Líčení očí + práce na PC

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Mawe47 24. 1. 2008 07:56

Chtela bych se zeptat pritomnych dam a slecen, ktere travi celou pracovni dobu ziranim do monitoru a praci na pc, zda si lici oci? Ja si je nikdy moc nelicila, max tenkou linku a rasenku, ale ted kdyz celou pracovni dobu sedim u pc, to vubec nepraktikuju. Porad mam oci unaveny, protiram si je... nosim si sebou kapky.
Zajimalo by me, jak je to u vas
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 1. 2008 09:22

oci si zvyknou. U me neni problem kdyz sedim od rana v praci u pocitace a pak prijdu domu a sedim do vecera u pocitace znova :-P A takhle to praktikuju denno denne 7dni f tydnu 8) :lol:
anonymni

Odeslat příspěvekod michee 24. 1. 2008 10:33

No, já se také moc nelíčím (max řasenka + linky + stíny - jak kdy)......no a když celý den sedím u PC, tak občas pak vypadám jako panda, protože si občas očka promnu, ale mě to zas tak nevadí, pže domů stejně chodím za tmy :-D

Lukas: to zvyknutí jak u koho - u mě rozhodně ne, po několika hodinách čučení do monitoru vidím před sebou různé patvary + mám pěknou bolest hlavy + očí (ale dobré léky mi od toho pomůžou).
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 24. 1. 2008 11:08

jasne, nemyslela sem problem v tom sezeni. Na to su zvykla i tak, ale doma se nelicim.

Zajima me to prave z pohledu zen, ktere se k takove praci lici, protoze dvoje zapomenuty promnuti oci ze me udela klauna:) takze do prace si oci nelicim
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 24. 1. 2008 11:12

michee: oci ta mozu boliet maximalne z crt-ecka. Z LCD sa ti moze spravit zle alebo zacnes vidiet duchov :)

Dolezite je z casu na cas zmurkat, na co dost ludi pri cumeni na monitor zabuda.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 24. 1. 2008 11:55

Player.: mě bolí i oči z LCD...nevím proč, ale je to tak (mozná k tomu působí další vlivy, ze kterých mě bolí oči - denní světlo, lampa...)
Jinak dneska cucím uz 4 hodky do crt a očka bolí dost, naštěstí jsem dnes ráno měla naspěch, takže nejsem namalovaná a mohu se vesele promnout oči a nebude se mě panda! Akorát kapičky mám doma na stole, tak jsou mi fakt hodně platné.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 24. 1. 2008 12:49

me taky boli oci z lcd, ale taky to muze byt treba zarivkama v praci nebo tak... v kazdym pripade cuceni doma do crt 12 hodin denne je mi prijemnejsi, nez 8 hodin do lcd v praci. Do prace si musim nosit i ty kapky, coz sem doma snad v zivote pri koukani do monitoru nepouzila...
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 24. 1. 2008 20:06

sakra ted mi začaly slzet oči jak to čtu... :o
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 24. 1. 2008 20:32

no jestli se maluješ, tak se třeba aspoň něco dozvíš...:-D
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 24. 1. 2008 21:13

No ja sa malujem bezne, sice co sa tyka do prace ti nepoviem [ stale sucham skolske lavice :wink: ] ale pomerne dost casu presedim pri pocitaci po veceroch ci skor po nociach a to aj s nalicenymi ocami a problem mi to vobec nerobi...ja som vlastne ani nepostrehla ze by som si vobec pretierala oci..
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 24. 1. 2008 21:29

tak to zavidim:) ja mam oci hodne citlive a neustale suche anebo slzijou, takze se ani nenadam a uz mam oko protrene a rozmazle. Naprosto automaticky pohyb, ktery si uvedomim az kdyz je dokonano
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 1. 2008 22:15

Mawe47

Ač jsou LCDčka šetrnější k očím, neznamená to, že když do ,,toho" budu čumět 12 hodin denně, že mě nebude bolet hlava/oči.

Není důležité mít LCD. Je také důležité si pohrát s jeho nastavením. Když si koupím nové LCD a jeho jas a kontrast jsou hodně nahoře a panel září jako sluníčko v létě, tak to očím určitě nepřidá.
Záleží na každém, ale já mám třeba TV i LCD nastaveno více na ,,tmavo". To však neznamená, že tam nic nevidím :)

Našel jsem dvě vlákna, kde se na zive.cz (snad) řeší obdobný problém. Možná by bylo zajímavé si je přečíst.

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=51520&start=all

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=48 ... Cl%E9+slzy

Všeobecně je třeba říct našim ženám, že i když malůvky na jejich očích vypadají dost často zajímavě, tak třeba řasy ,,dolepené" barvou řasenky, ztrácejí svoji základní funkci, pro kterou nám je příroda dala ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 25. 1. 2008 01:13

Bez namalovani obliceje na ksich nevyjdu z domu :nenapadne
Jinak stale studuju, ale vetsina predmetu ve skole probiha na pocitacich.
Uz jsem si zvykla oci nemnout (pred 5 lety jsem byla na operaci oka ... byste neverili, jak ty stehy palily a rezaly a proste jsem si oko promnout nemohla) ... takze si je vetsinou ani nerozmazu ...
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 25. 1. 2008 08:00

tak sem si pocetla... ja se prakticky nemaluju, ale kdyz po praci treba chci jit na rande, nebo nekam, kde je vhodne se jemne upravit a v praci to delat nechci, tak mi nezbyva, nez rano...

ale potlacit reflex mnuti oci se mi vcera uspesne darilo cely den:) ale je to pech...
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 25. 1. 2008 10:14

Maty.Lara: jj taky jsem byla na operaci s okem a ty stehy mně odnaučily si promnout oko..
jinak ještě studuji a občas máme hodiny na PC a promnout oči si nepotřebuji, ale když mě začnou pálit oči, tak si kápnu kapky a chvíli do monitoru nečučím :)
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků