Názory a příspěvky na společnost TESCO (zaměstnanci)

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 2. 2009 22:22

Tziky píše:
PatrikChrz píše:
Tziky píše:Není, ta dohoda o uznání dluhu je NEPLATNÁ, nemají na ni nárok, pokud to chtějí platit-musejí mít hm.zodp. jiínak mají smolíka.......

Záleží na tom, co by v té dohodě bylo. Např. v případě zpronevěry musí zaměstnanec peníze uhradit dohoda/nedohoda.

Ne žádná zpronevěra, ale obyčejné manko které ti ani nemůžou prokázat protože se na té kase vystřídalo X lidí.......

Tak ještě jednou - píšu co je v dohodě, ne co se skutečně stalo - leckdy 2 odlišné věci.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Slonik 18. 2. 2009 22:26

Já snad do toho Tesca půjdu na brigádu ... :-) Vůbec ne kvůli penězům, ale rád bych to viděl na vlastní oči
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Tziky 18. 2. 2009 22:28

Ano ale to jsou bývalé CAREFOURY, to není původní TESCO a těch je minimum jen v těch velkých nákupních centrech

TO:PatrikChrz

Opravdu to co píšeš nemá....ovšem francouzky asi umí.....
Tziky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tziky 18. 2. 2009 22:32

Ne žádná zpronevěra, ale obyčejné manko které ti ani nemůžou prokázat protože se na té kase vystřídalo X lidí.......[/quote]
Tak ještě jednou - píšu co je v dohodě, ne co se skutečně stalo - leckdy 2 odlišné věci.[/quote]

To jsem myslel že je snad jasné.... ;-)
Tziky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 19. 2. 2009 00:54

Michal P píše:No a jinde, třeba v Bille, Kauflandu či Lidlu to bude asi to samé?
Žena dělala pokladní v malé samoobsluze, jenže tu zrušili. Teď pracuje v jednom obchodním domě ale vypadá to že tam taky bude končit, postupně začínají propouštět. A podmínky jsou tam taky nic moc. Třeba když jsem ji ukázal článek kde psali v Tescu mají zaměstnanci nedostatek toaletního papíru, tak mi řekla že u nich ho nedostávají vůbec, vlastně "nefasovala" zatím vůbec nic. V tomhle oboru je to myslím všude +- stejné.

já v létě brigádničila v Albertu a nevybavuju si jedinou věc, co by mi tam vadila...byla jsem tam měsíc. ale možná to bylo tak v pohodě proto, že to bylo na malým městě, kde se všici znají...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Lolofon 19. 2. 2009 16:18

hmm, cim dalej tym castejsie si vravim, ze by som skocil do tesca alebo niekde podobne na brigadu - trocha vyplachnut mozog. problem je v tom, ze robim v dobrej firme za velmi dobre love a pracovne sa stretavam s dost vysoko postavenymi ludmi inych velkych firiem, bank a pod. Takze este nemam celkom dobre vymyslene ako odovodnim, ze cez den s nimi riesim bisniz v obleku a v cez vikend sedim v pokladni v tescu :)).
Lolofon
Čtenář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 2. 2009 16:32

Lolofon: pochybuji, že by tě někdo poznal, já si pokladní v obchodě, kde nakupuju nijak zvlášť neprohlížím, no a když si ještě vezmeš třeba paruku :D

No a nebo můžeš zkusit nějaký obchod na noční inventury / doplňování zboží.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 2. 2009 16:36

Tziky píše:Ano ale to jsou bývalé CAREFOURY, to není původní TESCO a těch je minimum jen v těch velkých nákupních centrech

TO:PatrikChrz

Opravdu to co píšeš nemá....ovšem francouzky asi umí.....

No tak nějak se na to místo dostat musela. Ono "umění jednat s lidmi" nemusí vždy znamenat, že se s ní jedná příjemně. Klidně si o ní všichni můžou myslet že je to ***, ovšem důležité je, jestli při jednání dosáhne svého (a je úplně jedno jestli tak, že to pro ní lidé udělají, protože jí mají rádi, nebo proto, že se jí bojí), prostě si to třeba "vydupe".

Já jsem v tomhle měl vždycky docela štěstí, že jsem dělal víceméně samostatnou práci - dokud jsem plnil svoje úkoly, tak mě nikdo moc nebuzeroval.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod snowboarder 19. 2. 2009 18:29

Jsou to zas trochu přitažené výkřiky zhrzelého exzaměstnance. Nikde to není perfektní, v TESCu je to dost hektické, ale není to nejhorší.

Michal P: "svůj" šuplík nosí pokladní jen v ex-carrefourech a obchodních domech, jinde, co vím, hmotku nemají. Kámoš dělal na pokladně v tescu, pak dělal hlavního pokladního nebo jak tomu říkaj a tak porovná.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod aquarkko 20. 2. 2009 19:16

PatrikChrz píše:Lolofon: pochybuji, že by tě někdo poznal, já si pokladní v obchodě, kde nakupuju nijak zvlášť neprohlížím, no a když si ještě vezmeš třeba paruku :D[...]

a tak to já zas mi stačí vidět tu prodavačku jednou a už si ju zapamatuju...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 2. 2009 20:16

Aqua: Jo, to u nás v Albertu je jedna taková bytost - vypadala trochu jako chlap, měla nalakované nehty a na visačce jméno Nicol a neutální příjmení a funkci "prodavačka". Pořád jsme s kamarády tipovali, kterým směrem se ubírá ... no a teď je jasno. Je to Monika :-D

Nicméně, pomalá a neschopná je zhruba stejně jako když byla ještě chlap :-)

Btw: i ti vedoucí jsou legrační - jeden se jmenuje Pohůnek a druhý Nebesář :-D Arogantní a drzí jsou přibližně stejně.

Přiznávám, v tomhle obchodě jsem trochu prudič - ale já ty drobné živnostníky v okolí nezlikvidoval, prošlé zboží se špatnými cenami mají také oni a A za zloděje označovali oni mě, když jsem jednou nechtěl stát ty jejich trapné fronty, odložil nákup a šel (tedy chtěl jít) pryč.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Tziky 21. 2. 2009 19:39

snowboarder píše:Jsou to zas trochu přitažené výkřiky zhrzelého exzaměstnance. Nikde to není perfektní, v TESCu je to dost hektické, ale není to nejhorší.

Michal P: "svůj" šuplík nosí pokladní jen v ex-carrefourech a obchodních domech, jinde, co vím, hmotku nemají. Kámoš dělal na pokladně v tescu, pak dělal hlavního pokladního nebo jak tomu říkaj a tak porovná.

Pán tam koukám pracoval, že ví o čem mluví, fakt je ten že ze současných zaměstnanců z důvodu strachu proti TESCU nikdo nic neřekne, mimochodem pozice hlavní pokladní neexistuje, jsou pouze pracovníci hl.pokladny, koordinátoři pokladní zóny , vedoucí a manažer TEČKA
Co se týká VBS tak vzhledem k tomu že jsi nikdy nebyl na CCTV a nečetl příkazy s vedení tak jsi odvážný tohle tvrdit........
Tziky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Osoba 15. 2. 2012 17:58

Hmmm, tak tohle fórum jsem pročetla snad celý. Většina příspěvků mi přijde trochu přehnaná.S Tescem mám osobní zkušenosti a většinu toho, co tu bylo napsáno můžu popřít, přestože jsem bývalým zaměstnancem, který z Tesca strach nemá a mít nemusí (nevím,proč by ho někdo mít měl). Pracovala jsem v Tescu v poměrně malém nejmenovaném městě,tak tady jsou mé připomínky:
-odpíchávání v praxi probíhalo tak, že se odpíchlo, když se šlo na přestávku a když jste se z ní vraceli-jestli jste šli kouřit nebo baštit bylo jedno, ale nijak zvlášť hlídaný to nebylo a jestli jste potřebovali ještě na záchod nebo něco, tak jste si klidně odpíchli, že už jdete na plac a normálně si svou potřebu vyřídili - nevím o nikom, koho by za to i jen napomenuli :-)
-co se týče toalet - toaletního papíru bylo podle mě vždycky dost (což jestli se nepletu bývá záležitost uklizeček,takže jestli ho máte málo...), nikde se nefasoval, byl volně dostupný na WC, dojít na záchod si můžete prakticky kdykoli, pokud pracujete na place-doplňovači atd.-ten se neodpíchává, pokud sedíte u pokladny, záleží na vaší koordinátorce-té se musíte hlásit, když chcete opustit pokladnu
-co se týče placení za manko-už není pravdou, že by měla každá pokladní svůj šuplík a skutečně dávají podepsat papír, pokud nějaký manko je, což si mimochodem nemůžete v podstatě nijak ověřit, ale znám několik lidí, kteří to podepsat odmítli (mnozí s argumentem, ať jim to teda vyhledají na kameře, kdy špatně vrátili nebo tak něco) a pokud vím, nikomu nikdo nevyhrožoval, nikoho nevyhodili a většina z nich pracuje v Tescu doteď.

Teď už si nemůžu vzpomenout, na co všechno jsem tu chtěla reagovat, ale ještě bych ráda něco řekla k tomu, že v Tescu pracují lidé bez vzdělání - nevím jak u Vás, ale u nás je to v současné době s prací tak špatné, že v Tescu pracují převážně lidé s maturitou a dokonce byste zde našli i několik vysokoškoláků (a nejen brigádně nebo na manažerských pozicích, ale na plný úvazek u pokladny). Práce prodavačky mi přijde pořád lepší než dělat obchodního zástupce pro některou marketingovou společnost (respektive práce podomního prodejce, ať už se tomu říká jakkoli vzletně).

No a na závěr si myslím, že je úplně jedno, jestli pracujete v Kauflandu, Albertovi, Tescu nebo jakémkoli malém krámku, podle mého názoru vždycky záleží hlavně na tom, s jakými lidmi se tam potkáte. Dobrá atmosféra může být jak v místní samoobsluze tak ve velkém obchodním domě, tam je ale vzhledem k počtu zaměstnanců přeci jen trochu větší riziko, že narazíte na blbce :-)
Osoba
Čtenář

Odeslat příspěvekod maxie 15. 4. 2012 15:55

Jak jsou na tom teď platy v TESCO, nevíte někdo?
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Čtenář

Odeslat příspěvekod Dacika 25. 4. 2012 20:51

Čus všichni, me taky zaima jak jsou na tom ted platy v Tesco? Maji stejnou plat prodavačka a pokladni? Dela se 5 dnu v tydne nebo 6? Je možne sehnat praci v Teso i když neznaš vyborne česky, treba ja bydlim v Belehrade ale bych šla kvuli praci do Prahy, a myslim že se jako začatek nejlehči najde prace v obchode nebo nekde v hypermarketu. Kolik se opravdu muže vydelat jako prodavačka v nejakym obchode tipa Albert. Billa, Tesco, Globus? :roll:
Dacika
Čtenář

Předchozí stránkaDalší stránka