počátek pracovního vztahu

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod jordi11 24. 8. 2008 13:29

Dobrý den chtěl bych začít pracovat v jedné hospodě, ale když mi řekli jak to tady funguje tak pomale ztrácím zájem. Protože dělají se tu 24hodinové směny, občas tak 2x za měsíc se dělá obdenka.Plat je 1600 za službu,ale bylo mi řečeno, že ve smlouvě o platu a ani dovolené není ani zmínka, jen že za jakýkoliv kiks mám hmotnou zodpovědnost plus smluvní pokuta 300 000.3 mesíční výpovědní lhůta. a ještě mám ve smlouvě napsáno 40 hodin týdně a přitom dělám buď 48 nebo 72 týdně,je tato smlouva platná? Jde mi o to, že tu budu muset vydržet nějaký ten pátek a že bych na konci zkušební lhůty odešel a kdyby mi chtěl majitel něco přišít aby se pomstil tak jestli by pak platila ta smluvní pokuta?Je tady to vše podle zákona?díky
jordi11
Čtenář

Odeslat příspěvekod M. 24. 8. 2008 18:00

Zakonik prace ke skode rika toto:

Díl 4
Rozsah náhrady škody
§ 257
(1) Zaměstnanec, který odpovídá ze škodu podle § 250 je povinen nahradit zaměstnavateli skutečnou škodu, a to v penězích, jestliže neodčiní škodu uvedením v předešlý stav.
(2) Výše požadované náhrady škody způsobené z nedbalosti nesmí přesáhnout u jednotlivého zaměstnance částku rovnající se čtyřapůlnásobku jeho průměrného měsíčního výdělku před porušením povinnosti, kterým způsobil škodu. Toto omezení neplatí, byla-li škoda způsobená úmyslně, v opilosti, nebo po zneužití jiných návykových látek.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."

Nokia 6
M.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jordi11 24. 8. 2008 18:39

to jo ale tam jde o to ze to mam urcene jako smluvni pokuta.nepredpokladam ze bych udelal nejaky pruser ale kdyz si na mne bude pak neco chcit najit tak si to najde
jordi11
Čtenář

Odeslat příspěvekod M. 24. 8. 2008 18:57

V hospode pokuta za 300.000 a 24h smeny? To bych teda nepodepsal.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."

Nokia 6
M.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 8. 2008 19:00

jordi11 píše:jen že za jakýkoliv kiks mám hmotnou zodpovědnost plus smluvní pokuta 300 000.

Kolik že je ta smluvní pokuta? 300 000 (tři sta tisíc)? Co je to za nesmysl?
A měsíčně to tedy vychází na 250 hodin a asi 15.000 kč?

Zákon nezákon, jako v praxi je to jen o tom jestli chceš nebo nechceš pracovat. Buď přistoupíš na podmínky nebo ne. Ale těch 300 tisíc pokuta to je překlep, ne? To jsem ještě neslyšel :shock:
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod jordi11 24. 8. 2008 19:31

preklep to neni,kdyz bych treba mel diru v kase tak doplatim diru plus tu pokutu,ale jde mi o to ze podepisuji 40 hodin tydne a delam 70-80
jordi11
Čtenář

Odeslat příspěvekod jannnn 24. 8. 2008 19:52

tak teda za tedle podminek bych se na to zvysoka *** ... co te tam proboha tak tahne? to neni zadna jina alternativa? :O
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 8. 2008 20:14

Tak tomu se říká hmotná odpovědnost. Že musí kasa sedět je jasné, ale na 300 tisíc bych tedy nepodepsal.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod clone 24. 8. 2008 21:42

hmotná, nehmotná, zodpovednost je zodpovednost ale k čomu tá pokuta? kto je majitel? ako skončili tí pracanti pred tebou? prečo odišli? jak dlho funguje ten podnik? podpísat by som urcite nepodpisal ziadnu taku pokutu, ved na to je zodpovednost aby si uhradil spôsobenú škodu a tie hodiny to je na tebe, práce aspon u nás je hafo a znížiť sa k tomuto určite nie, čo ťa vlastne tam tak ťahá že ti nevadí že pri odovzdávaní smeny ti bude chýbať 130 kč a 2 flašky vína, šéf s blbou náladou ti dá k tomu 300.000,-kč pokutu a ty nemozes ani prd kedze to mas v zmluve??
Everyday is a fun day
clone
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 8. 2008 21:45

Mně není jasné kde tam může udělat tu škodu až 300 tisíc, že to má podepsat :hm
To budeš prodávat archivní vína za 300 tisíc a může se ti rozbít?
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod jordi11 24. 8. 2008 22:03

tech trista litru neresim protoze mne tu za tu dobu nikdy nic nechybelo,a je to brany jako vetsi obnos penez ane nejake zbozi.no musim tu byt aspon na tu zkusebku a pokud ani do konce te zkusebky nedostanu zpet co mi ma davat nynejsi zamestnavatel misto toho predesleho tak na to kaslu...jde mi oto jestli je smlouva v poradku,kdyz nema nic o penezch,dovolene,a ze budu mit pracovni dobu 2x
jordi11
Čtenář

Odeslat příspěvekod X123 24. 8. 2008 22:16

Zákoník práce stanovuje v § 29 odst. 1 pro pracovní smlouvu pouze tři povinné náležitosti:
* druh práce, na který je zaměstnanec přijímán,
* místo výkonu práce (obec a organizační jednotku nebo jinak určené místo),
* den nástupu do práce.
Jestli máš toto ve smlouvě, tak je platná...
X123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Deli 25. 8. 2008 07:15

jordi11 píše:preklep to neni,kdyz bych treba mel diru v kase tak doplatim diru plus tu pokutu

:shock:

masakr...

ani náhodou bych do toho nešel :pozor
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli

Odeslat příspěvekod X123 25. 8. 2008 18:59

Souhlas, pokud to není poslední místo v kraji, tak ani omylem...
X123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod flees 25. 8. 2008 20:54

jordi jses blazen jestli do toho jdes abys tu pak neplakal ze jsi v pruseru
flees
Návštěvník

Další stránka