Proč chodíte do práce?

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 3. 11. 2008 18:45

Jersey II. píše:To je otázka, jak dlouho tam budeš. Možná, když přijde stejně schopný člověk, ale navíc s VŠ vzděláním, už tam nebudeš.

jsem zase slyšel, že někde radši vezmou toho s nižším vzděláním, než platit vysokoškoláka o pár tisíc víc, za stejně odvedenou práci... :hm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Anonymous 3. 11. 2008 19:50

Ano, to zní logicky a věřím, že tomu tak i může být. :wink: Záleží na oboru, nepochybně.
Anonymous

Odeslat příspěvekod mareq0 3. 11. 2008 22:46

Peníze, nic víc.

xmms píše:...Ale někdo chce pracovat, protože práce šlechtí člověka.

Práce šlechtí člověka, ale "šlechty" máme dost :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Koby 3. 11. 2008 23:01

Jersey II. píše:Ano, to zní logicky a věřím, že tomu tak i může být. :wink: Záleží na oboru, nepochybně.

v mý branži je to jenom a pouze o praxi... o ničem jiným... dělaj tam vš za 60 tisíc, dělaj tam lidi s učnákem za 80.. je to jen a jen pouze o šikovnosti, známostech a praxi... škola je jenom jakousi pomyslnou vstupenkou a když je člověk šikovnej, ani ta neni nutná...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 3. 11. 2008 23:59

joo, ja myslím že poslední dobou je každé lepší místo hlavně o známosti... :nenapadne

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 11. 2008 00:01

Já jsem všechny 3 moje dosavadní místa sehnal standardním způsobem.
1) první přes agenturu
2) druhé přes inzerát v MF Dnes
3) třetí přes inzerát v Metropolitním Expresu (noviny, co se rozdávaly zdarma v Metru, už neexistují)

Pravda se známostmi je to jednodušší, ale pokud je člověk dostatečně aktivní a vytrvalý, dá se sehnat místo i standardně.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cumel30 4. 11. 2008 08:08

MarkFX píše:joo, ja myslím že poslední dobou je každé lepší místo hlavně o známosti... :nenapadne

Vždy to tak bolo a bude,aj keď bude hocijaký režim. ;-)
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Koby 4. 11. 2008 09:07

patrik: na opravdu dobrou židli - pokud chce bejt někdo kancelářská krysa - se podle mě člověk bez známostí nedostane... vidim to všude kolem sebe... a nějakej kariérní rust ve velkých firmách je dneska taky pasé.. Co v poslední době bavim s lidma ze školy, tak to probíhá vždy stylem, že pokud odejde šéf, nejde tam zaměstnanec pod ním nebo nejlepší z chumlu pod ním nebo třeba kdo je tam služebně nejstarší.. vůbec.. udělá se rovnou výběrový řízení na šéfa.. Což moc nechápu, mi příde smutný, když de dělat někdo šéfa nákýho odvětví, kterej tu firmu vubec ale vubec nezná... ale asi to nák funguje...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xmms 5. 11. 2008 01:19

Já jsem sehnal práci tady v Irsku standardní cestou odpovědí na nabídku přes internet. Většina lidí je tady ze známosti, protože si tu práci dohazují mezi sebou. Jenže to se občas nepovede. Hromadě lidem slíbili práci, ti si zaplatili letenky, depozity, hostely a odjeli do Irska. Pak se to nějak zvrtlo, zakázka nebyla a oni jim na místě řekli, že práce nebude. Výsledkem byl hromadný odjezd zpátky domů s ještě větším dluhem, než odjeli. Asi si umíte představit, že takové jednání nepotěší. Ale i kdyby práci dali, vyrazit můžou kdykoliv kohokoliv, není na to potřeba nějaký důvod jako u nás. Stačí říct, že zítra končíš a skončil jsi.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 10. 11. 2008 05:32

Chodím do práce, protože mě to baví, protože potřebuju peníze a taky abych se nenudil. Navíc tu mám docela slušně rychlý net, služební počítač i pro soukromé použití a přátelskou atmosféru. A takových 70% zcela volně určuji, jak budu přítomen na pracovišti (klíčovým kritériem jsou splněné úkoly a výsledky). Když připočítám, že máme 28 metrů od pracoviště úžasnou hospodu, tak to nemá chybu :D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod MarkFX 10. 11. 2008 19:00

klidně byste mohli vždycky připsat jakéže máte zaměstnání, pokud to netajíte..

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod 2Pix 29. 11. 2008 08:10

bylo obdobi .. tak rok dva dozadu .. kdy sem pracovat nemusel ... teda mysleno jako "chodit do prace" - proste mne to bavilo to delat. Kdybych nechtel, tak stejne musim delat nejakou ohodnotitelnou cinost, ale ne tak aktivne (kdybych to delal 8/5 tak bych asi za mesic nemel do ceho rejpnout)... jenze casy se meni a kseftu uz taky neni tolik ... tak holt musim makat dal :) ... ***** a do duchodu daleko :)
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod strny88 30. 11. 2008 21:48

hlavní duvod proč pracuju je, že mi práce platí byt v praze a tudíš nemusím magořit doma s našima :D
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 1. 12. 2008 18:22

Jenom kvůli penězům. Dokáži se zabavit jinak a to mě práce většinou baví, žádný příliš náročný šéf, žádný neschopný podřízený, ale v klidně bych byl nezaměstnaný :-D
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod 2Pix 2. 12. 2008 06:28

neexistuje abyste se dostali na lepsi pozici bez kontaktu a znamosti ...

ale znam vyjimku ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka