Filozofie sebevzdělávání

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Alesh2020 8. 12. 2021 13:01

Zajímavé. Jak se sebevzdělat? Většina mi jde jedním okem dovnitř, druhým zase ven.
Limbickej systém je svině, jakmile podvědomí vyhodnotí, že ona informace je pro Vás bezcenná, znechutí Vám její osvojení. Jak bypassnout limbický systém? A jak to do té kotrby nalít? :hm
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 9. 12. 2021 11:07

Někdy k samotnému sebevzdělávání stačí prostě se zvednout a zajít do knihovny a přečíst si nějaké ty knihy.

Někdy stačí navštívit nějaký kurz a poslechnout si informace od jiného člověka. A v neposledním případě hodně získáš i zkušenostma.

Nedávno jsem byl na týdenní brigádě v Tescu a doplnoval jsme zboží a pickoval jsme takže jsme se naučil jakým systémem funguje expedice pro finálního zákazníka a naučil se se čtečkou a pochopitelně jsem se naučil i jakým efektivním systémem doplnovat zboží z přijmu do regálů tesco a za vším stojí zkušenější lidé, co tam pracují déle a předali mi tyhle informace.

Stejné to je s programováním. Kniha tě naučí, co jsi ochotný se naučit, ale dobrý kamarád vedle tebe tě naučí více a vysvětlí ti kde děláš chybu a případně ti ukáže jak postupovat.

btw: čichový mozek a anatomie člověka tě zase naučí nějaký člověk, co se tím aktuálně zabejvá třeba vysokoškolák, ale proč to potřebuješ vědět? Děláš vejšku? Medicína? Občas ti nerozumím.
Good Morning America
Cyperpunk2077
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alesh2020 9. 12. 2021 20:04

"Limbickej systém je svině, jakmile podvědomí vyhodnotí, že ona informace je pro Vás bezcenná, znechutí Vám její osvojení."

Tím jsem myslel, že když mě/tebe něco sere a nebaví, tak ti mozek znechucuje se to učit. Točí se mi hlava a zvedá žaludek.
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Čtenář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků