Proč tolik řešíte módu...

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod maty1976 10. 7. 2006 11:01

Jáse docela podivuju nad tím, jak současní teenagers - a především i kluci, řeší módu a věci s ní spojené. Mě je 30 a naprosto jasně vím, že když nám bylo pod 20,vůbec nás móda nezajímala, neřešili jsme, jakou značku oblečení (prostě to, co bylo po ruce a nevypadali jsme v tom jako blbci...), jestli se vyholit nebo ne, jestli ponožky do sandálů, gel na vlasy apod.... móda byla jednoznačně záležitost holek. Upřímně řečeno jsem rád, že nás tyhle starosti, jestli jsme in nebo out netrápily a dneska mi je srdečně jedno, jestli jsem v něčem out.
V životě by mě nenapadlo říct jako teenager větu, kterou jsem tady někde četl: "nenakupuji u Vietnamců, protože bych se cítil jako socka. mám rád kvalitu a hlavně značku. na botech se šetřit nemá..." - Pro mě bylo prvořadé, abych nešel bos, a aby ty boty byly "přibližně jako má většina ostatních", ale kvalita a značka mě nezajímala, tudíž jsem samozřejmě bral to co máma přinesla (i od těch šikmooků) a vždycky se jí ptal, že doufám koupila ty nejlevnější, protože to je škoda peněz, které lze využít lépe (třeba na nějakou elektroniku). Dneska si dávám sice pozor, abych teda nevypadal jako ta socka, ale více méně mám postoj stejný.
Neznám nic tak nezajímavého a zbytečného jako boty. Pro mě jsou jen kusem něčeho na noze, abych nebyl bos.
maty1976
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 10. 7. 2006 11:21

maty: je mi 24. Modu jsem taky nikdy neijak extra neresil. Teda snazim se nevypadat jako debil. Ale znacku resim. Mam na sobe rad kvalitni veci. Proto nenakupuju ani u Vitnamcu ani v kramech typu Kenvelo, Vse za 39 apod. Tak jako se vsim: kdyz do neceho investuji, tak chci aby mi to chvilku vydrzelo. A zrovna na botech mi hodne zalezi. Nejsem zrovna drobecek, takze kdybych chodil v nejakych botech od vietnamcu za 1000Kc, tak se mi za chvili rozpadnou a znicim si nohy... Neutracim tedy penize kvuli mode, ale kvuli zdravi...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 10. 7. 2006 11:41

To já zase řeším, jestli nejsem v něčem out. Mnohdy si připadám horší jak ženská, když vybírám co na sebe. Ale že bych se třeba hrál jak brácha půl hodiny s vlasy, to teda ne.
A co se týče těch hader, dřív stejně nebyl tak velký výběr, ne?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maty1976 10. 7. 2006 11:44

:shock: tak to já bych litr Vietnamcům nedal :shock: Ale jo, mám kvalitní boty (ty nosím, když jdu "mezi lidi") i boty od Vietnamců za pár stovek, který nosím v našem zapadákově, do přírody atp. - pravda, životnost nemají. Taky nejsem drobeček.

Jinak ale třeba sluneční brejle teda u Vietnamců kupuju. Jsem blázen, abych za ně kvůli značce dával tisíce???
maty1976
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 10. 7. 2006 11:46

Zrovna koupě brýlí bych si u Rákosníků rozmyslel. Jakou budou asi mít ochranu proti slunci a kvalitu? Nemusíš si kupovat za tisíce, to už jsou extrémy.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maty1976 10. 7. 2006 11:48

seterwohipikule píše:To já zase řeším, jestli nejsem v něčem out. Mnohdy si připadám horší jak ženská, když vybírám co na sebe. Ale že bych se třeba hrál jak brácha půl hodiny s vlasy, to teda ne.
A co se týče těch hader, dřív stejně nebyl tak velký výběr, ne?n/quote]


Ja říkám, typickej příklad - jste takoví skoro všichni :D Já a nevím že by někdo z kamarádů, spolužáků atd. v té době jsem to fakt neřešil.
maty1976
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 10. 7. 2006 11:51

maty1976: To máš asi recht :D Ale snad to není tak zlé, že se člověk chce líbít :wink:
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 10. 7. 2006 11:54

Dříve to bylo jednoduché. Nebyl takový výběr, odlišoval se jen ten, kdo měl něco z Tuzexu nebo ze západních zemí. Ale aspoň nebyla šikana mezi dětmi kvůli tomu, že někdo holt má jen na nákupy u Vietnamců.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maty1976 10. 7. 2006 11:56

seterwohipikule píše:maty1976: To máš asi recht :D Ale snad to není tak zlé, že se člověk chce líbít :wink:w/quote]


My jsme se taky chtěli líbit. Ale řešili jsme to jinak. Možná blbě...
maty1976
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maty1976 10. 7. 2006 12:04

ally píše:Dříve to bylo jednoduché. Nebyl takový výběr, odlišoval se jen ten, kdo měl něco z Tuzexu nebo ze západních zemí. Ale aspoň nebyla šikana mezi dětmi kvůli tomu, že někdo holt má jen na nákupy u Vietnamců.n/quote]


1) No, ale já myslel ještě i dobu devadesátých let, především 1.polovina, to jsem byl teenager, v osmdesátkách dítě, které pamatuje - a opravdu v tomhle mezi dětma rozdíly nebyly....Tuzex řešily jen holky.
Holky se vždycky činčaly nebo jak to nazvat, ale vím jaký byl přístup většiny kluků, kteří šli na diskotéku (protože právě tam chodí modemans) v cca letech 1992-94.
maty1976
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 10. 7. 2006 12:10

A tak kdyz chce nekdo vypadat pekne, originalne, tak proc ne : ))
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod maty1976 10. 7. 2006 12:28

Tak originální vizáž jsme občas někdo měli - třeba vlasy nazeleno apod., trička s posprejovanýma nápisama, apod.apod. ale tomu bych neříkal móda, spíš image
maty1976
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 10. 7. 2006 13:14

Moda neexistuje. To jen par lidi potrebuje neco prodat.

Vetsinu znackovych a neznackovych veci stejne dela stejna firma. Nosim to, co se mi libi, ale extra velky prachy nevyhazuju.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maty1976 10. 7. 2006 13:16

Podobně to cítím já. Důležité je vlastní pohodlí, aby se mi to líbilo a značka pro mě není důležitá.
maty1976
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelik 10. 7. 2006 14:57

Kupuju co se líbí mně, ne co ostatnim...
Zelik
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků