Práce jako bankovní poradce u České spořitelny

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ivuli.ivuli 25. 1. 2009 21:39

Zdravím, měla bych dotaz. Byla mi nabídnuta práce u České spořitelny jako bankovní poradce (u přepážky). Nemáte někdo zkušenosti s touto prací? Díky za každé info!
Naposledy upravil ivuli.ivuli dne 25. 1. 2009 22:48, celkově upraveno 1
ivuli.ivuli
Čtenář

Odeslat příspěvekod Anonymous 25. 1. 2009 22:41

A co se tak zeptat toho, kdo tu práci nabídl? To by nebylo možná špatné, že?
Anonymous

Odeslat příspěvekod ivuli.ivuli 25. 1. 2009 22:48

Jéje, tak na to jsem se samozřejmě ptala! Jde o týdenní plnění plánů. Ovšem to jak to poradci stíhají mi nic řečeno nebylo, proto se na to ptám. Zajímá mě ta práce celkově. A pokud jste neměl/a nic k tématu, tak radši ani nepište.
ivuli.ivuli
Čtenář

Odeslat příspěvekod ivuli.ivuli 25. 1. 2009 22:52

A taky je v České spořitelně značná flukturace zaměstnanců, tak mne zajímá proč.
ivuli.ivuli
Čtenář

Odeslat příspěvekod 4honza 25. 1. 2009 23:32

"Bankovni poradce" je clovek, ktery obsluhuje zakazniky, kteri prisli na prepazku resit nejaky problem nebo nejaky konkretni ukon. Poradce se tomu mimo jine rika kvuli tomu, ze ma k tomu za ukol prodavat ruzne produtky, ktere sporitelna nabizi. Napriklad si jde pro obnovenou kartou, tak ho muzete presvedcovat, aby si k te karte koupil jeste pojisteni. Asi to chce na to mit naturu, tohle nemuze delat uplne kazdy. Vykon poradcu je samozrejme sledovany, jsou tlaceni k tomu, aby prodavali. Ja si obecne o produktech Ceske sporitelny nemyslim nic dobreho, takze muj nazor bude trochu zaujaty. Ale na foru finexpert mame uzivatele memorix a rekl bych, ze je to snad nejaky patron, tak se zkuste zeptat i tam, treba mu poslat SZ a neresit to na foru. CS je tam jinak dost pod palbou :)
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod ES0 25. 1. 2009 23:38

jo takhle to je, kdyz sem mel jeste ucet u CS tak jsem hrozne nesnasel, kdyz sem musel jit s necim na pobocku, porad tam do me hustily nejaky jejich produkty a ja se stale divil proc to do me tlaci a oni je k tomu nutej? no chudaci holky
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod ivuli.ivuli 26. 1. 2009 00:12

Ajajaj, tak přesně tohodle jsem se bála:( Někomu něco nutit ee 8-S
ivuli.ivuli
Čtenář

Odeslat příspěvekod S-Tony 26. 1. 2009 00:31

Když nebudeš někde někomu něco nutit proti jeho vůli, tak to si moc nevyděláš. To je dneska totiž podstata všech lépe placených prací.
Jinak můžeš jít dělat prodavačku .-)

EDIT: I ta prodavačka vlastně musí nutit zboží. Jinak taky přijde o práci, když se nebude snažit ...
Naposledy upravil S-Tony dne 26. 1. 2009 01:36, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod ivuli.ivuli 26. 1. 2009 00:36

Milé opravdu:) ovšem práce prodavačky mě nijak neuspokojí:)
ivuli.ivuli
Čtenář

Odeslat příspěvekod Kirkwood 26. 1. 2009 16:31

Tak já mám účet u ČS a nikdy mi nepřipadlo, že by mi nějaký produkt nutila. Dobře minulý týden jsem si byla zrušit Student sporožirový účet na normální. A jen tak prohodila, jestli bych si nechtěla zřídit Penzijní připojištění, tak jsem ji řekla proč ne, čím dřív tím líp a ještě mi sdělila, že od nějakého roku to bude povinné. A když narazím na dobrého zaměstnavatele, tak mi to bude platit :-)

Jinak jako poradce budeš muset absolvovat školení o produktech, které budeš nabízet. Ale tuhle práci bych nechtěla dělat. Tato práce je mi často nabízena a vždy odmítám..
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 1. 2009 17:54

S-Tony píše:Když nebudeš někde někomu něco nutit proti jeho vůli, tak to si moc nevyděláš. To je dneska totiž podstata všech lépe placených prací.
..

Není pravda. Já mám velmi slušný plat a nic nikomu nutit nemusím. Dělám něco mezi "IŤákem, tel. operátorem a dispečerem", taková "vnitřní hotline" v rámci firmy. Docela supr práce.

Takže bych to opravil, že podstata všech lépe placených prací je něco umět. Samozřejmě to "něco" může být i "umět prodat", ale jsou místa kde se cení jiné dovednosti (jazyky, počítače,..)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 4honza 26. 1. 2009 19:21

Kirkwood píše:Tak já mám účet u ČS a nikdy mi nepřipadlo, že by mi nějaký produkt nutila.
Dobře minulý týden jsem si byla zrušit Student sporožirový účet na normální. A jen tak prohodila, jestli bych si nechtěla zřídit Penzijní připojištění, tak jsem ji řekla proč ne, čím dřív tím líp a ještě mi sdělila, že od nějakého roku to bude povinné. A když narazím na dobrého zaměstnavatele, tak mi to bude platit :-)

Samozrejme, ze tohle je predevsim o umeni prodavat, coz se v dnesni dobe hodi. Nicmene ta druha cast je prave vypovidajici. Me by tohle vadilo, protoze podane informace bankovni urednici jsou zkreslene a zavadejici, ale tak ji to mozna bylo podane na skoleni a ona se o to samotna tolik nezajima. Penzijni pripojisteni bude s temer 100% pravdepodobnosti nepovinne. Povinna pojisteni jsou zdravotni a socialni, pro majitele aut povinne ruceni, potom k nejakym produktum financnim produktum potrebujete dalsi pojisteni. Zridit penzijko muzete kdykoliv a pro mlade lidi je snad vyhodne opravdu jen v situaci, kdy to za ne plati zamestnavatel. Nechci zabihat do podrobne debaty, ale prave obeti techto pracovniku jsou pak lide, kteri k tem financnim produktum nemaji prilis informaci a rozhoduji se treba o necem, kde budou mit vazane penize do duchodu na zaklade prave techto ne uplne pravdivych a relevantnich informaci.

V mladi si ma clovek setrit penize na svoje zaliby nebo treba na vlastni bydleni, ale urcite ne na duchod, protoze tyhle penize bude jeste hodnekrat potrebovat (a bude si je muset draze pujcit).
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod Kirkwood 26. 1. 2009 19:47

Tak záliby žádné nemám a peníze na vlastní bydlení jdou obstarat jedině přes hypoteční úvěr. Našetřit se ani nedají, ceny bytů jsou nehorázné :-/
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 26. 1. 2009 20:02

Já bych tohle taky nebral. Stejně jako prodej po telefonu nebo na ulici. Takové "obchodníky" míjím obloukem :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 26. 1. 2009 20:10

Kirkwood: Ja nemyslim, ze se tim nasetri na cely byt. Treba na nejakou cast, na jeho vybaveni, treba jenom i na cast vybaveni. Ale kdyz ty penize budou blokovane az do duchodu, tak se jich mozna clovek ani nedozije nebo muze za 40 let fond zkrachovat, ty penize nejsou nijak pojistene.

A pak se clovek dostane do situace, ze nekomu pujcuje penize (penzijnimu fondu) za 3% rocne a sam si pujcuje za 6% rocne na hypoteku nebo 12% rocne na pujcku pro vybaveni toho bytu. Jenze o tomhle asi zrovna v te chvili na prepazce banky moc nepremysli.
4honza
Datel roku 2009

Další stránka