Nárok na zákonnou výpovědní lhůtu

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod H4CK1 19. 11. 2020 17:58

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, jak je to se zákonnou dvouměsíční výpovědní lhůtou v mém případě:
Moje práce je založená na cestování - krátká příprava v místě společnosti (4 týdny cca) a pak pracovní cesta v rámci evropy a poskytování podpory v místě instalace (17 týdnů cca - jak kdy). Vzhledem k aktuální situaci ve světě jsem odmítl cestovat a nyní mi bylo oznámeno, že se mám v pondělí dostavit na diskuzi, co se mnou bude dál.

Moje otázka zní - mám nárok na dvouměsíční zákonnou výpovědní lhůtu a nebo mě může na základě tohoto "porušení pracovní smlouvy z mý strany" vyhodit zaměstnavatel na hodinu?

Děkuji za rady.
H4CK1
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 22. 11. 2020 17:24

Domnívám se, že odpověď je složitější a bude přímo úměrná konkrétnímu smluvnímu vztahu a zakotveným povinnostem v rámci pracovní smlouvy.

Pokud zaměstnavatel přikázal učinit pracovní cestu v době pandemie, ale této pracovní cestě z hlediska platných zákonů a předpisů nic nebrání, pak se zřejmě může jednat o porušení pracovních povinností. Ale napsat to takto na dálku, od stolu... nelze. Obrátil bych se na nějakou bezplatnou právní linku pomoci, či na Inspektorát bezpečnosti práce s dotazem... nejlépe s připravenou kopií pracovní smlouvy.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků