pak tě začnou strhávat v práci, od rána do večera nic nezvyklého:) O peníze se budeš vymáhat marně, bo mezi tebou a nějakým"šefem" bude prostřeník, nejlépe nějakej přičmoudlej kdo víco, který umí španělsky míň než ty:) takže se nedomluvíte vůbec na ničem :D a celá tadle brigáda skončí tak, že budeš ráda když ti příbuzní pošlou peníze jak na jídlo tak na cestu dom:).... Abych to shrnul, kvalitní zkušenost, na kterou budeš vzpomínt celý život, poznáš kus světa, zkušenosti ti nikdo neveme( naučíš se krást, promrskáš španělšťinu, poznáš spoustu lidí z Čr kteří se tam skrývaj před zákonem atd atd :D) já osobně bych jel znova, větší zevl sem nezažil :D:D
strny88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Negat 30. 3. 2009 22:30

Strny2x8...příští rok vemem stan a spacáky a pojedem si ogrilovat Choseho Pompu i jeho méněceného tlustého smradlavého synka :D :D
Negat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod strny88 3. 4. 2009 12:26

o kámo, škoda že sme ho tenkrát neugrilovali, v té hladové krizi, jak se nám sbíhaly slyny jen při pohledu na něj a ty jeho šťavnaté špeky, nesnáším obecně špeky, ale ty jeho hmm ted mi ukápla slina od pusy:-) krásnej čmoudléj bůček to bude, vyuzenej předem :D
strny88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vizitix 15. 4. 2009 16:51

Tak pokud to vyjde, tak jsem si sehnal brigádu u T-mobile.. otrávování lidí na ulici, do PDA odklikám jejich odpovědi na dotazník a jako príma odměnu dostanou SIM kartu.. :D

75 čistýho na hodinu, práce kdy chci, pohoda jahoda.. :) Snad to vyjde..
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 4. 2009 17:03

Moc horších míst už není :-D
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod vizitix 15. 4. 2009 20:26

Nechápu proč :) ..

Víceméně bez fyzické námahy, peníze nejsou špatný a můžeš chodit kdy chceš..
:)
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 4. 2009 20:39

To ti řekli náboráři a nebo už jsi týden odpracoval?
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod vizitix 15. 4. 2009 21:02

To mám od kamarádky, která takhle už dělá od podzimu loňského roku. :)
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 4. 2009 21:09

Pokud je pěkná, tak to máš od špatného vzorku. Normálního malýho kluka - nemyslím to nijak zle, tak to prostě je - pošle do hajzlu i člověk s hodně velkou sociální fóbií :-D
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod oco1 23. 4. 2009 15:22

takovou brigádu bych nedělal ani za 100 na hodinu :D
S7 edge
oco1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jeffe 23. 4. 2009 17:13

Jack111 píše:Normálního malýho kluka - nemyslím to nijak zle, tak to prostě je - pošle do hajzlu i člověk s hodně velkou sociální fóbií :-D
tos mu jiste udelal velkou radost. :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod hobitt 23. 4. 2009 18:56

Ale tak je to prostě tak, tix a já máme mizivou šanci, hlavně kvůli věku. Prostě se to tak musí brát.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod Pavlick 13. 5. 2009 11:01

Pavlick
Čtenář

Odeslat příspěvekod MarkFX 13. 5. 2009 15:04

už tak 2 tydny se odhodlávám, jestli se zkusit poptat na léto na brigádu v nějaky cyklo servisu, počítám že na takového majitela snad určitě nenarazím
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod mareq0 13. 5. 2009 17:46

No za pokus nic nedáš. Prázdniny - doba dovolených, takže nějaká šance snad je...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 13. 5. 2009 19:47

nojo, asi du na to, pošlu do pár servisů mail... :hm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod vizitix 13. 6. 2009 18:45

:) Já jsem nakonec sehnal práci pomocnýho číšníka.. Roznos pití, chystání stolů, rovnání talířů a podobný věci.. :) Pohoda.
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jeffe 13. 6. 2009 19:52

Takze budes pingl? :)
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod Player. 13. 6. 2009 22:09

nakoniec skoncil asi najlepsie ako sa dalo :)
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jannnn 14. 6. 2009 00:01

jopp, to vypada na prima job :)
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod vizitix 17. 6. 2009 20:37

V neděli jdu poprvé.. Zatim si nestěžuju, uvidíme v neděli večer.. :D
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod gomanek 20. 8. 2009 12:36

A co vyzkoušet klaiscké inzertní portály jako jsou:
http://www.inzerceprace.cz
http://www.prace.cz
http://www.jobs.cz
Tam je myslím dost nabídek všude i pro 15ti letý, ne? :-)
gomanek
Čtenář

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 20. 8. 2009 15:13

1) Jaká brigáda je vhodná pro člověka s plným ID?
2) Je nějaký specializovanýá server pro nechci říct postižený, aby se někdo neurazil, ale lepší slovo mě nenapadá?
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod gomanek 21. 8. 2009 08:43

michal.kolesa píše:1) Jaká brigáda je vhodná pro člověka s plným ID?
2) Je nějaký specializovanýá server pro nechci říct postižený, aby se někdo neurazil, ale lepší slovo mě nenapadá?

Co ěm napadá, tak například tento:
http://amod.aznet.cz/
gomanek
Čtenář

Odeslat příspěvekod lu.kas 21. 8. 2009 15:20

Te AMOD vypadá soudě podle provedení stránek jako velice kvalitní projekt... :)
michal.kolesa: Pro člověka s takovou mírou nesamostatnosti,, nechápavosti a nedostatkem rozhledu, jakou jsi ukázal v některých svých příspěvcích, obávám se, že žádná.. A nemyslím to ani trochu jako urážku, jen odpovídám na dotaz. Ale třeba něco seženeš, jenom na pracáku to radši už nezkoušej pls :)
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 21. 8. 2009 17:43

OT

Ona mi doktroka doporučila pracovat, ale práci mi nesehnat nechce a když jsem v plném ID tak se na pracáku zaevidovat nemůžu, a na inzerát hledám do naší firmy člověka v plném ID jsem ještě neobjevil
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 8. 2009 13:31

Myslím, že není povinností doktorky hledat někomu zaměstnání. Sám invalidní nejsem a práce mám víc než dost. Hledání inzerátu s prací vhodnou pro ID mi zabralo asi tak 30 sekund. Trocha snahy ....

http://inzerce.zacatek.cz/prodam/prace/ ... nebo-plny/
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 27. 8. 2009 13:49

Něco podbného jsem dělal a vůbec mě to nebavilo. Anglicky neumím a jsem rád, že jsem se jí zbavil
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hobitt 27. 8. 2009 21:54

Opravdu si myslíš, že si můžeš hodně vybírat? Buď rád za každou příležitost, obzvlášť v ID. ;)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod teplice 28. 8. 2009 13:26

taky mi není 18 a už dva roky dělám přes prázdniny přidavače na stavbě..je tam sranda, občas si sice máknu, ale vesměs dělám jenom takovýho podavače a tak...takže celkem dobrý a ještě jsem se plno věcí přiučil :) plat 50/hodina, ale práce na dva měsíce byla jistá. šéf je v pohodě, platí včas a bez keců každý pátek (to se málo vidí). takže já si nestěžuju :)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009